PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809758}

Sex Education

7,6 121 144
oceny
7,6 10 1 121144
7,0 33
oceny krytyków
Sex Education
powrót do forum serialu Sex Education

Właściwie w jakim kraju się dzieje akcja? Rozumiem, że zdjęcia były kręcone w UK, ale nie jestem pewny czy to właściwy trop bo może zbyt mało brytyjski ten akcent u aktorów. W pewnym momencie pada hasło "W naszym kraju nie ma prezydenta" więc USA odpada. Czy to zabawa producentów, że to nie takie oczywiste czy może po prostu to jest UK i tyle?

resez

Wydaje mi się, że jest to UK, ale ciekawszym jest, że są to czasy współczesne, a nic poza komórkami, laptopami i rozmowami o Beyonce o tym nie świadczy. Cała reszta od wyglądu przez ubrania, stylizację wnętrz po auta i sprzęty domowe, świadczy o tym, że są to wczesne lata 90-te:)

giovanna_filmweb

Australia ?

PeterGordonVenkman

Australia nie ponieważ płacą współczesnymi funtami brytyjskimi, ale w Wielkiej Brytanii noszą mundurki, z drugiej strony szkoła rzeczywiście wygląda na brytyjską. Też mnie to ciekawi gdzie były krecone zdjęcia bo dom Otisa i jego otoczenie jest dypowo amerykańskie. Podoba mi się, że nie jest to takie oczywiste :D

Sorella_filmaniak

Mundurek trzeba nosic tylko w szkołach publicznych a w szkołach prywatnych nie trzeba

ocenił(a) serial na 3
giovanna_filmweb

Dokładnie, też zwróciłam na to uwagę :)

resez

Czytałam gdzieś, że zdjęcia były stylizowane i pisane tak, by akcja była usytuowana na "lądzie uniwersalnym".
Jest to zabawa producentów, którzy specjalnie pomieszali motyw amerykański (cały motyw szkoły - brak mundurków, zachowanie uczniów, sporty, które są uprawiane [futbol amerykański]) z brytyjskim (akcent, zauważyłam również produkty, na których napisana jest nazwa jednego z większych brytyjskich supermarketów, jednak nie wiem, czy jest to intencjonalne, no i oczywiście waluta - funt brytyjski. Plus powiedziałabym, że cały humor i dużo dialogów podchodzi pod brytyjski styl filmu). Do tego dochodzi jeszcze mieszanka stylowo czasowa, mamy telefony, laptopy, a jednak cały styl ubioru wychodzi w przeszłość, lata 80/90, a architektura wnętrz zabiera nas jeszcze dawniej.
Podobno było to zrobione, by zachęcić więcej amerykańskich widzów do oglądania. Ja uważam, że to po prostu bardzo fajny pomysł, który nadaje jeszcze więcej uniwersalnego sensu tematowi seksu.

ocenił(a) serial na 9
kjdfgs

Jeśli tak, to jest to bardzo udany pomysł i jego wykonanie. :)

resez

W 3 odcinku otis jest w polskim sklepie ponieważ na lodówce pisze "świeże" A na półkach leżą polskie smakołyki?¿

resez

Odcinek piąty zawiera ujęcia kręcone w Polsce. Ewentualnie w sklepie mocno stylizowanym na polski. Podczas sceny z kradzieżą Otis i Mayve otoczeni są przez polskie napisy na regałach i produkty, które dobrze znamy.

ocenił(a) serial na 9
wchudzikowski

Prawdopodobnie Polski Sklep których w UK jest sporo.

wolek22

O tym nie pomyślałem, fakt ;)

ocenił(a) serial na 9
wchudzikowski

Serial nie ma ani jednej sceny kręconej w Polsce. Jest to po prostu sklep polski - na Wyspach roi się od Polaków, więc bez problemu można tam znaleźć polskie sklepy, restauracje, bary. W Anglii jest również polska dzielnica, co chyba nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. W innych krajach UK również Polaków sporo, mniej niż w Anglii, ale nadal, stąd sklep polski w Walii.

ocenił(a) serial na 9
resez

Większość detali jak inni już wspomnieli wskazuję na UK, ja dodam tylko wypowiedź jednego z pacjentów Otisa, który wspomina "jak dochodzę to myślę o królowej", co jeszcze bardziej nakierowuje na Wielką Brytanię.

wolek22

Tak i jedna z dziewczyn powiedziała o Jacksonie "on zostanie prezydentem", a druga "w naszym kraju nie mamy prezydenta".

ocenił(a) serial na 8
resez

Cały serial dzieje się w Walii.. ;) Miasta nie pamiętam ale na pewno jest to Walia :)

ocenił(a) serial na 9
resez

Serial dzieje się w Walii (Llandogo i Newport), stąd:
- specyficzny akcent, w stronę akcentu brytyjskiego
- lewostronny ruch uliczny
- ceny w funtach brytyjskich
- brak prezydenta, bo Walia podlega pod Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii (tak samo jak Anglia, Irlandia Północna i Szkocja), a tym zaś rządzi od lat niezmiennie Elżbieta II

Widoki pokazane w tym filmie są obłędne, a klimat ma nieziemski, jak to filmy pochodzące z Wysp. Akcent brytyjski i brytyjsko-podobne mnie po prostu rozczulają, a i tamtejsze miasteczka robią swoje - od razu ciepełko w sercu i +10 dla filmu!

Berrycocco

To się trzyma kupy, właśnie się zastanawiałem dlaczego samochody w serialu mają kierownicę po prawej stronie...

Berrycocco

W ODCINKU Z ABORCJĄ W SKLEPIE, NA SZAFIE JEST NAPISANE "ŚWIEŻE".

resez

JESTEM PRAWIE PEWNA, ŻE TO POLSKA. w odcinku z aborcją w sklepie jest pare polskich produktów i w dodatku gdy on rozmawia z ta dziewczyna w tym sklepie (ta od ulotek o aborcji) obok nich stoi taka lodówka czy tam szafa na produkty, na której jest napisane "ŚWIEŻE". MOŻECIE SOBIE SPRAWDZIĆ. To jest chyba 3 albo 2 odcinek nwm. Ten odcinek z aborcją na pewno.

resez

To jest Netfixolandia - kraj tolerancji i wielokulturowości.

resez

może Kanada

ocenił(a) serial na 8
resez

Poynton

Wieś w Anglii

Wszystko I na temat

resez

Jest wiele przesłanek, że jest to UK, które zostały powyżej przez innych wymienione, ale chyba nikt nie wspomniał o bodajże jedynym wspomnieniu o tym wprost: podczas finału tego Quizu gdzie uczestniczy Maeve pada pytanie "Co jest najczęściej stosowaną używką w Wielkiej Brytanii?" po czym uczestnicy jak i Aimee z nauczycielką rozmawiają o tym w ten sposób, że dotyczy to ich - znaczy ich kraju, znaczy są w Wielkiej Brytanii ;)

ocenił(a) serial na 8
resez

Przecież to oczywiste, że to Wielka Brytania. Po prostu w serialu użyto kilku ciekawych zabiegów (opisane już wyżej), które sprawiają, że rzeczywistość serialowa nie jest hermetyczna i poprzez nawiązanie do różnych czasów czy miejsc, więcej ludzi może łatwiej utożsamiać się z zaprezentowaną historią. Ale to „tylko” smaczki - nie zmienia to faktu, ze akcja dzieje się w Wielkiej Brytanii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones