PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657154}

Spartakus: Wojna potępionych

Spartacus: War of the Damned
7,9 39 002
oceny
7,9 10 1 39002
8,7 3
oceny krytyków
Spartakus: Wojna potępionych
powrót do forum serialu Spartakus: Wojna potępionych

A ja się pytam gdzie do cholery podziała sie kultowa wyżej wymieniona w tytule scena. Obejrzałem wczoraj finał i jestem wielce zniesmaczony tym jak zostały przedstawione ostatnie minuty finału...

ocenił(a) serial na 8
kenny01

Były bardzo dobre.
estem mega pozytywnie zaskoczony po wczorajszym.
MEGA MEGA.
Byłem pewny że zginą wszyscy wojownicy wraz ze spartakusem. A jednak Agron Nasir i paru innych przeżyło.
Brawo
Świetne zwieńczenie sagi.

Szkoda tylko że Krassusa nie okaleczono. wiedziałem że nie zginie, ale mogli go chociaż trwale okaleczyć.

A swoją wstawkę masz na samym końcu po napisach ;P

settokaiba

Nie to miałem na myśli :P chodziło mi o scene kiedy to padło zapytanie do jeńców który z nich to Spartakus. Wtedy wszyscy poczeli wstawac krzycząc I am Spartacus, co doprowadzilo do ukrzyżowania wszystkich niewolników ocalałych podczas bitwy:D

ocenił(a) serial na 8
kenny01

tzn oni krzyczeli jak wyrzynali innych.
Ale nie każdy kto to mówił - ukrzyżowanko.
Lugo dostał 2 dziaby

kenny01

Zbliżając się do końca serialu sam byłem ciekaw, czy wykorzystają motyw z kultowego już filmu z Kirkiem Douglasem. Bardzo chciałem usłyszeć Manu Bennetta jak tym jego charakterystycznym głosem (który swoją drogą czasami udaje mi się naśladować) wypowiada słowa "I am Spartacus!", a za nim i Gannicus i Agron i reszta. Jednakże im bliżej końca serialu, tym bardziej nabierałem przekonania, że pewnie jednak pominą ten motyw. Po śmierci Crixusa byłem już niemal przekonany, że motywu nie wykorzystają, a gdyby nawet to bez Crixusa to i tak bez sensu. Widziałem już nawet oczami wyobraźni jak zakładam na filmwebie temat, który założyłeś ty i jak sam hejtuję, że scena się nie pojawiła. Tymczasem twórcy serialu bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli. Nie zerżnęli bowiem żywcem sceny z filmu Stanleya Kubricka, a pokazali nową wartość. Pokazali jak buntownicy napadający na kolejne posiadłości rzymskie przedstawiają się imieniem Spartakusa- wszyscy! Tym jednym zabiegiem twórcy serialu nie tylko oddali hołd dla filmu Kubricka, ale również przedstawili Spartakusa nie jako osobę, a coś więcej- ideę. Twórcy serialu wyjaśnili też, że zabieg ten miał znaczenie strategiczne i miał na celu zmylenie Krassusa tak, aby ten nie wiedział gdzie konkretnie znajduje się ten jeden właściwy Spartakus. Jak dla mnie bardzo dobrze wykorzystali ten motyw, jak również to, że krzyżowali niedobitków, a nie tych, którzy podali się za Spartakusa, tak jak pokazano to w filmie. Jedyne co mi się mniej spodobało to to, że ukrzyżowali Gannicusa a oszczędzili lamerów Agrona i Nassira. Bardzo liczyłem, że Gannicus jednak przeżyje i uwije sobie za Alpami gniazdko razem z Sibyl.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones