PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97949}

Sliders - Piąty wymiar

Sliders
7,4 5 570
ocen
7,4 10 1 5570
Sliders Piąty wymiar
powrót do forum serialu Sliders - Piąty wymiar

Ogólne wrażenia

ocenił(a) serial na 6

Pierwszy sezon nudny poza kilkoma odcinkami. Oceniłem na 4 z szacunku dla aktorów i wspomnień, gdy serial leciał na RTL7 (chyba). Każdy odcinek przewidywalny. Żaden odcinek mnie nie uwiódł. W sezonie 2 zaczynają się dziać wreszcie rzeczy nieprzewidywalne, szczególnie gdy do tunelu zabierane są dodatkowe osoby. Najlepszy odcinek - "Invasion", ten w którym pojawiają się Cromagowie. W 3 sezonie najbardziej podobał mi się "The Guardian" (odc. 4). Ogólnie sezon 3 jest najlepszy, chociaż od połowy zaczyna się coś "chrzanić", szczególnie gdy umiera profesor, a potem odcinki zaczynają być już mniej spektakularne - coraz więcej odcinków jest mrocznych - w sam raz dla miłośników horrorów. W drugiej części 3-go sezonu przestają mieć znaczenie nauka i pragmatyzm, a normą stają się wierzenia w czary, przesądy i zabobony. Pierwsze 9 odcinków sezonu 4 było faktycznie rewelacyjnych - aż nabrałem ochotę na dalsze oglądanie. W żadnym sezonie nie było tylu fajnych odcinków pod rząd. To właśnie w 4 sezonie był chyba najlepszy odcinek całej serii - "Slidecage" (odc. 9). Niestety od odcinka 10 nudy. Jeszcze pod koniec było kilka fajnych odcinków, ale i tak miałem ochotę przerwać oglądanie serialu. Doczytując ogólne informacje nt. 5 sezonu zacząłem się zastanawiać, czy nie zakończyć na 4 i oglądnąć jedynie ostatni odcinek całej serii - sądziłem bowiem, że 5 sezon będzie równie nudny, ale pomyliłem się. Nowi aktorzy pozytywnie zaskakują, ciekawe odcinki (przynajmniej te pierwsze). Jaki jest cel bohaterów w 5 sezonie, skoro nie mają już domu, Quinnów nie da się rozdzielić - właściwie ten oryginalny został spisany na straty w 2 albo 3 odcinku 5 sezonu? Niestety nie wiadomo. Nie było wiadomo już wcześniej, kiedy wszyscy trafili do klatki (slidecage) i okazało się, że nie ma się jak dostać do świata Mallorych. Owszem, ktoś powie, że celem jest dotarcie Remiego na Ziemię1, ale zdaje się, że bohaterowie mieli jej współżedne - dlaczego nie trafili na nią wcześniej? Gdzieś z tyłu głowy pozostaje wrażenie wciąż niedokończonych spraw, jak np. odnalezienie domu przez braci Malorych, pokonanie Cromagów i powrót Remiego na Ziemię 1. Im dalej w las, tym sprawy bardziej sie komplikują. Przyznać trzeba jednak, że twórcy umiejętnie potrafili zaskoczyć widza w sytuacji "wymiany" bohaterów. Śmierć Profesora była totalnym zaskoczeniem. Podobnie z odejściem braci Mallorych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones