PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=543554}

Siostry

4,4 843
oceny
4,4 10 1 843
Siostry
powrót do forum serialu Siostry

CO TE TVP JESZCZE WYMYSLI MOZE SERIAL O KSIEZACH I NIESAMOTE ZWROTY AKCJI PODCZAS SPOWIEDZI I ODMAWIANIA ROZANCA

ocenił(a) serial na 3
sincity

wyłącz capslocka, po pierwsze.
a różańca i spowiedzi się nie czepiaj jak ich nie rozumiesz

ocenił(a) serial na 6
krevek

Po pierwszym odcinku oceniam ten serial na 6/10, jest niezły, jak się rozkręci to myślę nawet o daniu mu oceny 7/10 (jeżeli będzie trzymał poziom).
Niestety masa internetowych antyklerykałów i antyteistów obniży ocenę i skończy się pewnie na jakimś 2/10, ew. 2,5/10 na fw...
no cóż takie środowisko, w internecie plują, i szczekają, a mimo to ślub w kościele wezmą, dziecko ochrzczą... no cóż, przynajmniej na fw mogą się "wyrazić".

Z resztą tak samo jest w przypadku innych produkcji, np. "Żywot Mateusza", zdecydowanie nadfilm, jeden z najlepszych filmów w historii, a ma ocenę 8,5...
przez kogo?
Przez dzieci neostrady, pewnie Żywot wyprzedził jakąś Hannę Montanę, albo jakieś inne Pokemony i został zjechany...
ludzie trochę obiektywizmu, oceniajcie normalnie, swoje kompleksy i słabości zachowujcie dla siebie.

spiwi

Zupełnie nie rozumiem twoich pretensji. Przecież 8,5 (w chwili gdy to piszę 8,84) to bardzo wysoka średnia. Przyjrzyj się jak oceniane są filmy z pierwszej dziesiątki. Szukasz problemów już nawet tam gdzie ich nie ma.
Generalnie filmy religijne są oceniane na filmwebie całkiem wysoko. Nawet taki "Karol - człowiek, który został papieżem" ma średnią 7,27. Więc w czym problem? Jesteście w większości, a czujecie się zaszczuci przez garstkę racjonalistów, którzy ku waszej irytacji też mają coś do powiedzenia?

ocenił(a) serial na 6
ShadowDrake

5 listopada 4,57/10
Oho, zaczyna się :-).

Ogólnie odnosiłem się do niesprawiedliwego oceniania, akurat film o tematyce religijne to odniosłem się do postawy antyklerykałów.

Np. taki film "Klasa robotnicza idzie do raju" , mimo, że w jakimś większym stopniu pochwalający lewicowe "wartości" gospodarcze, i społeczne, to mimo wszystko świetny film, który oceniam 7/10, (zaważyła ostatnia fenomenalna scena), mimo, ze jestem paleokonserwatywnym- ordoliberałem (z wiary popieram liberalizm, z rozumu popieram ordoliberalizm, bo liberalizm niestety prowadzi do... rewolucji).

Trzeba doceniając filmy, seriale, odsunąć w jakimś stopniu swoje osobiste zdanie na dany temat, i oceniać sprawiedliwie.
Np. mam w nosie Kościół, ale Siostry spokojnie mogę ocenić 6/10, bo ciepły klimat, bo niezła gra aktorska, bo dobra muzyka, bo ciekawe wątki... etc.

ocenił(a) serial na 6
spiwi

o tematyce religijnej*; trzeba oceniając* filmy, seriale

ocenił(a) serial na 1
spiwi

Skąd twierdzenie, że filmy religijne nie są oceniane sprawiedliwie?
Wiele kwestii składa się na ocenę film i może nią być również tematyka.
Tematyka w zestawieniu ze scenariuszem tego serialu jest mocno przeciętna.

ocenił(a) serial na 6
sincity

Nie masz czego się czepiać?

ocenił(a) serial na 2
buszasz

Niestety ma rację. Sporo takich seriali wypuściła TVP. Ksiądz Mateusz, Siostry, Plebania, poniekąd Ranczo, poniekąd Siła Wyższa (chociaż tutaj do spółki z ultrainfantylnie ukazanym buddyzmem). Niektóre niezłe, ale czy serio nie ma bardziej interesujących grup zawodowych?

użytkownik usunięty
Podlizna

Hahaha "ultrainfantylnie ukazanym buddyzmem"...A jak jest pokazywany katolicyzm, judaizm albo islam przez ateistów lub innowierców? To pytanie retoryczne, oczywiście.To były lata 2007-2014, a wtedy u władzy było PO, a nie PIS :).Skoro seriale o tematyce religijnej zaczęły powstawać już w tamtych czasach, to widocznie było na nie zapotrzebowanie już wtedy.Widownia TVP to ludzie wierzący i religijni, po prostu.

ocenił(a) serial na 6
sincity

Nie zgadzam się z tobą film jest dobry.I co z tego że o zakonnicach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones