PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680676}

Romans

The Affair
7,5 18 292
oceny
7,5 10 1 18292
7,9 7
ocen krytyków
Romans
powrót do forum serialu Romans

Nie do końca rozumiem ten wątek, może za słabo znam przepisy imigracyjne w USA :) Luisa przybyła (co prawda nielegalnie) do Stanów jako 10latka, zrobiła dyplom, wyszła za mąż za Amerykanina, zeznawała w sądzie na sprawie o opiekę nad Joanie i jakim cudem po tym wszystkim nagle pojawia się problem jej nielegalnego pobytu i dramatem jest zwykła kontrola drogowa??

ocenił(a) serial na 10
bazylekk

Też się nad tym zastanawiam.

ocenił(a) serial na 9
bazylekk

A nie chodziło czasem o to, że po prostu nie miała prawka?

ocenił(a) serial na 9
UntouchableEgoist

Chyba nie, skoro mówiła Noah, ze jest zdana na jego łaskę i nie może podjąć pracy.

ocenił(a) serial na 9
kochamfilmy

A Luisa miała coś wspólnego z Noah? Możliwe, że nie pamiętam

ocenił(a) serial na 9
UntouchableEgoist

Przepraszam, chodziło o Cole’a oczywiście

ocenił(a) serial na 9
bazylekk

Też mnie to zastanowiło. Myślałam, że małżeństwo z Amerykaninem rozwiązuje całkowicie problem obywatelstwa.
W necie znalazłam taką informację:
- " Osoby, które przebywają na terenie USA nielegalnie dłużej jak rok, mają zakaz powrotu przez 10 lat."
- "Osoba będąca nielegalnie musi odczekać ustawowy zakaz i dopiero wtedy może wystąpić o zieloną kartę."
- "Będąc bez statusu, tak samo jak w przypadku bycia nielegalnie, grozi na rozprawa deportacyjna, jeśli zostaniemy złapani przez Urząd Imigracyjny"

Czyli zgadza się. Luisa bała się, że podczas kontroli na drodze ją złapią i potem mówiła, że musiałaby wrócić do swojego kraju na 10 lat.

ocenił(a) serial na 8
angelene001

Ok, ale przez 20 lat jakoś się nie bała i temat nagle teraz wypłynął? Jak więc wzięła ślub i skończyła studia? Do tego chyba jakichś dokumentów potrzebowała...

ocenił(a) serial na 8
bazylekk

Dokładnie, temat jest naciągany i nie trzyma się kupy. Ale scenarzyści chcieli chyba po prostu pokazać, że ona żyje w ciągłym stresie. Tak jakoś mi się wydaje, że ona odprawiła z tej frustracji jakiś ekwadorski rytuał voodoo i tak to się wszytko skończyło. :p Nie pałałam do tej postaci nigdy sympatią niestety.

ocenił(a) serial na 8
Nesna

Ja też nie. Zachowanie tragiczne.

bazylekk

A czy ona juz nie byla po rozwodzie z Kolem?

ocenił(a) serial na 8
laluna123

Nie wiem czy w ogóle się rozwiedli, bo po śmierci Alison się rozstali ale on powiedział, że oczywiście nadal pozostaną małżeństwem na papierze i zgłoszą ją jako opiekunkę Joanie, żeby mogła zostać w kraju.

bazylekk

Czy oni w ogóle mieli taki prawdziwy ślub 'na papierze'? Już nie pamiętam ale może był to jakis nieformalny ślub na plaży czy coś w tym stylu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones