PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=599540}

Rodzinka.pl

7,1 111 615
ocen
7,1 10 1 111615
4,3 7
ocen krytyków
Rodzinka.pl
powrót do forum serialu Rodzinka.pl

jest totalnie oderwany od polskiej rzeczywistośći bo nie przedstawia typowej polskiej rodzinki, bo u typowej polskiej rodzinki nie ma w domu 5 telewirów lcd,
konsoli, gameboyów i autka suva stojącego w garażu. Tak więc film pokazuje typową polską rodzinkę w wyobrażeniu chyba polskich polityków na etapie
kampanii wyborczej obiecujących, że tak będzie się żyło, jak tylko oddacie głos na nas. Po drugie film pokazuje skutki bezstresowego wychowania dzieci,
które rosną ma małych, wyrachowanych, nastawionych na konsumpcję, niepotrafiących spłukać własnego gówna w klopie sukinsynów, które sprzedadzą za
10 zł własnych rodziców do domo spokojnej starości. Przestroga dla młodych rodziców.

użytkownik usunięty
oxygen4mf

Zawsze mnie to zastanawia jak ludzie marudzą na to, że ten serial jest oderwany od polskiej rzeczywistości. Naprawdę chciałbyś oglądać serial, który przedstawia losy przeciętnej rodziny Kowalskich?
Fakt, czasem przesadzają z "przepychem", dzieciaki są irytujące, ale przecież to jest tylko serial, nie historia oparta na faktach, nie wymagajmy za wiele od polskiej produkcji.
Pozdro!

ocenił(a) serial na 1
oxygen4mf

@ oxygen4mf
lepiej bym tego nie ujął.
pomijając już fakt pieniędzy i dziwnie dobrze utrzymanego domu, najbardziej wnerwiają mnie dzieci. na wszystko im się pozwala, kupuje drogie rzeczy a one nic nie robią. dobrze, że tomek się wyprowadził, może coś zrobi, chociaż wątpię, ale kuba i kacper to masakra. kuba jest wnerwiający, totalnie nic nie robi, poza SYFEM w mieszkaniu, stylizuje się na wielkiego skejtera i swaggera a kacper jest wnerwiający sam w sobie (pomijając grę akorską nie do opisania słowami, tak beznadziejnie gra). wnerwia mnie też to, że oni mają wszystko nowe, 10 telewizorów full hd, 20 xboxów i play stations, drogi samochód, super ubrania itp... Ja się qrwa pytam , w której przeciętnej polskiej rodzinie tak jest?!

ocenił(a) serial na 6
theMedicalDoctor

''na wszystko im się pozwala, kupuje drogie rzeczy a one nic nie robią. dobrze, że tomek się wyprowadził, może coś zrobi, chociaż wątpię''

- Co w tym złego?



''kuba jest wnerwiający, totalnie nic nie robi, poza SYFEM w mieszkaniu, stylizuje się na wielkiego skejtera i swaggera''

- A z tym to się zgodzę. Kuba jest tak bardzo wnerwiający, że gdybym był jego rodzicem to nie miałbym ŻADNYCH wyrzutów sumienia przy wyrzuceniu go z domu czy odesłaniu go za karę gdzieś w puszczę/dżunglę/do wojska/do Korei Północnej. Takiego to nic tylko po mordzie cisnąć, zabraniać, zakazywać, musztrować i o suchym pysku króciuteńko trzymać!


''wnerwia mnie też to, że oni mają wszystko nowe, 10 telewizorów full hd, 20 xboxów i play stations, drogi samochód, super ubrania itp... Ja się qrwa pytam , w której przeciętnej polskiej rodzinie tak jest?!''

- A kto powiedział, że ta rodzinka jest przeciętna? Jak dla mnie jest to obraz wyidealizowanej rodziny zachodniej (drogie ciuchy, dbanie o środowisko, elegancja, wyjazdy, mnóstwo zajęć) do której to stara się przyzwyczaić teraz nasze społeczeństwo. Z jednej strony jest to plusem bo kto chciałby oglądać seriale o zwyczajnej, normalnej rodzinie z problemami z którymi borykamy się na codzień? (nie mówię, że jest w tym coś złego, ale z reguły tego typu seriale są pozbawione tego hmm.. ''koloru'', humoru, lekkości), z drugiej strony nie, ponieważ nie powinniśmy pozować na zachód czy Amerykę, ale też i nie powinniśmy się pokazywać jako społeczeństwo biedne czy zaniedbane (a tak niestety w Polsce jest..).
Btw. wyczuwam w Twej wypowiedzi olbrzymią zazdrość.

oxygen4mf

od siebie dodałbym , odcinek z Hallowen , gdzie rodzice chcieli uciec przed , podawaniem cukierków
hm , to w Polsce jest obchodzone Hallowen , jak np. w USA ?

ocenił(a) serial na 6
oxygen4mf

'jest totalnie oderwany od polskiej rzeczywistośći bo nie przedstawia typowej polskiej rodzinki''

- Aha. I to w tym jest złe? Gdybyśmy widzieli typowe zachowania dla typowej rodziny to nikt nie zechciałby tego oglądać. Zapewniam Cię. Przerysowanie w tym przypadku to akurat rzecz niezbędna, by ktoś to zechciał oglądać, a że czasami robią to z przesadą to już inna sprawa. Jak chcecie serialu zbliżonego do niego to obejrzyjcie sobie ''Ja to mam szczęście''.
TO jest dopiero badziew, a nie rodzinka.pl którą ogląda sporo polaków (nie tylko nastolatek).

''bo u typowej polskiej rodzinki nie ma w domu 5 telewirów lcd, konsoli, gameboyów i autka suva stojącego w garażu.''

- Po pierwsze - schemat gdzie przedstawia się wyidealizowane społeczeństwo to nie tylko kaprys twórców ''rodzinki.pl''. Tak jest teraz niemal w każdym serialu.
Po drugie - Gameboy to konsola lat dziewięćdziesiątych. Dzisiaj się już z niej praktycznie nie korzysta na rzecz smartfonów, Nintendo DS'ów i Playstation.
Po trzecie - Co jest złego w posiadaniu pięciu telewizorów? Rozumiem, że to nierealne, że koszty za światło itd, ale kto im tego zabroni?



''Tak więc film pokazuje typową polską rodzinkę w wyobrażeniu chyba polskich polityków na etapie kampanii wyborczej obiecujących, że tak będzie się żyło, jak tylko oddacie głos na nas.''

- No i po co te ukryte spiski, domysły i węszenie gówna byle gdzie?
Eh, mam wrażenie, że w Polsce to nic tylko żyją sami budowlańcy, ''znafcy'' polityki i medycyny oraz piłki nożnej od siedmiu boleści.


''Po drugie film pokazuje skutki bezstresowego wychowania dzieci, które rosną ma małych, wyrachowanych, nastawionych na konsumpcję,''

- Bezstresowe wychowanie jest dzisiaj już normą. Nikt się nie będzie uciekać przecież do przemocy. To nie te czasy, nie ta mentalność polaków.
Btw. całe społeczeństwo jest teraz na to nastawione. Pieniądz jest dziś najważniejszy, także nie można zarzucać, że dzieciaki z serialu są jacy są skoro żyją w społeczeństwie zdominowanym przez plastikowy pieniądz i odlotowe samochody.


''niepotrafiących spłukać własnego gówna w klopie sukinsynów, które sprzedadzą za 10 zł własnych rodziców do domo spokojnej starości. Przestroga dla młodych rodziców.''
- Szczerze? Nie dziwię im się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones