PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10031251}

Spadek

Seonsan
5,9 742
oceny
5,9 10 1 742
Spadek
powrót do forum serialu Spadek

Jestem po drugim odcinku a dalej za czorta nie potrafię się rozeznać jak o kimś wspominają w serialu. Mówią czon si min, min so czon, son dzon, hi son, son hon a ja nie kumam o kim mowa. Skoro serial był kręcony z naciskiem na cały świat, to można było to jakoś ułatwić i mówić chociażby po imionach, czyli w tym przypadku po nazwiskach, jak Park, Kim, Ryu. Łatwiej by wpadało w ucho i indetyfikowało bohatera.

ocenił(a) serial na 4
perun_6

Czasami nawet jak widzisz ich z twarzy, to trudno jest rozpoznać który to który, a o imionach nawet nie wspominam.

ocenił(a) serial na 8
gurol4810

Wstydziłabym się w ogóle to pisać.....

TrisszMariboru

Zasadniczo nie ma się czego wstydzić, to że nie mamy zdolności rozpoznawania twarzy ludzi innej rasy jest zupełnie naturalne tak zachowuje się mózg gdy dorastamy w danym otoczeniu, to samo dotyczy azjatów, afrykanów itp. zarzucanie komuś rasizmu tylko z tego powodu jest przejawem źle rozumiane poprawności i braku wiedzy. Ale przyznam że sposób w jaki gurol to zjawisko opisał jest delikatnie ujmując prostacki.

ocenił(a) serial na 8
samotyja

Hejka ;-) Nie wydaje mi się bym gdziekolwiek zarzuciła komukolwiek rasizm..... Kwestia zdolności do rozpoznawania "na oko" ludzi pochodzenia Afrykańskiego, lub Azjatyckiego, jest też moim zdaniem dyskusyjna.... Ja z tym problemu nie mam i chyba nigdy nie miałam..... Czasem pewnych problemów nastręczać może identyfikacja koreańskich nazwisk (japońskie nie generują tych problemów) ale to wynika zapewne z niedużej ilości występujących nazwisk i sylabicznego języka.... no i oczywiście tego że nazwisko rodowe jest zawsze podawane przed imieniem... Razi mnie po prostu prześmiewcze, pogardliwe podejście do Azjatów, jakie ostatnio rozpanoszyło się w społeczeństwie (post gurola jest tego przykładem), stąd mój komentarz.

perun_6

perun_6 to serial koreański, jak masz zbyt niskie IQ, żeby zrozumieć kto jest kim po imionach to nie rób sobie niepotrzebnego trudu i oglądaj łatwiejsze dla twojego intelektu seriale. Trudno, żeby Koreańczyk nazywał się John albo Bill, bo serial będzie puszczany na całym świecie.

wombat_girl

To, że nie każdy ma zdolności a takich nie ma większość europejczyków, do ropoznawania twarzy, czy też nazwisk podobnie brzmiących u azjatów czy afrykanów, jak już ktoś wcześniej wspomniał, to nie oznacza, że masz od razu po mnie personalnie jechać. Dodatkowo Ty jak i kilka osób poniżej chyba nie do końca przeczytało mój post. Mogli dla ułatwienia podawać imiona, które bardzo łatwo wpadają w ucho, jak Park, Kim, Ryu. Rozumiem, że w Korei oficjalnie przedstawia się z nazwiska i imienia, ale dla szerszej publiczności, mogli to skrócić do samych imion, było by prościej.

ocenił(a) serial na 8
perun_6

Ale to co podajesz jako przykład imion to są właśnie nazwiska ;-)

perun_6

Dla ciebie cala obsada odzwyczaic sie mowic tak jak mowią na codzien? Mowią w serialu glownie oficjalnie, a tak sie tam mowi - po nazwisku i imieniu. Nazwisk w Korei jest bardzo malo, takze też bys marudzil ze sie powielają.

ocenił(a) serial na 7
perun_6

Rel

perun_6

A jak mają się nazywać? Grzegorz Brzęczyszczykiewicz, tak by nikt na świecie nie mógł tego wymówić? Chuj-na To, Kim-aj Tu czy Spier-da Laj są łatwe do wymówienia i dźwięczne dla ucha, a nie jakieś niewymawialne dla normalnego człowieka nazwiska typu Trzaskowski, Pietrzykowski czy Szczęsny. Rzekłbym nawet, że w Polsce można by usunąć te nasze śmieszne dla świata nazwiska i zastąpić je koreańskimi. Świat byłby nam wdzięczny. Mam nadzieję, że ty też.

per333

Prostak. Wystarczy zwracać się do siebie po imieniu, jak Park, Kim, Ryu. Zresztą napisałem to powyżej a że ktoś nie do końca zrozumiał post, to już nie moja wina.

ocenił(a) serial na 6
perun_6

Powyżej ktoś też napisał, że pula nazwisk w Korei jest bardzo mała. Wiesz ilu jest tam Kimów, Parków itd.? Też mam problem z zapamiętywaniem ich imion, ale akurat mówienie po nazwisku niczego by nie zmieniło, skoro zwykle w serialach co najmniej kilka niespokrewnionych osób nosi to samo nazwisko. Poza tym, jak zauważył per333 - tak się tam do siebie zwracają na co dzień, więc co, mają się w filmach i serialach zacząć dostosowywać do widzów zachodnich, mimo że u siebie w ten sposób nie mówią?

perun_6

No d3bil, tak cie nazwę latwiej bedzie rozróżnić.

perun_6

Jest taka strona jak (asianwiki . com) i tam masz imiona bohaterów jakie noszą w seriali wraz ze zdjęciami. Ja się czasem posiłkuję tą stroną jak oglądam jakiś koreański serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones