PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=372808}

Rozważna i romantyczna

Sense and Sensibility
7,7 5 290
ocen
7,7 10 1 5290
Rozważna i romantyczna
powrót do forum serialu Rozważna i romantyczna

Gdyby połączyć tę wersję z filmem z roku 1995, powstało by moim zdaniem, dzieło idealne. Ogromnym plusem jest tutaj rozbudowanie relacji pomiędzy Brandonem a Marianną ( którą można nareszcie polubić). Osobom, ktòre nigdy nie czytały książki, będzie chyba łatwiej uwierzyć w to uczucie. Eleonora.... cieszę się, że wreszcie wygląda na 21 lat :). Aż mnie mrowiło , gdy widziałam tę okropną scenę pojedynku pomiędzy pułkownikiem a willoughby, rzecz nie do przełknięcia dla miłośników ksiązki. Uważam, że matce dziewczyn wiele brakuje do oryginału oraz postaci jaką pokazano nam w filmie z 1995. Reżyser postanowił ją trochę "udostojnić", wkładając w jej usta mądre spostrzeżenia Eleonory na temat miłosnej relacji jaką związała jej młodsza siostra. Pani ta nie posiada już tej urokliwej naiwności i romantyczności którą winna cechować przecież byłą Panią Norland Park.

A, uważam że intro nie jest najlepszej jakości
Ale to już kwestia gustu, znacznie lepiej wygląda to z Dumy i uprzedzenia (bbc 1995)

ocenił(a) serial na 10
Barokowa_Peruka

Zgadzam się... Zdecydowanie gdyby tak zmiksowac te obie wersje, wyszedł by ideał. Choć Rickman spisał się w roli Bransona, Morrissey'a wolę. Faktycznie, Mariannę można tu polubić, zrozumieć... Eleonora jest tu nam bliżej przedstawiona, co mnie cieszy, bardzo sympatyczna. Edward także uroczy, ma w sobie coś ujmującego.
Ale pani Dashwood i Fanny, jak dla mnie, do wymiany, na te z 1995. Jakoś bliżej im do książkiwych pań.
Pani Jennings też tutaj jest taka... Mało przaśna, rubaszna... Szkoda.
Cieszę się, ze pokazano tu scenę pojedynku Brandona z Willoughby'm , o którym ledwie wspomniano w książce (Brandon opowiadał o tym Eleonorze)
Bardzo mi pasuje serial, ale kocham też adaptację Anga Lee!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones