PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528992}

Sherlock

8,6 222 151
ocen
8,6 10 1 222151
8,0 19
ocen krytyków
Sherlock
powrót do forum serialu Sherlock

Czy zauważyliście, że w momencie, gdy Sherlock uciekł ze szpitala i gdy John kontaktował się z Mycroftem o ewentualny pobyt Sherlocka, przez moment była widoczna mapa Polski na laptopie Mycrofta. Gdy zrobiłem pause na ekranie była widoczna misja: "Ugly duckling" - co znaczy Brzydkie Kaczątko. Sherlock miał być wysłany na końcu sezonu na pewną misję do Europy Wschodniej - pewnie chodziło tu o Polskę;) Ciekawe, czy miałoby to mieć związek z Kaczyńskim ;)Szkoda, ze uważają nas za wschód Europy, ale jestem ciekaw jaka to miałaby być misja;) Jakieś pomysły?;D

ocenił(a) serial na 10
kubusdagus

Tak zauważyłam to już przy pierwszym oglądaniu,dokładnie na mapie zaznaczona jest Warszawa, a z boku opis ''Cel namierzony'' Ciekawe bo misja miała być śmiertelnie niebezpieczna, (Sherlock miał przeżyć najwyżej 6 miesięcy),a jakoś do Kaczyńskiego mi to nie pasuje.

ocenił(a) serial na 9
martadrw

to nie Warszawa, sporo niżej (okolice Dęblina?)

a geograficznie, de facto, jesteśmy wschodem Europy :)

kubusdagus

cóż, może wysłali Sherlocka na pewną śmierć w przeciągu maksimum 6 miesięcy - czyli że miał w Polsce znaleźć pracę bez doświadczenia zawodowego, do tego utrzymać się i przeżyć za 1300 miesięcznie :) Hardcore dla Anglika z dobrego domu który nigdy chyba nie miał zwykłej pracy ;)

użytkownik usunięty
burberry

hahaha dobre :D i takie prawdziwe...
ale Sherlock przeżyłby z samego rozdawania autografów i pozowania do zdjęć, w serialu też już był wtedy sławny ;) chyba że w serialu Polska jest uznana za taki koniec świata, że nie docierają tu nawet wiadomości z Anglii ;)

ocenił(a) serial na 10
kubusdagus

Cóż, wyszukałam informacje na ten temat w internecie i natknęłam się na bardzo ciekawy artykuł :P
http://simplecase-book.blogspot.com/2014/07/sherlock-ugly-duckling-zagadka-chyba .html
Na jego podstawie można stwierdzić, że Mycroft wcale nie chciał wysłać Sherlocka do Polski na misję. Obraz kraju pojawił się w odcinku dziewiątym, kiedy Sherlock uciekł ze szpitala. John wtedy chodził po ich wspólnym znajomych, pytając, czy nie wiedzą, czy on przypadkiem nie ma jakichś tajnych kryjówek, w których może przebywać. O ile dobrze pamiętam, Mrs. Hudson, wspomniała coś o tarczy Big Bena, a Molly o swoim mieszkaniu. Wygląda na to, iż Polska to jedna z tajnych kryjówek Sherlocka :P
Zajrzyjcie pod podanego linka

ocenił(a) serial na 10
Caroline0699

Bzdura... oni szukali potencjalnych kryjówek Sherlocka tylko na terenie Londynu, o zresztą zostało wyraźnie podkreślone :-/

ocenił(a) serial na 6
kubusdagus

Wyobrażacie sobie kręcenie w Polsce? Ach marzenia...
Mi się wydaje, że ten punkt jest na Lotnisku Irena. Może coś związanego z Adler...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones