PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=404956}

Siły pierwotne

Primeval
7,3 3 072
oceny
7,3 10 1 3072
Siły pierwotne
powrót do forum serialu Siły pierwotne

Czas podsumować sprawę i wymienić się spekulacjami i teoriami.

Stephen.
Śmierć: Rozszarpany przez kreatury zgromadzone przez Leeka. Na 99 procent zginął w świecie alternatywnym, nie ma mowy, by w nim wrócił. Była to najbardziej drastyczna śmierć w serialu.
Spekulacja: Jeśli przywróci się prawdziwą linię czasu, świat cofnie się do momentu powrotu Helen i Nicka przez anomalię. Stephen będzie wówczas żył.
Inne: Nick nie widział, jak Stephen ginął. Odwrócił wtedy wzrok. Choć jego śmierć wydaje się oczywista, twórcy mogą zastosować hollywoodzkie sztuczki i zaprezentować nam cudownie ocalałego Stephena z amnezją.

Nick.
Śmierć: Zabity przez Helen. Zginął na 100% w alternatywnej linii czasu.
Spekulacja: Nie ma mowy o jego powrocie w świecie alternatywnym - gdyby cofnięto jednak czas, Nick zapewne żyłby dalej w świecie prawdziwym i wiódłby swoje szczęśliwe życie z Claudią i resztą drużyny w MSW.
Inne: Niektórzy twierdzą, iż Helen podstawiła za Nicka klona... Mało prawdopodobne, więc uznałam śmierć Nicka na 100%.

Helen.
Śmierć: Zaatakowana przez dinozaura. Zginęła w świecie alternatywnym na... 50%?
Spekulacja: Helen nie żyje w świecie alternatywnym, ale nadal mogłaby żyć w poprzedniej linii czasu, gdyby ktoś ją przywrócił. Poza tym, jej śmierć nie jest pewna. Helen to osoba niezwykle sprytna i ostrożna, dlatego nie lekceważę teorii, w której mogła za siebie podstawić klona lub coś w tym stylu...
Inne: Może Helen nadal współpracuje z Philipem?

Sarah.
Śmierć: Rozszarpana przez drapieżniki z przyszłości. Ale jak to powiedzieli twórcy - Becker jedynie widział, jak drapieżniki gdzieś ją wciągają.
Spekulacja: Sarah przeżyła. Jest gdzieś w przyszłości itp. Twórcy powiedzieli, że sezon 6, jeśli powstanie, byłby częściowo kręcony ponownie w Londynie. Wówczas, jeśli aktorka się zgodzi, dla Sarah znajdzie się miejsce w scenariuszu.
Inne: Sarah to postać, która do ARC dołączyła w świecie alternatywnym, więc gdyby powrócił czas prawdziwy, to nigdy nie byłaby w drużynie i nie wiedziała o kreaturach. Za to by żyła, chyba, że jest postacią taką jak Jenny, powstałą przez zmianę w strukturze czasu.

Tom Ryan.
Śmierć: Zaatakowany przez dinozaury. Śmierć 100%, mająca miejsce w prawdziwym świecie.
Spekulacja: Tom nie może powrócić w żaden sposób. Nigdy.

Jenny Lewis.
Jenny co prawda żyje, ale zakładając powrót Claudii, najprawdopodobniej zniknęłaby i nigdy by się nie urodziła.

Claudia Brown.
Claudia nie umarła, tylko zaginęła. Nigdy się nie narodziła, ale jej sprawa to jedna wielka zagadka - w ogóle jej nie ma, czy biedna została gdzieś "zatrzymana" po drugiej stronie anomalii? Z Helen wszystko jest możliwe.

ocenił(a) serial na 8
ClaudiaBrown

Zgadzam się ze wszystkim,oprócz Helen.
Nie sądzę żeby podstawiła za siebie klona czy coś,ponieważ te klony były takie ''bez życia''
Robiły to co Helen kazała nie mówiły dużo itp.
A podczas rozmowy Helen z Dannym,gadała jak w poprzednich odcinkach jak to ona.Więc według mnie nie podstawiła za siebie żadnego klona,ale całkiem możliwe ze nie umarła.Chociaż w realu gdyby człowiek tak spadł to byłby raczej połamany,ale w filmach zazwyczaj mają tylko siniaki xD
A Danny nie sprawdził jej pulsu czy coś,więc duże prawdopodobieństwo że żyła.

Jeżeli chodzi o Stephena to aktor pewnie chciałby znowu dołączyć do obsady,ale jego śmierć tak jak napisałaś była najbardziej drastyczna w serialu i bardzo wiarygodna.Ale twórcy zawsze potrafią coś wymyślić więc kto wie,może jeszcze zobaczymy James'a Murray'a w Primeval.

A ja chciałabym w końcu poznać wyjaśnienie tej zagadki Claudii....
Szkoda,że w 4 sezonie w ogóle nie było o tym nic wspomniane,ale mam nadzieję,że w końcu wszystko się wyjaśni;)

I było by świetnie gdyby Sarah wróciła!A z tym myśle większych problemów by nie bylo,bo jej śmierć nie została pokazana.

Primeval

ło matko za dużo tych problemów czasowych ...

pixi222

wymienię teraz innych ludzi których zabito. 1 sezon; Tom, dezynsekator, żołnierz, Anthony, golfista, ochroniarze ,dyrektor zoo, hydraulik, reszty niepamiętam. 2 sezon; ochroniarze, Terry, jakiś pan, strażak, gracz w paintboll, Valery, żołnierze, kierowcy, Leek, i jak już wiecie, Stephen. 3 sezon; Marion , nastolatkowie ,jakiś pan , Nick [wiecie .że on umarł] , Nigel Marven, Lloyd, kierownik firmy artystycznej, żołnierze Christine , znowu oni, ochroniarze, quadowiec, znowu żołnierze, Helen, christine . 4 sezonu niechce mi się pisać, sami widzicie.

ClaudiaBrown

A propos Helen, tak mi przyszło do głowy..... A jeśli Philip to Helen? Już raz zwiodła wszystkich, kiedy dzięki jakiemuś urządzeniu wyglądała zupełnie inaczej. A technologia posiadana przez Phillipa wydaje mi się technologią z przyszłości.On musi mieć z nią coś wspólnego. Jakoś nie wierzę w taką idiotyczną śmierć Helen.

ocenił(a) serial na 6
ClaudiaBrown

czy naprawdę niektórych przerasta tak prosta rzecz jak zaznaczenie spoilerów? albo przynajmniej nie opisywanie ich w pierwszych zdaniach?

spider_cider

DOBRA RADA - nie czytaj forów, jeśli n ie oglądałeś :P

ocenił(a) serial na 6
pixi222

zwykle z tego właśnie powodu nie czytam, ale czasami człowieka szlag trafia jak widzi taką totalną ignorancję :) i tak gwoli ścisłości - jestem kobietą ;)

spider_cider

Wiem że nie powinienem zadawać tego pytania tutaj ale czy jest jakaś polska strona o Primeval??

ocenił(a) serial na 10
xPawel21x

Ludzie wiecie coś o napisach PL są już 2 odc a nic nie ma dajmy na Doctora Who kilka dni po premierze odcinka są napisy a Primeval nic

ocenił(a) serial na 6
xPawel21x

ni ma ;)

ocenił(a) serial na 10
spider_cider

WOW to dopiero zaskoczenie :)

Barti1155

Miałem nadzieje że strona hatak będzie robiła napisy ale niestety jeszcze nikt nic nie wie :(

ocenił(a) serial na 10
xPawel21x

Niestety ani hatak a nikt z napiprojekt nie pali się do tłumaczenia a jak dla mnie żeby tłumaczyć za szybko gadają i te długie skomplikowane nazwy czegokolwiek także pozostaje czekać

spider_cider

oj sorry nie napisałam eś/aś :P
wow jestem zaskoczona, ze są już 2 odcinki :) ciekawe ile poczekamy na tłumaczenie...

ocenił(a) serial na 10
pixi222

już 3, a tłumaczeń nadal nie widać... Z tego co widziałam gdzieś na necie to w tym sezonie ma być tylko 6 odcinków:((

sylwia151a

aaaa może szykują jakieś oryginalne zakończenie serii :P

ocenił(a) serial na 10
pixi222

http://primeval.wikia.com/wiki/Series_5
z tej strony wynika że prawdobodobnie pojawi się sezon 6.... zapewne dobiero we wrześniu albo później...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones