PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729152}
7,5 22 581
ocen
7,5 10 1 22581
5,4 5
ocen krytyków
Służby specjalne
powrót do forum serialu Służby specjalne
erka15

te tajne pewnie tak,dlatego o nich nie wiemy ;p

ocenił(a) serial na 7
erka15

To jest serial, ale jeśli już chcesz mieszać sztukę z polityką to zadaj sobie pytanie. Czy po II wojnie światowej mieliśmy w ogóle jakiś wywiad, czy kontrwywiad i jak to obecnie wygląda. Wydaje mi się, że o tych służbach dosadnie lecz słusznie się wypowiedział ten koleś, który przyszedł do pana generała. Przed wojną owszem, mieliśmy jakiś tam wywiad, w czasie wojny polski nie było więc wywiad jaki był był raczej wywiadem najemnym. Tak samo jak po wojnie. W mediach wymienia się takie postacie jak postać Zacharskiego ale komu on służył? ZSRR służył. Obecnie również mamy do czynienia z wywiadem najemnym tyle, że nie w ramach sojuszu polsko-radzieckiego ale polski-NATO. Nie mając oczu ani tym bardziej uszu nie możemy mieć sprawnego i adekwatnie reagującego ciała. A tym bardzie mózgu. Polska więc w przypadku wojny powinna się poddać i z korzyścią dla obywateli rozformować polską armie. Macierewiczowi należy dziękować bo chciał zdekomunizować trochę Polskę.

acikowski

Najbardziej powinni mu podziękować tajni współpracownicy którzy w najlepszym przypadku stracili głowę...

ocenił(a) serial na 7
erka15

Przeczytaj raport, wróć i przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Poza tym, kto stracił głowę, gdzie? Sprawą jestem zainteresowany jakieś pięć lat, raport czytałem kilka media monitoruje na bieżąco i nie słyszałem aby, ktoś przez ten raport został zamordowany. Ciekawa sytuacja może być jak ten tajny aneks jakimś cudem ujrzy światło dzienne ale to raczej moim zdaniem zobrazuje tylko jaka jest rzeczywiście prawda. Natomiast podejrzewam, że jeśli już jakieś nazwiska tam są, to są tam nazwiska naszych polityków a może i nawet samego Komorowskiego. Swoją drogą szybko się dobrał do tego załącznika, głosował przeciw likwidacji itd. ciekawe co jeszcze robił. Wiem, że zabrzmię jak jakiś pisior albo inny nawiedzony ale w kontekście WSI katastrofa smoleńska byłaby bardzo miłym gestem dla dawnego WSI. Oczywiście nie zrozum mnie źle, nie podejrzewam tu żadnego zamachu, broń Boże ale coś wydaje mi się, że d. WSI ma szczególnego farta.

acikowski

Jakoś nie chce mi się wierzyć że facet który chodzi po "krzesłach" takie akcje odwalał, chociaż może dobrze się maskuje.

ocenił(a) serial na 7
erka15

Jak udało mu się wygrać wybory w 2010 a przypomnę, że wizerunkowo należałoby raczej wtedy obstawiać Katarzyńskiego jako faworyta, którego prawie każda partia w drugiej turze popierała. Co oznacza, że Komorowski potrafi zjednać sobie wyborców, a to z kolei wymaga sprej inteligencji. Poza tym zobacz co robi teraz, przecież to kampania na skale Kwaśniewskiego z 2000 i 1995 roku. A przypomnę, że to były kampanie doskonale poprowadzone. Szczególnie ta z 2000 roku, kiedy Kwaśniewski starał się o reelekcję. Porównaj sobie ton tych kampanii. Komorowski a raczej jego ludzie i on nie są kretynami. A z takimi akcjami to, to akurat działa na jego korzyść. Ludzie się pośmieją, niektórzy trochę oburzą ale tych mniejszość, się o nim trochę pomówi, internet będzie nim żył a ludzie związku z tym będą o nim myśleć i jest spore prawdopodobieństwo, że z braku laku na niego zagłosują. Tak więc małe krzesło a bezcenna reklama. A takie akcje no cóż raczej byłby w stanie odwalić.

acikowski

ale głupoty pieprzysz acikowski... Kaczyński Lech faworytem wyborów w 2010?... tym właściwie można podsumować Twoje zainteresowanie tematem i śledzenie mediów...
oszołom pisowski...

ocenił(a) serial na 7
MateuszAdrianLudwik

Tak wybory wypadały właśnie w tym roku, PO nie miała absolutnie żadnego pomysłu na Komorowskiego, (Komorowskiego nie było) PIS się zagubił po katastrofie. To właśnie po niej na światło wyszedł geniusz Macierewicza, sejmowa speckomisja i teatr smoleński.

użytkownik usunięty
acikowski

Chłopcze... ja czytam takie wypowiedzi jak Twoje.. to widzę, że prawdą jest to...że większość ludzi w Naszym kraju nie nadaje się do jakiejkolwiek dyskusji.. Nie ma o niczym wiedzy... Opiera się na źródłach typu wp. onet i inne Fakty.
Wywiad PRL od lat 70 był niezależny od wywiadów ZSRR... I wiadomo, że część oficerów działa na zlecenia i w komitywie z GRU.. a dokładniej z ich firmami z sektora energetycznego itd.. Likwidowali konkurencje im.. Dawali możliwość działania w PL.. ale wrzucanie wszystkich ludzi z WSI do jednego worka... Było nieodwracanym błędem.. Poszli na bruk nieocenieni fachowcy... Nie straciliśmy oczu i uszu.. Tylko całą głowę .. a na jej miejscu wyrosła jak z hydry SKW i SWW ... karykatury służb.. będące w sumie policja polityczną, a Afganie zbierali haki na naszych.. zamiast jeździć w teren przesłuchiwali polskich żołnierzy i stawiali zarzuty za robienie sobie fotek z bronią ( ! ) ...
Wystawioną ocenę negatywną SKW tuszowało sprawą z Nanghar Khel.. Płk.. amerykański oficjalną notą dypl. informował " dziwny macie kontrwywiad .. zamiast pomagać szkodzi "... Ehhhh A Komorowski to najbardziej umoczony w aferach człowiek w Polsce zaraz po Millerze ... Ale to temat rzeka...
Troszkę poczytać proponuje.. . Pogadać, zasięgnąć języków...
Nie dawajcie się zmanipulować .

" czy zgodzi się Pan z tym że WSI było organizacją przestępczą " ? Tak .. każdy wywiad na świecie i kontrwywiad .. każdego państwa opiera swoją działalność na łamaniu prawa innych państw a jak trzeb to i swojego ...

Absurd w polskim społeczeństwie jest niesamowity... Naszym społeczeństwie..

WSI powinno być rozbite.. i w strukturach poskładane .. umiejętnie zinfiltrowane przez nowe komórki dla rozbicia starych układów i wpływów Ros ....



użytkownik usunięty

Mówiąc o R nie zapominajmy również o działaniach U - Pozdrawiam ;)

a skąd wiesz że wszyscy fachowcy poszli na bruk? Przecież ilość osób w aneksie do likwidacji malała z każdym dniem przed jego "publikacją" . Ilu też agentów WSI nie znalazło się w aneksie...

erka15

Macierewicz uszkodził wywiad wojskowy, ciągle istnieje wywiad cywilny, który tak drastycznych perturbacji nie doświadczył po '90.

marpolek

Uszkodził jedynie ramię rosyjskiej ośmiornicy.

Jordan66

Brawo Jasiu za jasną konkluzję

marpolek

Poczytaj sobie najpierw "Długie ramię Moskwy" oraz "W imieniu państwa" (to drugie nawet po polsku nie wyszło chyba jeszcze) - dowiesz się, w czym interesie działało WSI.

Jordan66

Nie wiesz co czytałem i nie wiesz kto mnie uczył (Cenckiewicz był moim wykładowcą).
Więcej wiem niż Ci się wydaje.
Bez sensu jest taka dyskusja na forach, ale jednego mnie Cenckiewicz nauczył:
Książka nie jest biblią, to tylko wizja autora i jego interpretacja, nie można ślepo wierzyć każdej książce, którą się czyta. Gdybyś wymienił mi z 20-30 tytułów (niekoniecznie książek, mogą być artykuły naukowe dotyczące wywiadu) i poparł to analizą wypowiedzi obu stron konfliktu fani WSI vs wrogowie WSI, to moglibyśmy zacząć miarodajną dyskusję.
Rzucasz tytuły dwóch książek z hasłem: "Wiem lepiej, czytaj sobie" i uważasz, że jest doktorem habilitowanym nauk o służbach specjalnych ;p Otóż, nie jesteś :D

użytkownik usunięty
Jordan66

po części racja.. Ale ze służb łatwo przejść na druga stronę barykady ... Ta sama branża .. jak kiedyś było z SB..

Nie można o tym zapominać

Zawsze istnieje takie ryzyko ale mamy stać i patrzeć jak takie służby wysysają pieniądze z państwa ? Przy samej budowie metra przekręty z udziałem ludzi ze służb specjalnych sięgają miliarda złotych.

użytkownik usunięty
Jordan66

Oczywiście, że nie można na to patrzeć i nie reagować... Problem polega na tym, że tych brudnych w afrach... Usunęli jeszcze gorsi.. Tylko po prostu bardziej profesjonalni... Z Komorowskim jako tarcza.. Z jego wpływami. Odpowiedzialni za afery i prywatyzację, przy których budowa metra to nie mieszczący się w statystykach malutki incydent... Szczerze mówiąc alternatywy nie ma... Przykro mi to mówić ale chyba nikt nie ma pomysłu na zmiany w tym kraju. Pokojowe rzecz jasna i cywilizowane zmiany.

Trzeba było robić zmiany w 89-tym zaczynając od stuprocentowej lustracji, tak żeby ludzie ze służb PRL nie mogli szantażować polityków, biznesmenów, sędziów itd.

użytkownik usunięty
Jordan66

A kto miał lustrować ? :D Kwaśniewski ? hehe Wałęsa ?... Czy inni z Chrześcijańskiej Unii Jed. ? Z deszczy pod rynnę... Asów służb... Oficerów .. ( nie wszyscy PRL-owcy byli kretynami i złodziejami.. część ludzi była bezcenna ) lustrowali by elektrycy, nauczyciele i prawnicy niedoszli :D jak to było w sumie na komisjach wer....

Niestety bardzo Ciężko już wskazać czyste opcje polityczne ...;/ Ja ich w sumie nie znam

Każda opcja która nie paliłaby wtedy teczek i nie buszowała w archiwach jak Michnik byłaby wtedy lepsza. Po prostu odtajnić archiwa SB tak jak to zrobiono ze Stasi i lud sam by zlustrował nigdy nie głosując na Bolka, nie biorąc do ręki gazety Szechtera, nie słuchając pierdów Stokrotki, nie oglądając telewizji Kruka itd.

ocenił(a) serial na 9
erka15

Tak, istnieje, WSI trzyma się bardzo dobrze, polecam obejrzeć, Smuliński wszystko wyjaśnia:
https://youtu.be/xbuiF6abVQI

erka15

Służby są po to, by chronić państwo od wrogów, utrzymywać porządek. Ale nie po to, by kręcić wały, mordować ludzi, polityków i szyć im grube sprawy, niszczyć ich, wieszać, czy wstrzykiwać jakieś gówno w żyły. Skoro to robili, to zostali zlikwidowani.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones