PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=621836}

Siła wyższa

5,9 2 624
oceny
5,9 10 1 2624
Siła wyższa
powrót do forum serialu Siła wyższa

Żenada niestety

ocenił(a) serial na 1

Poza Fronczewskim obsada okropna, Krystyna Żak jak zawsze koszmarna... Po prostu dno, a szkoda - zapowiadało się ciekawie.

ocenił(a) serial na 5
len0x

Nie zgodziłbym się z twoją opinią na temat pani Żak, ona zagrała bardzo dobrze w Ranczu, a i w tym serialu nie należy do najgorszych postaci.

ocenił(a) serial na 1
de_niro_fan_500

Masz prawo tak uważać, ja na prawdę nie mogę na nią patrzeć i to nie jest kwestia urody, tylko osobowości i takiego odpychają ego stylu bycia, dla mnie to ona potrafi zepsuć każdy film/serial, ale może to rzecz gustu.

ocenił(a) serial na 3
len0x

3/10 i tyle w tym temacie

giovanni50

serial super oglądam go od 1 odcinka i jest super mam nadzieję że będzie 2 seria.

ocenił(a) serial na 7
kinomanka_13

Dokładnie ;)
To jest serial komediowy, często przerysowuje pewne problemy, postawy, czy zachowania i chyba to niektórych razi. Ale groteska i satyra od zawsze były w sztuce obecne.
Mieli ciekawy pomysł, wybrali dobrych aktorów, często poruszane są dość istotne kwestie, dialogi prowadzone na najwyższym poziomie, a sceneria jest urokliwa - czego więcej chcieć?

ocenił(a) serial na 9
Pietrek7

Fajny komediowy serial;) Nareszcie można sie pośmiać;) Wciąnęło mnie i niecierpliwie czekam na niedzielny wieczór;)

pasikotka

mnie też się podoba oglądam go ze względu na A.Dereszowską , K.Żak,P.Fronczewskiego,L.Charewicza i K.Dracza.

kinomanka_13

Współczuję ludziom którzy zadowalają się takimi żałosnymi serialami. I jeszcze im się podobają (sic!)

ocenił(a) serial na 8
Kai_7910

Współczuję ludziom, którzy nie mają innym czego współczuć :) I dziękuję serdecznie za wyrazy współczucia, bo serial zdecydowanie mnie "zadowala". Lekki, przyjemny, humor daleki od żenady. Uważam, że pomysł na serial oryginalny i ... dość odważny. Oczywiście to tylko serial, nie odzwierciedla autentycznych konfliktów religijnych, ale delikatnie muska pewne problemy, dzięki czemu nie jest ciężki, ale jest niegłupi. Do Rancza zdecydowanie mu daleko, ale po Ranczu nie spodziewam się równie dobrego polskiego serialu przez najbliższe 20 lat ;)

ocenił(a) serial na 6
Kai_7910

Haha "Współczuję ludziom którzy zadowalają się takimi żałosnymi serialami. I jeszcze im się podobają (sic!)" i napisał to człowiek dający filmowi broniącemu się jedynie obsadą (Niezniszczalni 2) ocenę 10/10....serio to według Ciebie arcydzieło, tak samo jak wszystkie części Rambo, czy Adrenalina 2 oceniona na 9/10... Ten gość będzie mi zarzucał że podoba mi się to czy owo, a sam rozdaje maksymalne oceny każdemu filmowi w którym gra Sylvek.

barney2231

Oceniając film biorę pod uwagę nie tylko jak dobry jest ale również jak mi się podoba i w jakim stopniu spełnia moje oczekiwania. Dla mnie osobiście Niezniszczalni są świetnym filmem i spełnieniem marzeń z dzieciństwa stąd tak wysoka ocena. Widzę, że sam oceniłeś ten serial na 6 więc też do końca nie spełnił Twoich oczekiwań. Miałem na myśli to iż jest wiele, wiele o wiele(przepraszam za to hehe) lepszych seriali. Oczywiście nie mam tu na myśli polskich seriali które wg mnie są totalnie kiczowate(z niektórymi wyjątkami). Ludzie nie wiedząc jakie są inne seriale zadowalają się byle czym. Zresztą widzę, że oglądasz dużo zagranicznych seriali i zdecydowaną większość masz ocenioną wyżej niż "Siła Wyższa".

ocenił(a) serial na 6
Kai_7910

Oczywiście masz rację, gdyby przyrównać ten serial do Klanu czy M jak Miłość to oceniłbym jeszcze wyżej na 8-9/10, a gdybym miał ocenić porównując do produkcji zza oceanu czy kilku europejskich pozycji to ocena byłaby niższa. Chciałem zachować zdrowy rozsądek i zachować sprawiedliwość, oczywiście ktoś może ocenić na 1/10 i napisać że są inne dużo ambitniejsze seriale zagraniczne bijące ten na głowę tylko jaki będzie tego sens, pogodzić się trzeba z tym że w naszej tv nie zobaczymy rodzimych produkcji pokroju "Sześć stóp po ziemią", "Breaking bad" czy "Homeland" i oceniać na podstawie realiów które mamy. I tak wiem że powinno równać się do najlepszych, tyle że na dzień dzisiejszy my nawet nie mamy co równać się ze średniakami, więc o najlepszych nie wspominam.
P.S Niezniszczalni też są spełnieniem moich wyobrażeń o obsadzie filmu akcji największymi killerami kina, tyle że liczyłem na większy realizm - koniec końców w nowym batmanie który opowiada o postaci z komiksu jest więcej realizmu niż w filmie o grupie najemników, niestety dużo scen sci-fi jak z filmów o bondzie (tych z Brosnanem).

barney2231

A widzisz ja właśnie przyrównuję serial do serialu, nieważne w jakim zakątku świata został wyprodukowany. Byleby był o mniej więcej tej samej tematyce i już można porównywać. No to do czego porównasz ten serial skoro Klan i M jak Miłość odrzucasz? Wszak są to polskie produkcje i wg Twoich kryteriów można już je przyrównać do siebie. Wiadomo, że nie będę oceniał polskich seriali 1/10 bo żaden chyba serial nie zasługuje na taką ocenę niemniej są polskie seriale które oceniłem wysoko (patrz 7/10 i wyżej). Podoba mi się Twoje podejście i system oceniania, nie twierdzę, że jest on błędny, po prostu ja mam na to nieco inne spojrzenie. Podobne ale nieco inne.

A co do Niezniszczalnych i realizmu to film również wzorowany na filmach akcji lat 80 i 90 gdzie raczej ciężko o realizm. Raczej bohaterem był człowiek "one man army" który rozwalał wszystko i wszystkich dookoła na dodatek nieimający się kul. tu widzieliśmy jak Sylvek zarobił już na samym początku 2 razy ;)
Peace.

ocenił(a) serial na 6
Kai_7910

W sumie tak, odrzucam tasiemcowe seriale bo wiadomo że idą w ilość nie jakość, zresztą świadczyć o tym może fakt ilu aktorów z tasiemców łapię się do produkcji filmów kinowych - tylko Ci po znajomościach, bo na pewno nie za "talent". Najprostszym przykładem jest to jakby porównać "Modę na sukces" np. z House'm (nie ta tematyka i rodzaj serialu, ale chodzi o grę aktorów). Siłę wyższą można porównać np. do Rancza, Miodowych Lat czy innych seriali które z założenia miały być serialowymi jak ktoś niżej napisał satyrami i groteskami. Jak już wspomniałem genialne arcydzieło to to nie jest, ale nie ma też tak że nie ma się zupełnie z czego pośmiać, fakt umoralnień na siłę jest w nim za dużo, ale co zrobisz.
Co do Sylvka i jego filmu faktycznie zapominałem wziąć to pod uwagę, jako taki film to faktycznie broni się on świetnie, ostatnio jednak nie wiem czemu stawiam bardziej na realizm i trochę mnie czasem denerwuje przesadyzm w tym względzie (nierealistycznych scen w filmach które opowiadać mają realną historię o realnych ludziach).

Kai_7910

Tak, ja również, nie znajduję tam nic śmiesznego choć zmusiłam się żeby wyrobić sobie ocenę i obejrzałam kilka razy. Niestety po pierwsze o niczym, po drugie aktorzy nie wnoszą nic, nawet P.Fronczewski. No K.Żak to mieszanka z Solejukową (akcent), i te umalowane rzęsy u siostry zakonnej. Wszystko nieprawdziwe, nie, to nie jest przerysowane to jest żenujące! I to o godz.20.00 w niedzielę. Co się dzieje z gustami zarówno publiczności jak i artystów. Zatrważające.

ocenił(a) serial na 1
Pietrek7

No właśnie z groteską i satyrą to tutaj bardzo słabiutko, nie ma w tym nic śmiesznego, ot taki Klan, czy M jak Miłość, tylko z inną obsadą, aktorzy są na żenującym poziomie, scenariusz też, dla mnie dno. Ale oczywiście jak kogoś to śmieszy, to ma prawo się kompletne ze mną nie zgadzać, aczkolwiek dziwi mnie to, to szanuję odmienne opinię, widać rzecz gustu...

ocenił(a) serial na 1
giovanni50

Właśnie przypadkowo włączyłem i niestety daję zasłużoną jedynkę.

ocenił(a) serial na 9
silverpen

celowo włączyłem kolejny odcinek i nie będąc zawiedziony. daję 9

ocenił(a) serial na 6
silverpen

A może jakieś uzasadnienie tej 1 ? Wszędzie tylko "zasłużone 1/10" albo "3/10 tyle w temacie" no to żeście się rozpisali. Dla mnie serial nie jest wybitny, od taki lekki do obejrzenia pomiędzy jakimiś ambitniejszymi serialami, solidna 6/10, a nawet naciągane 7/10 za Fronczewskiego i Dracza. Z pewnością lepsze od kilku/kilkunastu innych seriali którymi kusi telewidzów tvp1/tvp2. Oceny pokroju 1-4/10 powinny przysługiwać wyjątkowym gniotom pokroju Ciacha czy Kac-wawy, jeżeli ktoś ocenia to na 1/10 to co dałby dla Kac-Wawa gdzie wszystko od gry aktorskiej po scenariusz to dno totalne. Ludzie trochę realizmu, rozumiem że 1-2 oceny w dół/w górę to zawsze kwestia gustu czy chęci/niechęci do aktorów grających akurat w tej produkcji ale tak....

ocenił(a) serial na 1
barney2231

Nie śmieszny, słaby scenariusz, słaba reżyseria, ŻENUJĄCA gra aktorska, ŻENUJĄCO słaba obsada (poza Fronczewskim) tak jak pisałem powyżej, ten serial to poprostu kolejny Klan/M jak Miłość/Na Wspólnej - tylko z inną obsadą, gdyby nie opis że to serial komediowy to bym się nie domyślił, humor na poziomie "przyhodzi baba do lekarza, a lekarz też baba". Co do obsady jeszcze to w kółko ta sama sztampa, czy w Polsce jest łącznie 10 aktorów że we wszystkim grają te same gęby - żeby to przynajmniej jakiś talent miało, ehhh... jeszcze tylko brakuje tutaj Karolaka i Kiepskiego (dla mnie to nie Grabowski, tylko Kiepski, bo to jedyna rola do której ten typ się nadaje) to by był full skład. Powtórzę jednocześnie ponownie, że taka jest moja opinia - pytałeś, więc odpowiadam - ale nie krytykuję ludzi którym ten serial się podoba i których śmieszy, dziwię się... ale nie krytykuję :) Niektórym się pewnie nawet Kac Wa-wa spodobał, mają prawo? - mają, choć mnie to martwi, bo chciałbym widzieć produkcje na poziomie sitcomów z USA, takich jak Modern Family, It's allways sunny in Philadelphia, 30 Rock, The Office, Parks and Reckreation, czy Curb your enthusiasm - żeby wyminić tylko kilka... a ponieważ ludzie się zadawalają tym co jest, to poco robić coś lepszego? Czy jakaś Polska produkcja podbiła świat? Czy jakiś polski format jest sprzedawany innym telewizjom, żeby robiły swoją wersję językową? NIE, ponieważ poziom polskich produkcji zarówno filmowych, jak i serialowych jest po prostu żenujący.

ocenił(a) serial na 8
silverpen

Również przez przypadek obejrzałam 1.odc i wsiąkłam na całą sobotę, oglądając 12odc z rzędu. W naszym kraju nadal nie jest łatwo zrobić coś o tematyce religijnej bez zbytniego zadęcia, martyrologii i bez podtekstu, że jest jedna słuszna wiara. Więc 8/10, po prostu za satyryczną komedią.

ocenił(a) serial na 5
len0x

Kto to jest Krystyna Żak? Czyżby siostra Katarzyny....

len0x

Akurat tu trafiasz kulą w płot, bo ona (KŻ) jest jasnym punktem serialu.

ocenił(a) serial na 1
Kocio

Niesamowite jak bardzo opinie mogą się różnić, o 180 stopni, dla mnie jedyne słowo którym można tą osobę opisać jest właśnie - koszmarna... a może Ty się nazywasz Krystyna Żak i tak się tu wychwalasz? ;) Tak na serio - co tu dużo mówić - różne są gusta...

len0x

Akurat Fronczewski nie wiem skąd się tam wziął, bo gra niczym w kabarecie Olgi Lipińskiej. A może raczej jego postać została tak durnie napisana.

Kocio

Niestety (bo lubię Piotra Fronczewskiego), zgadzam się z tym zdaniem.

ocenił(a) serial na 10
len0x

Beznadziejni jesteście w swych opiniach. Oczywiście, prawo do nich macie, ale zauważyłem, że im bardziej produkcja pobudza do myślenia i nad światem się zastanawiania tym więcej nad nią krytyki się zbiera. Prymitywny chłam natomiast co na najprostsze emocje w sposób wręcz prostacki oddziałuje, zbiera brawa gromkie. Neurony uruchomić polecam.

d_s_3

Ja powiem na poczatek tak to nie mial byc z zalozenia tasiemiec tylko 13 czesciowy film. Oczywiscie po jakis suer sukcesie pewnie zrobiono by kolejny ale wlasnie to czesto psuje opinnie o wieu serialach bo na sile ciagniecie tematu. Wiec wogule nie mozna poruwnywac go do filmu lecacego 4-5 razy w tygodniu tamte nie ma szans byc dobrze zrobione zagrane itp na to trzeba czasu i pieniedzy. Uwazam ze film taki jak ten trzeba po pierwsze oceniac jako calosc i sadze ze najnizsze oceny pisali ci co obejzeli jeden odcinek i jeszcze pewnie pierwszy. I tu razem z tym ze jest to serial gdzie humor nie jest tworzony za pomaca prostych zabiegow typu potkniecie sie i wywalenie sie na r... tylko poprzez sytuacje miny, polaczenie dwoch nurtow religi z obluda politykow wymagajacych wyobrazni zeby naprawde szczeze sie usmiac. Watpie by wielu ocenilo serial na 8 czy nawet 10 po pierwszym odcinku. I tu ja bym ocenil serial na mocne 8 moze 9 w kategorii miniseriali obyczajowo komediowych. Super pomysl mily cieply relaksujacy klimat filmu okolica krecenia zdjc itp, swietnie zrobiony i dopracowany. Dobrani naprawde dobrzy aktorzy. Takze przeslania aby nie byl to zwykly bezmyslny film ale te niestety (oczywiscie dla co poniektorych) zmuszaja do myslenia na co nie maja juz sily po calym dniu ciezkiej umyslowej pracy np na budowie ;)
W takim razie jak taki super dlaczego tylko 8 dlatego ze wlasnie powoli sie akcja zaczyna, nie udalo sie realizatorom dobrze pokazac poznac postacji i juz rozsmieszac widzow do lez od pierwszego odcinka. Dla mnie ten serial przeszedl z typowego obyczajowego do obyczajowo-komediowego od momentu jak sie pojawili politycy a to bylo zdaje sie dopiero kolo 3-go odcinka i tu wlasnie piekne pokaznie przedstawicieli polskiego narodu jak przyjechali na religijny kurs odnowy moralnej i juz pierwszego wieczoru jak na jakims wyjezdzie integracyjnym libacja alkocholowa likwidujaca (tylko na chwile) wszelie roznice partyjne :)
A juz scena i cytat ktory pamietam jakbym go dzisiaj obladal na ktorym usmialem sie do lez (po tym wszystkim co wyrabiali politycy libacje kradzieze walki itp) na koniec zegnajac sie mowia popularne stwierdzenie "co zlego to nie my" i geniealna odpowiedz Katarzyny Żak (tutaj grajaca siostre zakonna ale z tym swoim, wedlog mnie switnym akcentem i tonacja glosu) "a niby kto !!!" :) :)
To nie jest serial typu przyjaciele czy house gdzie kazdy odcinek moze byc ogladany pojedynczo i smieszyc ten jest jak ksiazka ktora moze troche za dlugo sie zaczyna ale jak juz sie zacznie nie mozna sie oderwac od niej.

ps. dodam ze napisano ze mial tylko 3.1 mln widzow i dlatego nie bedzie wiecej sezonow. To nie do konca prawda raz mialobyc 13 i bylo 13 odcinkow jeden caly kurs. Pewnie jak by bylo 5mln zrobili by wiecej i moze zepsuli by bardzo udany mini serial. I dlatego nie bylo np 4mln bo za wolno sie zaczynal i wielu ludzi szukajac wylacznie komedii ucieklo zanim go poznali. Ale teraz inne produkcje tasiemce tzw czy one maja wiecej ? nie... maja duzo nizsza ogladalnosc czesto o polowe to dlaczego leca dalej powod prosty bo sie oplacaja. Maja duzo slabsza obsade, czesto krecone prawie tylko w studiu sa krotsze a pamietajmy ze w tvp reklamy moga byc tylko przed i po filmie, A zrobienie dobrego odcinka w takim filmie z taka znakomita obsada jest duzo drozsze. I niestety dlatego ostatnio taka furore robia w tv seriale tzw para dokumentalne bo sa proste by nie rzec prymitywne, jak zaczniesz ogladac to zwykle ciekawi cie jak sie skonczy, a ze rezyseria czy gra aktorska jest totalnie do bani jakie ma znaczenie skoro koszt odcinka bez zadnych znanych aktorow sadze ze jest na poziomie moze polowy tasiemca typu pierwsza milosc a juz takiego serialu ja Sila wyzsza to sadze ze 1/10. To sami policzcie co sie bardziej oplaci serial co da 3mln widzow czy taki paradokument niech go obejzy milion. To i tak moze sie okazac ze zarobia na nim lepiej a praktycznie bez wysilku, mam na mysli ze nie musza miec specjalnie dobrego nawet pomyslu na taki serial
Dla mnie dobrze ze robi sie takie seriale co prawda wielu go nie widzilo ba nawet nie wie ze byl taki serial z franczewskim (ja sam go obejzalem na ipla dobry rok po premierze i juz paru osoba chwalilem zastrzegajac ze niech obejza co najmniej 3 odcinki i tez im sie bardzo podobal) Przyjemne lekkie ale nie durne, takie co i troche ucza i smiesza przez pokazanie prawdziwych zawodow i ich zachowan (wiem dziwnie to brzmi w kategorii ksiadz zakonnica buddysta czy polityk) ale troszeczke tylko mocniej zarysowanych co w polaczeniu z odrobina wyobrazni daje naprawde super przyjemna rozrywke.
Pozdrawiam wszystkich i prosze jak ktos wogule nie trawi horrorow niech po prostu nie ocenia danego filmu bo pisanie 1 jak nienawidzimy polskich ale tez takich troche dla bardziej inteligentnych z wyobraznia obyczjowo komediowych i nie obejzelismy calego filmu (tutaj to 13 odcinkow) bo zeczywiscie psujemy noty.
Oceniajmy filmy ktore lubimy np lubimy sensacyjne filmy to tam oceniajmy nizej wyzej ale sadze ze jak ktos lubi sensacje i obejrzy kiepski film np ze stalone nie da mu 1 bo film ma to czy tamto i da mu 4-5. A takie jedynki to jak ocenianie ksiazki po okladce
Koniec i przepraszam za mnogosc watkow.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones