PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809758}

Sex Education

7,6 121 206
ocen
7,6 10 1 121206
7,0 33
oceny krytyków
Sex Education
powrót do forum serialu Sex Education

Wrażenia

ocenił(a) serial na 3

Obejrzałem pierwsze 3 odcinki, więcej nie dałem rady. Humor na poziomie American Pie, wiele scen jakby rodem tylko ubrane w szaty politycznej poprawności , a następnie umieszczone na zasadzie copy-paste jak scena z robieniem lodów na imprezie.

Nagromadzenie wątków poprawności politycznej od której idzie się wyrzygać jest niesłychane, ale przejdę do najbardziej obrzydliwego. Główna bohaterka zachodzi w ciąże z chłopakiem, który jest mistrzem szkoły w pływaniu, najlepszym uczniem, oczywiście jest czarnoskóry, wychowywany przez 2 lesbijki: białą i czarną. Zachodzi w ciąże po czym nic mu nie mówi tylko postanawia iść na aborcję ot tak jak do fryzjera." To jak dziś strzyżemy?" " ooo pani dziś 3 raz u nas? Szejk nie smakuje, dobrze następnym razem będzie inny" Co tam, ze to nastolatka, jaka zgoda rodziców? Jakie informowanie chłopaka, jakie wyrzuty? Ot wyskrobanie i szejk czekoladowy jak za oddanie krwi. Czemu dokonuje aborcji? Bo postanawia zmienić chłopaka i umawia się z nim na randkę w klinice aborcyjnej...no urocze. Pod kliniką czekają oczywiście proliferzy przedstawieni jako oszołomy, które czekają z seksem do ślubu , oczywiście uprawiając oral, anal i nie uważajac tego za seks.

Nagromadzenie głupot i stężenie raka przez pierwsze 3 odcinki jest tak duże, że odpuszczam dalszy seans.American Pie podszyte ideologią i nienajwyższych lotów, rozwleczone do formy serialu.

ocenił(a) serial na 8
a_kwitek

Według mnie im dalej, tym lepiej. Też po pierwszych dwóch odcinkach miałam odpuścić- bo wulgarne i wyuzdane. Potem i wątki i bohaterowie się pięknie rozwijają. I dość dużo jednak wiedzy na temat życia seksualnego się tutaj przemyca np. ja nie wiedziałam, że jest coś takiego jak pochwica.

Na marginesie w UK aborcję bez zgody rodziców można przeprowadzić bodajże od 16 roku życia, także tu akurat przekłamania nie ma.

ocenił(a) serial na 3
Naethalee

Tak czy siak podejście do tematu mnie brzydzi bo jest odrażające. Dużo wiedzy na temat życia seksualnego? Wolę wiedzę czerpać od lekarzy, specjalistów niż z serialu Netflixa ala American Pie.

ocenił(a) serial na 10
a_kwitek

Nie każdy specjalista dobrze doradzi, nie do każdego dotrze. Tak samo jak serial, do niektórych dotrze do niektórych nie. Moim zdaniem są tu przedstawione wątki, które w dzisiejszym społeczeństwie dalej niestety są wątkami tabu, a nie powinny być. Ten serial jest bezwstydny i to w nim cenię. Jest to komedia, ale przecież porusza wiele spraw, które są naprawdę ważne. Pokochanie siebie kim się jest, odnalezienie swojego ja. A wątek aborcji też jest dobrze pokazany, każdy ma prawo decydować o sobie, o swoim losie. Tak to wygląda, dziennie jest przeprowadzanych wiele aborcji. Wiele to po prostu wpadki. Nie każdy chce przez jedną wpadkę zostać rodzicem, skoro wie że nie będzie dobry dla dziecka. Za to dziennie w okrutny sposób zabijane są miliony bezbronnych zwierząt, które nie mogą decydować o tym jak im się ich życie ułoży. Tak czy inaczej dobrze wiemy i nie ukrywajmy tego, że świat w dużej mierze kręci się wokół seksu. I o tym jest ten serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones