PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=211741}

Sherlock Holmes

7,1 23
oceny
7,1 10 1 23
Sherlock Holmes
powrót do forum serialu Sherlock Holmes

Witam.
Od jakiegoś czasu usiłuję napisać artykuł na w/w temat i chciałabym poznać wasze opinie na
temat tej adaptacji zwłaszcza pod względem podobieństw do Doyle'owego Sherlocka.

ocenił(a) serial na 7
mrtmv1849

Proponuje samemu obejrzeć ten serial na YT po angielsku.Tutaj Watson z wyglądu pasuje,ale jest trochę za bardzo ekspresyjny w ruchach.

wazka16

Stary post. Juz dawno napisane. Adaptacje widziałam wszystkie. Oczywiście po angielsku.

ocenił(a) serial na 7
mrtmv1849

I co sądzisz o tym serialu ?

wazka16

Najdokladniejsza adptacja jaką nakręcono. Świetny dobór aktów. Drugi Watson trochę słaby ale ma swoje uroki. Brett to wcielenie Holmesa. Przede wszystkim podziwiam go za to że grał prawie że do samej śmierci. Dzisiaj się już takich seriali nie robi. Autorzy nie mają szacunku do swoich źródeł- literatury. Przez to postacie często dużo tracą.

ocenił(a) serial na 7
mrtmv1849

Ja pytam o ten serial z lat 50. ! Serial z Brettem znam i uwielbiam nie od dziś.

wazka16

Aaaaa sorry.. pisałam na komórce i myślałam że chodzi o Brett'owy. Nie no.. ten jest zdecydowanie gorszy. Ale to też wynika z tego że kino wtedy było inne i na niektóre zachowania nie wypadało się decydować. Sherlock z książki jest trochę sarkastycznym chamem. Tu ten charakter nie był takl fajnie oddany. Watson też jakiś taki nijaki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones