PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=304133}
3,3 17 336
ocen
3,3 10 1 17336
3,3 3
oceny krytyków
Sędzia Anna Maria Wesołowska
powrót do forum serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska

Ile było wyroków dożywocia? A jeśli pamiętacie to w jakich sprawach?

christinearron

W tym "serialu" nie może zostać orzeczona kara dożywotniego pozbawienia wolności ze względu na art. Art. 28. § 4 W sprawach o przestępstwa, za które ustawa przewiduje karę dożywotniego pozbawienia wolności, sąd orzeka w składzie dwóch sędziów i trzech ławników. KPK.

ocenił(a) serial na 3
rumin666

Serio? Ja widziałem ich całkiem sporo.

rumin666

Tak, ale w sędzi wesołowskiej raz serialowy sąd jest Sądem Okręgowym a raz Rejonowym. Czasem nie ma ławników, czasem jest dwóch a czasem 4 ławników - były wyroki dożywotnie w Sędzinie Wesołowskiej!!!

christinearron

jakiś łysy zabił kolesia nożem, nie pamiętam za co

ocenił(a) serial na 3
awksom

Ja pamiętam kilka.

1. Jakiś chłopak wrócił z Anglii i zastrzelił ojca, siostrę i babcię.

2. Jakiś gangster zabił swoją pasierbicę.

3. Budowlaniec nie chciał, żeby jego dziewczyna wyjechała za granicę, zabił ją, poćwiartował i zamurował w jakimś domu.

4. Konwojent chciał ukraść transport kasy którą eskortował, zastrzelił jednego kolegę a drugiego postrzelił.

5. Kobieta zastrzeliła męża i jego kochankę.

6-7. Kobieta i jej kochanek zabili jej męża, poćwiartowali i wywieźli do lasu.

8. Jakiś łepek pracujący dla gangu zastrzelił policjantkę, pracującą pod przykrywką.

9. Facet pozbył się partnera ex żony. Porwał, torturował a potem związał i żywego wyrzucił do rzeki.

10. Koleś odurzył żonę lekami nasennymi, wsadził do samochodu, które później zepchnął w przepaść.

11. Jakiś koleś na haju, zadźgał koleżankę a potem ją poćwiartował.

12. Jakiś chłopak z kolegą zakatował na śmierć jakiego łepka bo nie chciał się z nimi napić......Kumpel który brał w tym udział dostał 25 lat.

13. Policjant zastrzelił dwójkę swoich dzieci.

14. Jakaś babka, narzeczona gangstera zastrzeliła swojego kochanka, bo wsypał tego jej ukochanego bandziora.

15. Facet wypchnął przez okno kolegę, bo tamten chciał powiedzieć o przestępstwie które popełnili ileś lat wcześniej.

16. Facet zaszlachtował tasakiem swoją ciężarną kochankę.

17-18.. Właścicielka agencji modelek i jej goryl, porwali i torturowali a później zabili młodą dziewczynę. Nagrali to a nagranie sprzedali za 35 tysięcy złotych.

19. Jakiś chłopak zgwałcił i zabił 10 letnią dziewczynkę.

20. Facet porwał byłą dziewczynę kumpla a potem ją zastrzelił.

Tyle pamiętam. Może było więcej ale nie wiem.

użytkownik usunięty
christinearron

16. Warte podkreślenia, że w czasie tej sprawy wyszło też, że oskarżony, po tym jak zabił kochankę, załatwił też swoją żonę


19. To był chyba najwyższy wyrok w serialu, koleś poza tym, że dziewczynkę zgwałcił i zabił, to od miesięcy ją(a także swoją siostrę) molestował

Od siebie jeszcze dodam.

21. Facet zabił sąsiada i dwójkę jego dzieci, bo ten nie chciał mu pożyczyć 600zł na dragi(odcinek 632).

A tak poza tym, znacie jakiś przypadek(z serialu) dożywocia za usiłowanie zabójstwa. Bo niby ustawodawca przewiduje taką karę, a nie kojarzę, żeby kiedykolwiek w serialu takowa padła.

ocenił(a) serial na 3

Najwyższe kary za usiłowanie to było 25 lat,było kilka takich wyroków za usiłowania z broni palnej. A najwyższa kara za próbę zabójstwa bez pistoletu to 25 lat, jakaś kobieta chciała zabić swoją córkę, żeby nie przejęła ona prawa do zarządzania majątkiem ojca. Matka wypchnęła ją przez balustradę w domu i upadła z kilku metrów w dół. Dziewczyna poroniła i została sparaliżowana. Nie pamiętam jaki to był odcinek.

A z innych to przypomniało mi się:

22. Facet dowiedział się, że jego żona jest w ciązy z innym, pobił ją czy coś tam. A potem nieprzytomną wywiózł w bagażniku samochodu na tory kolejowe i wrzucił pod pociąg.

użytkownik usunięty
christinearron

Co do tej kobiety, to oglądałem ten odcinek(626 bodajże). Przyznam się szczerze, że zbulwersował mnie trochę ten wyrok. Ale nie rozumiem, jak to jest, prokurator czyta:"Za ten czyn(usiłowanie zabójstwa) oskarżonej grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności", a na koniec, w sprawie bez ŻADNYCH okoliczności łagodzących prosi o 25 lat. Chociaż z drugiej strony czego się spodziewać po Sobczaku? Musi być już wyjątkowy zwyrodnialec(np. odcinek 591 podany w punktach 17,18), żeby Paweł prosił o dożywocie. Ciekawy jestem, co by zrobił Łata w tej sprawie, bo z tego, co kojarzę matki, zabijające dzieci(odcinek 628, lub odcinek 80 i 191 Sądu Rodzinnego), Artur traktuje wyjątkowo surowo(i słusznie).

christinearron

Były też sprawy, które nie były pokazane (dotyczące świadków lub dodatkowych zarzutów)
- mafiozo, przy pomocy dwóch kuzynów zabił łebka, bo myślał, że zabił mu córkę, natomiast kilka lat przed tym zdarzeniem sprzątnął ojca oskarżonego, bo wydał go policji w sprawie rozbojów. Jego pomocnicy za współudział dostali 25 lat więzienia
- gangster podczas napadu na sklep jubilerski zabił rodziców oskarżonej o morderstwo jego syna i posługiwał się fałszywymi dokumentami
- ukochana oskarżonego przy pomocy przyjaciółki zabiła łebka i go okradła (przyjaciółka dostała 25 lat)
- oskarżony o pozbawienie wolności pozbawił wolności jeszcze innych dziewczyn, z czego większość została zgwałcona, a z tej grupy zgwałconych zabił pięć z nich (prawdopodobnie sąd ograniczył mu możliwość wyjścia warunkowego na wolność)
- oskarżony o pobicie matki, znęcał się nad nią, a dodatkowo zabił dziewczynę
- cieć zgwałcił w bardzo okrutny sposób dziewczynę, a kilka lat później zabił dwie mieszkanki bloku, w którym on sprzątał (prawdopodobnie)

Szymon_Cz_1797

jeszcze od siebie dodam: matka zamknęła w lodówce swoje 2-tygodniowe dziecko gdzie później zamarzło na śmierć

mistrzu1996

Jest też bardzo możliwe, że dożywocie wymierzono także dwóm łebkom, którzy zabili kolegę, chcąc wrobić jego dziewczynę, pobili świadka i brali udział w kradzieżach za granicą. Dożywocie mogła też dostać babka, która namówiła męża do rozbojów z użyciem broni palnej i zabiła go, ponieważ najprawdopodobniej stwierdziła, że chciał ją wydać ją policji.

Szymon_Cz_1797

Zdaje mi się, że z zabiciem policjantki pod przykrywką to było tak, że zadźgała ją 17 latka złapana akurat w trakcie transakcji narkotykowej. Ale z uwagi na wiek wyrokiem było 25 lat

Szymon_Cz_1797

Ten drugi co to jest 80 odcinek ?

mistrzu1996

Tak to ten 564 co napisałem tam trochę pomyliłem

Szymon_Cz_1797

Co to ten ostatni? Jaki to odcinek? Czy jest to 421?

Co do AD16 to tym samym dostał wejście możliwe dopiero po 40 latach

christinearron


3. Budowlaniec nie chciał, żeby jego dziewczyna wyjechała za granicę, zabił ją, poćwiartował i zamurował w jakimś domu. Jaki to numer odcinka? Można dostać linka?

mistrzu1996

P.S. Był jeszcze odcinek gdy jakiś facet pod wpływem alkoholu zabił staruszkę i też dostał dożywocie, chociaż od razu przyznał się do winy.

mistrzu1996

To 514 odcinek chyba

mistrzu1996

122 chyba

Filip_F

Odcinek ten niedostępny

christinearron

Ad.3 dzisiaj na TVN 7 była powtórka tegoż odcinka

ocenił(a) serial na 9
christinearron

A wiadomo może, który numer to był odcinka z kobietą i jej kochankiem, którzy zabili jej męża i wywieźli jego trupa do lasu (Ad. 6-7)? A jak nie to może w którym sezonie był ten odcinek?

marek1996_filmweb

Marek1996_filmweb
Co do ad 6-7 z tym lasem to był to odc 641 albo 642 co do 16 to nie pamiętam choć też oglądałem przed chwilą z tym Komarem.

marek1996_filmweb

Przepraszam, chodzi o odc 541 a nie 641

ocenił(a) serial na 9
christinearron

Dobra już wiem. Na pewno ww odcinek był z sezonu 4. A jego numer to chyba 238.

christinearron

Który to był odcinek który jest opisany pod punktem 10???

christinearron

Koleś odurzył żonę lekami nasennymi, wsadził do samochodu, które później zepchnął w przepaść. Który to odcinek???

mikolaj_lewandowski01

Nie wiem, też chcę wiedzieć

mikolaj_lewandowski01

Już wiem. To 486, Wojciech Staszak.

christinearron

Co do punktu 14 to była to podobna sytuacja do AD 6-7, z tym, że tylko ona dostała dożywocie a jej kolega 2 lata w zawieszeniu, i z tym, że to jej kochanek był gangsterem, a to narzeczonego zabiła, chyba że nie chodzi o odcinek 541.

christinearron

Który to był odcinek pkt 19?

ocenił(a) serial na 7
christinearron

A ja pamiętam odcinek, w którym młoda kobieta odbiła z konwoju więziennego swojego brata, zabijając strażnika, a drugiego ciężko raniąc

E_skimoska

na pewno było w odcinku 545 który leciał 4 marca 2015 było dwóch oskarżonych o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem drugi dostał 25 lat, jeszcze 541 była oskarżona o zabójstwo swojego męża, podeszła do niego do tyłu przystawiła broń do głowy i strzeliła

E_skimoska

To chyba odc 566

ocenił(a) serial na 7
christinearron

Siostra zadźgała swojego braciszka, który był jeszcze płodem.

fryUaj

Ja pamiętam świadka z 564 tam matka zadźgała synka. I tam też była najwyższa kara

christinearron

Ja kojarzę że był jakiś gangster chyba który zabil prostytutke albo tam jakaś jego kobietę i on cały czas nie przyznawał się do winy nie było dowodu a i tak dostał dożywocie ktoś wie jaki to odc??

Bemben_Chrzestny

Był dowód, odciski palców na narzędziu zbrodni, a także zeznania Płatek (odcinek 11), chyba że chodzi Panu o jakiś inny odcinek.

ocenił(a) serial na 2
christinearron

W odcinku 11, 28, 129, 591, 619 i 632. W odcinku 58 pan Andrzej Olszewski był oskarżony o podwójne zabójstwo żony i groziło mu dożywocie. Jednak wszystko wskazywało na to, że zrobiła to inna osoba, łysy świadek i został zatrzymany. Oskarżony został uniewinniony.

ocenił(a) serial na 6
igor_paluch

W tegorocznej edycji kolesia (nie był oskarżonym, tylko świadkiem) wsadzili na dożywocie za zabójstwo ojca i gwałt na oskarżonej

gejlord69

Tak, pamiętam

gejlord69

Tak samo w odcinku z oskarżonym Danielem Prusem, który był oskarżony o zabójstwo teścia, ale zabił go inny człowiek.

christinearron

Update: jeszcze 272, 359, 607

debonair

AD 16 jest 607 odcinek

Filip_F

Ja znam sprawy z odcinków 11, 28, 122, 238, 253, 259, 281, 311, 359, 384, 418, 486, 514, 541, 545, 566, 583, 591, 607, 619, 632.

Filip_F

272 jeszcze jak napisał wyżej pan debonair

Filip_F

No i 421

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones