PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809758}

Sex Education

7,6 121 329
ocen
7,6 10 1 121329
7,0 33
oceny krytyków
Sex Education
powrót do forum serialu Sex Education

Brak słów.

ocenił(a) serial na 7

Serio, jak czytam wypowiedzi na tym forum to aż boli jak dużo jest tutaj idiotów. Ale co wymagać po ludziach z kraju w którym wychowanie do życia w rodzinie jest denne, pomijane albo uczy go ksiądz XD

Po pierwsze, serial nie jest o poprawności politycznej. Pojawia się dużo osób homoseksualnych i ludzi z różnymi preferencjami? A kto nie ma swoich preferencji seksualnych? Poza tym serial jest skierowany powiedzmy to do osób w fazie dorastania, które mogę borykać się z podobnymi problemami co bohaterowie serialu. Twórcy starają się przedstawić ich tyle ile mogą, mają do tego zamknięty, mały obszar w postaci szkoły i jej okolicy więc wychodzi trochę przekoloryzowany obraz środowiska szkolnego (i teraz uwaga bo niektórym "znawcom filmowym" może się zrobić słabo) DLATEGO WŁAŚNIE TWÓRCY NAWET NIE UKRYWAJĄ ŻE ŚWIAT SERIALU JEST PRZEDSTAWIONY TROCHĘ W KRZYWYM ZWIERCIADLE. Przerysowane (oprócz wątków typowo o seksie o których wspomniałem wyżej) jest wszystko, od kolorów po ubrania i scenografię.

No i na koniec, nie jest to stricte o seksie, jest bardziej o przyjaźni, relacjach między ludźmi oraz (to chyba najważniejsze) AKCEPTACJI SAMEGO SIEBIE, która to akceptacja pozwoli być szczęśliwym. Nie jest to też wypłuczyna z gównianym humorem dla gimbusów. Humor który się pojawia jest bardziej sytuacyjny, nie powoduje uczucia dyskomfortu i cringu. No i moim zdaniem jeśli twórcy po niego sięgają to raczej wpasowują go bardzo dobrze.

Dziękuję, skoczyłem, kurtyna.

ocenił(a) serial na 9
WTTW_FILM

Zgadzam się w 100%, twórcy chcieli pokazać jak najwięcej problemów spotykających młodzież, a akcja dzieje się w jednej szkole i dlatego wszystko wygląda tak przerysowanie, ale według mnie powinno zwracać się uwagę właśnie na to jak szeroka gama tych problemów została poruszona.

Dodam tylko jeszcze, że jest dużo homoseksualistów w serialu, ale to dlatego, że poruszono bardzo dużo tematów z którymi borykają się ludzie LGBT i np. wątek z lewatywą bez sensu dawać Ericowi czy Adamowi, bo w ich wątku poruszono zupełnie inne sprawy. A już tak nawiasem mówiąc to w prawdziwym życiu w szkole wcale nie jest miej gejów, tylko u nas to raczej przeważa liczba kryptogejów.

ocenił(a) serial na 7
WTTW_FILM

zamiast oprócz, powinienem dać w nawiasie "razem z wątkami...", mały błąd wyrazowy ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones