Shameless - Niepokorni (2011-2021)
Shameless - Niepokorni: Sezon 9 Shameless - Niepokorni Sezon 9, Odcinek 3
Odcinek Shameless - Niepokorni (2011-2021)

Wir Gallagherów

Weirdo Gallagher Vortex 52m
7,9 180
ocen
7,9 10 1 180
Shameless Niepokorni
powrót do forum s9e3

s09e03

ocenił(a) serial na 10

Jeśli jeszcze nie dotarła do was ta informacja, to od wczoraj najnowsze odcinki można oglądać przed amerykańską premierą. Użytkownicy aplikacji Showtime mają możliwość pooglądania niedzielnego odcinka w sobotę, w związku z czym w internecie też pojawią się szybciej, niż w telewizji.

Przechodząc do podsumowania odcinka, wypadł zdecydowanie lepiej niż 1 i 2. Twórcy zaczynają budować dosyć dobry klimat, ale to i tak nie wychodzi tak dobrze jak w poprzednich sezonach. Największym problemem 8 i 9 sezonu do tej pory jest fakt, że poza pozytywnymi aspektami życia Gallagherów nie widzimy nic więcej. Co prawda mają oni problemy, ale w serialu brakuje jednego, głównego wątku dramatycznego i dramaturgii z poprzednich sezonów. Drugim irytującym aspektem tego sezonu jest wpychanie w KAŻDY WĄTEK polityki i religii na siłę. Debbie walczy o prawa kobiet, Ian jest gej-Jezusem, Kevin i V walczą z seksizmem w barze a Frank rozpoczyna kampanię polityczną. Rozumiem, że dla twórców ważne jest poruszenie tego typu tematów, zwłaszcza w dobie afer seksualnych w Hollywood, ale nie ogląda się tego dobrze. Na prawdę mam nadzieję, że reszta sezonu będzie coraz bardziej dramatyczna i Shameless skończy się wraz z ostatnim odcinkiem 9 serii, zwłaszcza, że widzimy brak pomysłów twórców na fajne wątki i Fiona odchodzi :(. Tak na prawdę to każdy znaczący aktor ma pretekst do odejścia. Emma Kenney ma pracę w The Connors, Ethan Cutkowsky rozkręca swoją markę odzieżową, Jeremy Allen White i Cameron również zaczynają nowe projekty itd. Nie wiem jak zebrać myśli w słowa, ale najlepszym wyjściem jest zakończenie tego w najbliższym czasie.

ocenił(a) serial na 10
cehennem

Mnie najbardziej boli to, że już mało czuć tę ich rodzinną bliskość. Prawie w ogóle nie mają żadnych wspólnych wątków, tylko się gdzieś tam mijają, dwa zdania zamienią i tyle. Pierwsze sezony chwytały mnie za serduszko jak tak wszyscy sobie siedzieli razem w kuchni, przed tv i co chwila wpadali Kev i V. Co do tych ostatnich, to wygląda to tak, jakby niemal kompletnie odcięli się od Gallagherów; przez chyba dwa/trzy ostatnie sezony ich wątek obracał się niemal całkowicie wokół Svietlany, która na początku była fajną postacią, ale potem zaczęła irytować.
Cieszę się, że to już ostatni sezon, bo naprawdę, ile można masakrować moje wszystkie ukochane postacie :(

ocenił(a) serial na 10
jesustookmyphone

Nie wiadomo, czy ostatni, szefowie stacji w sierpniu w pewnym wywiadzie mówili, że chcieliby utrzymać Shameless przy życiu przez kilka kolejnych lat. Zgadzam się z resztą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones