PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767564}

Spadajcie, hejterzy!

Haters Back Off!
5,8 1 500
ocen
5,8 10 1 1500
Spadajcie, hejterzy
powrót do forum serialu Spadajcie, hejterzy!

Serial jest bardzo dobry. Nie porównam go z innymi, znakomitymi produkcjami. Ale ten traktuję z przymrużeniem oka. To głównie jest komedia i wiadomo, że przeznaczona jest w dużej mierze dla fanów Colleen. Miranda jest zresztą tak popularna, że serial z pewnością będzie sukcesem i drugi sezon to tylko kwestia czasu! Miło jest poznać postać Mirandy trochę lepiej, zobaczyć wujka i poznać dziwną mamę.
W całej tej swojej komediowości, serial jest niesamowicie smutny. Cała patologia otaczająca tę rodzinę przyprawia mnie o dreszcze.
Ta historia jest strasznie uświadamiająca.
Pokazuje zarówno zaślepienie sławą, samotność w ciężkim świecie.. Ale też można to potraktować jako codzienność rodziny osoby chorej.
Miranda nie zachowuje się jak inni, uczy się w domu, jest problematyczna i cała uwaga skupia się na niej. Można powiedzieć, że życie Mirandy to tak naprawdę komedia, podczas gdy jej bliscy przechodzą przez dramat.
Wątek niesławnej siostry bardzo na plus. Gdyby nie ona, historia byłaby trochę nudna :)

+Te perełki typu pomysł Wujka na oryginalną piosenkę. Pierwsze viral wideo Mirandy.
A o ostanim odcinku nawet nie będę wspominał. Cudo!

ocenił(a) serial na 6
JamesTC

Pomimo, że jestem fanką Mirandy to szczerze nie byłam optymistycznie nastawiona do całej idei netflix'owego serialu o niej. No bo czym mógłby być? O dziewczynie z wielkim ego która robi z siebie przezabawnego debila ? Jednak serial w wielkim stopniu przerósł moje oczekiwania, zaskoczył mnie. W wielu momentach mnie rozśmieszył, ale tak jak mówisz- jest niesamowicie smutny, przepełniony samotnością,brakiem akceptacji.
Dwa ostatnie odcinki mistrzostwo. :) Naprawdę, naprawdę nie spodziewałam się przedstawienia historii Mirandy od tej strony.
Szkoda mi tylko jej siostry i Patrica...

A i ten bałagan w domu :D strasznie mnie drażnił, haha

ocenił(a) serial na 9
Titkaa

Mam podobne odczucia. Śmieszne i jednocześnie smutne. Emilie jest najjasniejszym punktem serialu. A wracajac do samej Mirandy, to jak myślicie, ona jest chora umysłowo czy po prostu ma bardzo niski iloraz inteligencji?

Peter_1987

może "tylko" zatrzymała się w rozwoju mając 7-9lat? A z wujciem i mamusią też jest coś nie tak, więc to może dziedziczne

ocenił(a) serial na 7
Peter_1987

polecam przeczytać wątek "Narcystyczne zaburzenie osobowości" na wikipedii, wypisz wymaluj Miranda :)

ocenił(a) serial na 5
Titkaa

...to jest jakas prawdziwa Miranda? :O

JamesTC

Ja bym raczej powiedział: "Strasznie smutna historia Emily"

ocenił(a) serial na 10
JamesTC

Nie znałam wcześniej Mirandy, więc zaskoczyło mnie jak po obejrzeniu wszystkich odcinków wpisałam na youtube"Miranda sings" ;).
Po pierwszym odcinku zastanawiałam się czy oglądać dalej, ale jednak coś mnie podkusiło i wkręciłam się bez reszty. Im dalej w las tym było lepiej. Drugi sezon jest jeszcze lepszy.
Przyznam jednak, że serial nie jest dla każdego.

JamesTC

Dla mnie to głównie dramat. Najpierw się śmiejesz, a potem przechodzą cię ciarki jeśli uświadomisz sobie o czym jest naprawdę ten serial. Wielu ludzi wrzuca coś do internetu -- czasem sama zadaję sobie pytanie, czy oni żartują (no przecież! muszą żartować!) a pote, przychodzi chwila zwątpienia czy jednak robią to...poważanie. O przestaje być zabawnie.

Drugi sezon najbardziej uwidacznia to wszystko. Miranda jest upośledzona intelektualnie, i urodziła się w dysfunkcyjnej rodzinie, wujek jest tak samo upośledzony, matka jest niezaradna życiowa - wie jak to wszystko wyglądać powinno, ale nie daje sobie rady, najprawdopodobniej ma niższy od przeciętnego iloraz inteligencji. Wiem, że brzmi to strasznie poważnie. Ale w sumie się zgadza.

Na pewno nie raz słyszeliście o historii, jak ktoś wykorzystał osobę dorosłą ale niepełnosprawną inteletktualnie, o tym jak sie wszyscy śmiali a ta osoba nie wiedziała co robi i też się śmiała. Jak wykorzystano dorosłą dziewczynę o umyśle dziecka, bo co jest złego w podnoszeniu bluzki i pokazywaniu piersi?

Od drugiego sezonu aż mnie boli oglądanie tego, jest to bardzo bolesna satyra, śmiejesz się, ale przez zaciśnięte zęby. Zwłaszcza żal mi Emiy, która jest tak naprawdę jedyną osobą zdolną odpowaidać za tę rodzinę. I jeszcze do tego ojciec, którzy przyznaje się, że uciekł od matki i niepełnosprawnej córki, a sam pozostaje narcyzem który gdy jest okazja pragnie ich wykorzystać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones