PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729152}
7,5 22 581
ocen
7,5 10 1 22581
5,4 5
ocen krytyków
Służby specjalne
powrót do forum serialu Służby specjalne

Wersja kinowa była świetna, ale jedyną wadą było to, że było czuć jest jedynie fragmentem nieco większej całości. Teraz mamy w wersji telewizyjnej to, co właśnie chciałem obejrzeć. Malkontentom narzekającym na zbyt duże ilości wulgaryzmów czy zarzucających zbyt dużo fikcji, powiem tylko - Idzcie popracowac chocby w psiarni, rejonowej prokuraturze czy niskim szczeblu sluzb to zrozumiecie jaka robote wykonal Vega, zeby przyblizyc realia tej roboty. Od czasow Pitbulla i Gliny Pasikowskiego, żadnego polskiego serial nie ogladalo sie tak dobrze !

ocenił(a) serial na 10
Batman_7

a drugi odcinek z "Młotem" powala na kolana ;-)

ocenił(a) serial na 8
Batman_7

Młot to debeściak :)
Nie potrafił zamknąć drzwi, wypuścił kota ,spartolił <samobója>
Podał za mało leku
Z truposzami na zakupy, grzyby w grudniu kwintesencja debilizmu

Batman_7

Już czterema pierwszymi słowami swojej wypowiedzi dałeś mi do zrozumienia, że ta ocena jest nic nie warta. Dzięki! Nie musiałem czytać całości. Gdyby każdy użytkownik tak robił byłoby łatwiej.

Batman_7

Nie rozpędzaj się, tu mamy sepleniącego Chabiora (bez napisów ani rusz) i nic poza tym. W Pitbullu każda postać, nawet epizodyczna to była czysta perełka.

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

Nie miałem problemu ze zrozumieniem każdego z osobna słowa, jakie wypowiada Chabior. Mam zresztą wrażenie, że akurat on jest w złotym okresie swojej kariery i możliwości. Nie mow nic poza tym, bo jest choćby gen. Światło i Białko, a pozostali pierwszoplanowi bohaterowie dopiero pojawiają się na horyzoncie. Ten serial ma nieco inną koncepcję niż Pitbull, gdzie nawet epizodyczna postać miała do zagrania jeden odcinek. Tu z uwagi na wielość wątków ma max. 5 minut.

Batman_7

Wybacz, ale postaci szefa WSI granego przez dałnowatego aktora który co najwyżej mógłby zagrać Romusia z Plebanii też nie kupuję.

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

A ja uwazam, ze ludzie od castingow swietnie sie spisali. Nie wiem czy jestes z W-wy. Stan kiedys na Oczki albo w Al. Niepodleglosci popoludniu I zobacz jakie twarze wyzszych ranga oficerow wychodza z tych budynkow. Wtedy moze przyznasz mi racje. Vega czasami zbyt doslownie realizuje temat (jedyne co draznilo mnie mnie w wersji kinowej to zbyt oczywiste upodabnianie aktorow do postaci np. z polityki jakie odtwarzali, wg mnie lepiej byloby wywnioskowac kto jest kim np na podstawie wypowiedzi, zachowan - bez takich oczywistosci). A porownanie do Romusia ladne ;-)

Batman_7

No właśnie, np. Kwaśniewskiego tylko dało się poznać po okolicznościach i podobieństwu a nie z powodu dobrze oddanego charakteru postaci. To poważny błąd, w końcu to był prezydent i przez parę lat główny rozgrywający naszej sceny politycznej a tu mamy jakiegoś zestrachanego i obesranego po pachy typowego księgowego.

A wracając do wątku Plebanii, takie WSI jak pokazuje Vega to Traczowi rady by nie dało, oj nie :D

Jordan66

Przecież w tym serialu nie chodzi o 100-procentowe oddanie realizmu. Oni sobie dowolnie żonglują różnymi motywami. To nie musi być Kwaśniewski, tylko jakiś serialowy prezydent. Niektóre rzeczy, ludzie miejsca są podobne do tych, które faktycznie istniały/miały miejsce, inne nie. Przecież to nie ma być 1:1.

I wybacz, ale szefa WSi gra świetny aktor teatralny. Kompletnie nie znasz się na aktorstwie.

kendo777

Znam się na ludziach, to wystarczy a rozkazem od takiego szefa to bym się jedynie podtarł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones