Rojst
powrót do forum 2 sezonu

Wplatanie przez netflix wątków homoseksualnych to juz standard.Nie mam nic do osób o innej orientacji.Irytuje mnie jedynie nachalność netflixa i wpychanie tego na siłę w każdy możliwy serial czy film.Co do samego serialu to świetnie udało się połączyć dwa sezony w całość i zostawić sobie furtkę na nowy sezon .

ocenił(a) serial na 6
M4t30

Ale wiesz, że ten wątek był już teasowany w pierwszym sezonie, jeszcze na showmax? Postać Wichłacz od początku była kreowana na lesbijkę - wzdychała do zdjęcia dziewczyny, więc nic dziwnego, że jak pojawiła się kasa na drugi sezon, to rozbudowali ten wątek.

nynavee

Szczerze to nie zwróciłem na to uwagi.

ocenił(a) serial na 6
M4t30

No to już twój problem, w każdym razie na pewno w tym sezonie nie wydarzyło się nic, co wcześniej nie było zapowiadane.

ocenił(a) serial na 8
M4t30

To było uważniej oglądać a nie teraz buczeć xd

M4t30

"Nie mam nic do osób o innej orientacji". No ewidentnie masz. Gdybyś faktycznie nic do nich nie miał, to by cię ten wątek nie striggerował, tylko przyjąłbyś go jako coś normalnego

aira17

Nie zgadzam się. Ja nie mam np. nic do golizny i erotyki ale np. w serialu sexlife jest już tego tyle, że nie dało się oglądać.
W Rojst '97 nie ma chyba pokazanego żadnego zbliżenia pary hetero. Ale wątek lesbijski musiał być pokazany bo netflix tego wymaga.
Tak samo pokazanie z jakimi torturami musieli zmagać się biedni Niemcy po wojnie.

Jakub_Es_filmweb

No i co z tego, że nie ma sceny zbliżenia pary hetero? Sceny zbliżenia dwóch kobiet też nie ma, są pokazane tylko momenty bezpośrednio przed i po. Nie podoba się? Nie oglądaj

ocenił(a) serial na 5
Jakub_Es_filmweb

Dokładnie. Dla mnie skandalem jest to, że w niemalże każdym filmie Niemców pokazuje się jako ofiary wojenne, natomiast Polaków jako pijaków i gwałcicieli. Mógłby ktoś mi wytłumaczyć, dlaczego pokazano w odcinku 4 żołnierza z flagą polską na ramieniu zapinajacego rozporek? Tyłu żołnierzy rosyjskich, ale Polak oczywiście ukazany jako najgorsze bydle.
Niebawem kończy mi się abonament i bezpowrotnie przerzucam się na HBOGO. Koniec wspierania tej propagandy Netflixa.

ocenił(a) serial na 9
Verto80

ciekawe kogo mieli pokazać w obozach na "ziemiach odzyskanych" w 45 roku? eskimosów? chińczyków?
wartownik z polską flagą na ramieniu przewijał się przez prawie wszystkie odcinki, bo znał się z Wanyczem i gdyby zamiast niego wstawić tam ruska, to niezrozumiałe by było dlaczego jest dla niego taki wyrozumiały, za każdym razem kiedy Wanycz zostaje przyłapany na myszkowaniu w obozie.

i ja tam widziałem że wszyscy ruscy w obozie gwałcili niemki, może jakby polaczkowata żółć nie wylewała ci się uszami, to też byś to zauważył.

suszyMie

niemiaszki pokazaly klasy przy konflikcie na ukrainie wypierdaljac jajca na Ukraincow. Liczy sie pierwszy gest, wiec kulturalnie zamknij morde. Takie netfixy to propagana... przedstawiajaca celowo kogos w zlym swietle cholerny nieuuku i ignorancie. Wyszlo teraz, ze putinek wspieral ekologow by lobbowali za odchodzeniem od paliw weglowych w europie i wtedy ue zostala ograna przez putinka. Wiec wiekszosc popierajacych ekologow to teraz dzieci putina. Tak samo co myslisz ignorancie, ze ruscy nie maja wszedzie agentur ? Polak ma byc zly, Polaka trzeba przedstawic jako faszyste itp itd, i jak wlaczysz mozg to zobaczysz, ze wczesniejsze ruchy w Europie nie byy przypadkowe i to dzialania agentur. wiec zamknij morde i wyjdz. Takim oszolomom trzeba wulgarnie i dosadnie, bo nie widzi pewnych rzeczy i lyka wszystko jak pelikan. Inni tez lykali i zostali ograni przez putinka i ty dziecie glupie tez zostales juz ograny. przyglup i ignorant. Idz sie pozal

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Verto80

Odrazu widać kto to robił oby netflix dalej zdychał i kupił go jakis koncern z chin bo naprawde na tym syfie nie ma nic bez tego całego lqbt

ocenił(a) serial na 5
emtecc

zgadzam się
mam nadzieję, że netfliks padnie i nie dźwignie się już nigdy

ocenił(a) serial na 10
Verto80

Bo Polacy to jest bydło. Zawsze tak było i jest. Jakieś 30 procent naszego narody to prostacka prymitywna tłuszcza, spadek po rozbiorach i pańszczyźnie

aira17

"No ewidentnie masz".Skąd to możesz wiedzieć ? Na podstawie jednego komentarza ,którego nie przeczytałeś/aś ze zrozumieniem?

M4t30

No właśnie przeczytałam ze zrozumieniem i albo idealnie trafiłam i to ci się nie spodobało, albo nie jesteś w stanie poprawnie sformułować swojej myśli. W pierwszym komentarzu napisałeś jedną myśl i już w drugim zdaniu jej zaprzeczyłeś

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
suszyMie

Chyba cos ci sie popie*olilo w tej malej glowce. Masz problem ze zrozumieniem slowa pisanego?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
suszyMie

Heh żałosny jesteś

aira17

aira17 a mógłbyś/mogłabyś z łaski swojej pisać w jednej stylizacji? Jak już używasz gimbusowych neologizmów (nie striggerował), to kończ myśl w tym samym look-u. M4t30, nie wiem po co się tłumaczysz. Francuzi mówią: "qui s'excuse s'accuse". To nie jest wstyd nie lubić nachalnego wagino sceptycyzmu, który zalewa nas w popkulturze. Ja na przykład lubię gołe kobiety, ale nie kiedy golizna bombardują mnie na każdym kroku.

MackuPicku

Jesteśmy na forum internetowym i możemy pisać tu jakkolwiek chcemy, to po pierwsze. A po drugie w tym wątku homoseksualnym nie było absolutnie nic nachalnego. Już w pierwszym sezonie było sugerowane, że Teresa woli kobiety. Nie było to wciskane na siłę, a wprowadzane stopniowo w fabułę. Jak ktoś ma ból pewnej części ciała, to jest to tylko jej/jego sprawa. Życzę wyzbycia się tej zaściankowości i zrozumienia, że świat nie jest czarno-biały

aira17

w sensie ze jak ktos cos oglada to musi mu sie podobac, a jak mu sie nie podoba to ma bana na komentowanie ? :D no nie bardzo, komentowanie jest wlasnie po to, zeby komentowac. Jesli Ciebie to "nie trigeruje", a innego juz tak - trudno, taki swiat, trzeba sie z tym pogodzic. Innemu sie nie spodoba to, ze gosciu nosi dzinsy, bo mu nie pasuje do stylistyki filmu - trudno. Kazdy ma swoj gust, kazdy w sztuce szuka czegos innego. Jak mamy sie calowac po tylkach w komentarzach i kazdemu ma sie wszystko podobac, "bo jak dla mnie to bylo wiadome od poczatku", to lepiej calkiem zgasmy komentarze, dajmy kazdemu filmowi 10 na 10 i czesc czapka.

ocenił(a) serial na 5
aira17

juz samo pokazanie wątku jest nachalne
i tak bardzo typowe dla tego poj*****go netfliksa

aira17

Jest jakiś polski odpowiednik słowa " striggerował" bo takiej nowoczesności jeszcze nie widziałem?

Tomekzzo

Witam w internecie

ocenił(a) serial na 5
aira17

w internecie właśnie jest masa pięknych polskich słów
to, co zostało tu użyte to jakaś marna próba bycia wyżej, niż inni

Tomekzzo

a co to znaczy striggerowal ? xD

ocenił(a) serial na 8
aira17

Nie do konca sie zgodze. Razi to bardziej na zasadzie tego, ze pojawia sie sztucznosc co oglada sie zle. Naturalnie osoby o odmiennej orientacji seksualnej istnieja w spoleczenstwie i powinny sie takie watki pojawiac ale naturalnie, z czestotliwoscia zgodna ze statystyka, a nie w kazdej mozliwej produkcji. Tak samo raziloby gdyby w kazdej produkcji przynajmniej jeden z bohaterow poruszal sie helikopterem..

ocenił(a) serial na 8
rts1910

Uważam dokładnie tak samo

ocenił(a) serial na 9
rts1910

Strasznie durny komentarz. Proporcjonalnie? To policz sobie ilu w tym serialu (we wszystkich sezonach) jest bohaterów i ilu z nich to osoby nieheteronormatywne. I teraz sprawdź jakie są statystyki dot. liczby takich osób w społeczeństwie.

ocenił(a) serial na 8
aira17

Tylko, że to nie jest normalne

ocenił(a) serial na 5
aira17

wątek nie CO ZROBIŁ??? jesssuuuuu... czy my nie mamy już polskich słów?

ocenił(a) serial na 7
aira17

Nie prawda.

ocenił(a) serial na 6
M4t30

Przemoc Cię nie szokuje? Chyba w realnym świecie na szczęście rzadsza, a tu w każdym odcinku.

funkacid

Przemoc mnie nie szokuje.Co do tego czy jest rzadsza w świecie realnym, wszystko jest zależne od tego skąd pochodzisz czy co robisz.

ocenił(a) serial na 6
M4t30

To właściwie podkreśla różnorodność tego świata. Na mnie przemoc w filmach robi zauważalne wrażenie, chyba porównywalne z tym jakie wywołują u Ciebie "wątki".

ocenił(a) serial na 6
M4t30

Mnie zawsze zastanawia co to właściwie znaczy na siłę. W sensie, że zawsze gdy mamy jakiegoś geja, albo lesbijkę to jest to wciskanie na siłę? A może musi dojść do pocałunku, albo czegoś więcej. Albo inaczej... Jak to zrobić, żeby to nie było na siłę. xD

McGyverPL

xD to jest chyba najlepsze podsumowanie poziomu tego komentarza.Jakbym nie napisał to i tak byś się czepiał słów.

ocenił(a) serial na 6
M4t30

Ja nie czepiam się słów... Nic nie masz do homo, ale mimo to założyłeś wątek. Trzy zdania na ten temat i jedno zdanie o samym serialu z którego właściwie nic nie wynika.

ocenił(a) serial na 7
McGyverPL

Jeśli nie wiesz co znaczy wciskanie wątków homo na siłę to chyba słabo oglądasz nowe produkcje . W tym serialu to nachalne nie było ale w bardzoooo wielu jest to nachalne.
Bo masz postać która nie służy niczemu innemu niż to żeby pokazała się jako osoba homo.
Tak samo z wątkami ludzi innych ras, czy silnych kobiet.
W tym serialu to że bohaterka jest ćwierć cyganką jest czymś podobnym czemu miało to służyć? bo spodziewałem że czemuś po scenie z interwencji ale służyło tylko żeby pokazać biednych cyganów ;)

ocenił(a) serial na 7
M4t30

Z drugiej strony jest tam kilka spostrzeżeń psychologicznych jasno pozycjonujących takie skłonności. Nachalność, agresja brak innej perspektywy

makw_2

Owszem jest tak.Po prostu chodzi mi o przesyt w produkcjach netflixa w tej kwestii.

ocenił(a) serial na 8
M4t30

Już Cię Julki i Juliusze zdiagnozowali. Jednak masz coś do homosiów :D

Lothbrok86

Wiedziałem,że tak będzie bo te dzieciaki nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

ocenił(a) serial na 6
M4t30

Nie masz nic do homo, ale ich obecność Cię irytuje. Widzę tu rażącą niekonsekwencję.

andand22

Naucz się czytać ze zrozumieniem,widzę rażące braki w tym elemencie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones