PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528992}

Sherlock

8,6 222 341
ocen
8,6 10 1 222341
8,0 19
ocen krytyków
Sherlock
powrót do forum serialu Sherlock

Oglądałam dopiero pierwszy sezon i na razie przypomina odgrzewany kotlet. co prawda też dobry, ale świeży lepszy.
Pierwsze skojarzenie, to House i Wilson, drugie Shrek i Osioł. Nie chce mi się szukać dłużej w pamięci. Może Wam się
jeszcze coś przypomni? Co z tego, że postaci są wyraziste i dobrze zagrane jak to wszystko już było. Fajni są Moriarty i
brat Holmesa ale jest ich stanowczo za mało, myślałam że jakoś się rozwiną te braterskie sprzeczki. Mogliby też dać
więcej innych postaci stałych, co urozmaiciło by trochę fabułę...

Ale w sumie technicznie wykonane solidne. Fajna jest muzyka jak Sherlock zaczyna kombinować, stroje, scenografia.
Czy drugi sezon jest lepszy pod względem fabuły? Czy jakoś mają zamiar rozwinąć postaci?

ocenił(a) serial na 10
CorpseBridebyZuu

Wg mnie drugi sezon jest najlepszy, warto go obejrzeć-zwłaszcza jeśli lubi postać Moriartego ;)

ocenił(a) serial na 10
CorpseBridebyZuu

Zdecydowanie warto. Drugi sezon wrzuca wyższy bieg. Jeśli dotychczasowe odcinki Cię nie zraziły, śmiało zabieraj się za kolejne ;)

ocenił(a) serial na 8
sundayborn

Ok, dzięki, zabiorę sięza drugi sezon z większą ilością optymizmu :)

CorpseBridebyZuu

Drugi rzeczywiście jest bardzo dobry - za to co do trzeciego mam mieszane uczucia - moim zdaniem jakiś taki nierówny ...

ocenił(a) serial na 10
CorpseBridebyZuu

Zuza widzę, że obejrzałaś :) Ja lubię pierwszy sezon, ale jeśli chcesz więcej Mycrofta to wytrwaj do trzeciego :)
Czy ja wiem, czy odgrzewany kotlet? Fakt, podobne pary już się pojawiały, ale wydaje mi się, że 2 przyjaciół + fajne dialogi - to nigdy się nie znudzi. A chemia miedzy Sherlockiem, a Johnem w tym serialu jest naprawdę świetna (mówię tu o przyjacielskiej chemii) i to głównie ona napędza akcję. Co do House'a to nic dziwnego, że Ci się tak kojarzy, ponieważ był wzorowany na postaci Sherlocka Holmesa (House - Holmes, Wilson - Watson). Niektórzy mówią, że to jest tak: House jest wzorowany na książkowym Holmesie, a Sherlock BBC na Housie :). A jak już jestem przy książce to warto ją przeczytać, żeby w pełni docenić serial. W zasadzie bez znajomości twórczości Doyle'a nie dostrzega się jak dobry jest scenariusz.
Polecam obejrzeć dwa kolejne sezony, to tylko 6 odcinków i sama zobaczysz czy się przekonasz do serialu czy nie :)

ocenił(a) serial na 8
zuza_k

No, chemia jest świetna. Zabrałam się za resztę, rzeczywiście się rozkręcają. A będąc do tej pory kompletnym ignorantem jeśli chodzi o Holmes'a, nawet nie wiedziałam, że postać House'a była na nim wzorowana :D. I aż mnie zachęciłaś do książki. Może za jakieś dwa tygodnie przeczytam którąś...

ocenił(a) serial na 10
CorpseBridebyZuu

Opowiadania są krótkie i raczej niepowiązane ze sobą, więc zawsze można jedno gdzieś wcisnąć w plan dnia :) Oczywiście warto przeczytać wszystkie szukając nawiązań, niektóre są bardziej oczywiste, niektóre mniej.
Wracając do Hausa to z kolei ja nie jestem specjalistką od tego serialu, ale czytałam że w którymś odcinku pojawił się nawet Moriarty, a w innym Irene Adler :)
Spróbuj wytrwać do końca, w ostatnim odcinku trzeciego sezonu pojawia się Lars Mikkelsen, brat Hannibala, może to Cię zachęci :)

ocenił(a) serial na 8
zuza_k

co więcej- house mieszka pod adresem baker street 221b :)

ocenił(a) serial na 9
szafamorderca

Przecież serial dr House był inspirowany na postaci Sherlocka Holmesa...nawet sami twórcy to wyznali, a poza tym to nie odgrzewany kotlet tylko opowiadania Sir Conana Doila osadzone we współczesnych czasach.

ocenił(a) serial na 10
CorpseBridebyZuu

Przepraszam Cię- "odgrzewany kotlet"? Toż to kompletna bzdura! Moim zdaniem zarówno House i Wilson, Shrek i Osioł i wiele, wiele innych 'duetów postaci' były wzorowane na Sherlocku i Watsonie. Zauważ, że to Artur Conan Doyle najpierw wymyślił parę przyjaciół (pierwsza powieść- 1887r.), potem dopiero była reszta wspomnianych przez Ciebie postaci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones