PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790131}

S.W.A.T.

7,2 1 406
ocen
7,2 10 1 1406
S.W.A.T.
powrót do forum serialu S.W.A.T.

Moim zdaniem serial o tej jednostce powinien mieć inną formułę. Podobało mi się podejście w "Punkcie krytycznym", gdzie cały odcinek mogła zajmować skomplikowana akcja z zakładnikami i terrorystami. A tutaj większość odcinka to prowadzenie śledztwa (to w końcu oni są elitarną jednostką AT czy zwykłymi policjantami ?), przyprowadzanie dzieciaków żeby odrabiali lekcje w siedzibie SWAT-u, kręcenie filmu o zmarłym dziadku czy inne niezbyt porywające wydarzenia. Same akcje to ułamek serialu (przynajmniej w tych odcinkach, które widziałem). Są bardzo krótkie i niezbyt wyrafinowane. Ot wchodzą, jednego zastrzelą, drugiego potraktują z buta albo inaczej powalą i już. I trochę za grzeczni są - strzelają dopiero jak ktoś do nich otworzy ogień. Coś mi się nie wydaje żeby AT (i to jeszcze w USA) zachowywali taką wstrzemięźliwość od częstowania ołowiem.
Mam też wrażenie, że aktorzy (oprócz Shemara) słabo odgrywają swoje role. Albo to postaci są kiepsko napisane. Tu nie jestem pewien - nie znam się na tym. Ale w każdym razie zachowują się jakoś nienaturalnie. O przestępcach nie wspomnę. Gość od firmy Murder Co. czy jak to się nazywało (wstawiał nawet logo "firmy" na filmikach z zabójstw na zlecenie) i jego zleceniodawcy ze wschodu szczególnie zwrócili moją uwagę jako kiepsko odegrane postaci.

NewJoker

Po obejrzeniu kilku kolejnych odcinków postanowiłem wypisać kolejne absurdy (chciałem je dodać do poprzedniego posta, ale nie pozwala mi na edycję):

- jeden z bohaterów odmawiał modlitwę ze świadkiem przed akcją. Ok, nie mam nic do ich religijności, ale to jest SWAT, nie Ojciec Mateusz.
- oprócz robienia z bazy SWAT świetlicy do odrabiania lekcji, siedział też u nich chłopak naprawiający zniszczonego drona (zakładnik, którego uratowali) - fajnie, że są takimi dobrymi wujkami, ale przypominam, że to siedziba SWAT. I to akurat z przestępcą zabarykadowanym w zbrojowni z 2 zakładnikami. A oni zajmują się dronem, dostarczają dzieciakowi prowiant i poprawiają sobie profile na portalu randkowym.
- złapanych przestępców zamykają w areszcie w swojej bazie. Po co ?
- rozumiem, że nie noszą kominiarek podczas akcji, bo to serial i musi być widać kto jest kim, ale przedstawianie się groźnemu przestępcy po jego obezwładnieniu to już lekka przesada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones