PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657154}

Spartakus: Wojna potępionych

Spartacus: War of the Damned
7,9 39 003
oceny
7,9 10 1 39003
8,7 3
oceny krytyków
Spartakus: Wojna potępionych
powrót do forum serialu Spartakus: Wojna potępionych

Cześć !
Chciałem obejrzeć Spartakusa, ostatnio pełno reklam z jego udziałem (bilbordów), trochę mnie zaciekawił, tematyka też mi bliska. Ale gdy chciałem zobaczyć oceny na filmwebie doznałem zakłopotania. Otóż spotkałem się z 4 nazwami spartakusa. Aktorzy wszędzie podobni albo inni .. Mógłby mi ktoś pomóc rozszyfrować co jest kontynuacją, którą częścią, a może to zupełnie inny serial ? Proszę mam tu 4 tytuły, które znalazłem ...
Spartakus: Bogowie areny
Spartakus: Krew i piach
Spartakus: Zemsta
Spartakus: Wojna potępionych

Z góry dziękuję !

Hastia

Pierwszy sezon jaki powstal to Spartacus:Krew i Piach - swoja droga, przez wielu uwazany za najlepszy. Niestety gdy sezon dobiegl konca, glowny bohater Andy Whitefield, odgrywajacy glowna role, zachorowal na raka.

Producenci nie chcac czekac na poprawe zdrowia aktora, nakrecili sezon - tak zwany prequel "Bogowie areny" - czyli to co sie dzialo przed pierwszym sezonem, gdy Spartacusa jeszcze nie bylo w Capui. Oficjalnie nie jest on numerowany jako drugi sezon.

Niestety gdy wszyscy wyczekiwali powrotu do zdrowia Andy'iego, aby ruszyc z drugim sezonem "Zemsty" - glowny bohater przegral z choroba i zmarl. Producenci wybrali nowego aktora i tak powstal w/w sezon 2. Obecnie mamy sezon 3 a zarazem ostatni pod nazwa "Wojna potepionych" - dzis bedzie emitowany odcinek 6 - dostepny w necie juz pewnie w sobote.

kaishaku27

Czyli mam rozumieć, że najlepiej zacząć od Bogowie areny, później krew i piach -> Zemsta -> wojna potepionych ?

Hastia

Kolejność chronologiczna : Spartakus: Krew i Piach następnie prequel Spartakus : Bogowie Areny , 2 Sezon serialu : Spartakus: Zemsta i obecny sezon : Spartakus: Wojna Potępionych.

krzychus444

Tak rozumiem, ale czy nie lepiej zaczac od prequela ? Czy od tego jak wydane zostaly ?

ocenił(a) serial na 10
Hastia

Zacznij od prequela. Nawet logika za tym przemawia.

Hastia

Reżyser sugerował obejrzeć najpierw Krew i piach, a potem Bogów areny.
Z mojego doświadczenia jednak stwierdzam, że lepiej mi się oglądało Krew.., jak wcześniej obejrzałam Bogów areny. Łatwiej można zrozumieć głównych bohaterów, ich motywy, decyzje, zachowania, widać drogę jaką przebyli, czynniki, które ich ukształtowały takimi, jakimi są w Krwi i piachu.
Natomiast muszę zaznaczyć, że pierwsze ujęcie kamery w Bogach.. jest major spoilerem z ostatniego odcinka Krwi.. :D Niby oczywistym spoilerem i trwającym sekundy, no ale czuję się w obowiązku o tym wspomnieć :)

ocenił(a) serial na 10
Hastia

Tylko że w pierwszym odcinku prequela pierwsze półtorej minuty pokazują co działo się w 1 sezonie. Przynajmniej na tej wersji którą ja mam na dysku, więc uważaj na spoilery albo oglądaj w kolejności której powstawały

greet

A wiecie może gdzie moge obejrzec w wysokiej rozdzielczosci ? ew. sciagnac za darmo ;<

ocenił(a) serial na 10
Hastia

Na stronie P e b . P l

ocenił(a) serial na 8
Hastia

Koniecznie zacznij od Spartakus: Krew i Piach !
W bogach areny masz gigantyczny spoiler na samym początku. Zepsuje on epicki finał w sezonie Krew i Piach .
Najlepiej:
1.Krew i Piach
2.Bogowie Areny
3.Zemsta
4.Wojna Potępionych

Piotrek14

100% racji, to najlepsze rozwiązanie:) Nie rozumiem tych co ciągle mówią żeby Bogów Areny oglądać najpierw, bez sensu.

arthur_3

Co jest w tym bez sensu, oświeć nas.

emo_waitress

Po prostu wychodzę z założenia że jeżeli w takiej kolejnosci powstały to po co sobie komplikowac i się rozwodzić nad tym, po prostu obejrzec tak jak leci i tyle

ocenił(a) serial na 8
Hastia

Jeśli oglądasz z napisami to polecam ściągnąć stąd :
http://kat.ph/spartacus-season-1-blood-and-sand-t5539837.html
Po polsku się nie orientuje bo wolę napisy.

ocenił(a) serial na 10
greet

i na końcu ostatniego odcinka też jest spoiler. więc te momenty warto ominąć

ocenił(a) serial na 8
Hastia

zaczynaj od Bogów Areny, tylko obowiązkowo przewinąć początek pierwszego odcinka u mnie jest to 1min 50sec, dla bezpieczenstwa przesun nawet troche wiecej ;)

ocenił(a) serial na 8
Sindbad95

Kolega wyżej dobrze Ci poradził. Przewiń pierwsze 3 min. i oglądaj od początku, a nie od dupy strony. Poza pierwszym i ostatnim odcinkiem, nie ma żadnych spojlerów.
Jeśli zaczniesz oglądac od Krew i piach, to też nic się nie stanie, bo Bogowie przedstawiają nieco inne historie i główny hero też jest inny. Polecam jednak z całego serca rozwiązanie nr. 1

Hastia

Spartakus: Krew i piach ---> Spartakus: Bogowie areny ---> Spartakus: Zemsta ---> Spartakus: Wojna potępionych
Jeśli nie chcesz popsuć sobie przyjemności z oglądania - oglądaj w takiej kolejności jak podałem.

Hastia

1.Krew i Piach
2.Bogowie Areny
3.Zemsta
4.Wojna Potępionych
Taka jest prawidlowa kolejnosc. Nawet jezeli Bogowie areny to jest prequel, to lepiej ogladac to w tej kolejnosci. Duzo tam powizan do krwi i piachu dlatego tak jest przyjemniej :)

ocenił(a) serial na 10
whyu

i tak i tak będzie miał radochę. Bogowie areny są tak nakręceni, że jak oglądałeś Krew i Piach wcześniej, to też masz wypieki, bo nie wiesz co się stanie z bohaterami, których w Krwi i Piachu nie było :)

Bartes123_2

Spartacus jest tak zrobiony, że nawet jak najpierw obejrzałam Zemstę, potem resztę znając spoilery, to i tak miałam radochę, nerwy i bek w odpowiednich momentach :D

Cokolwiek wybierze - satysfakcja gwarantowana!

Jednak uważam, że Bogowie.. powinni być pierwsi. Dzięki temu wiele sytuacji i zachowań bohaterów było bardziej jasnych i zrozumiałych. Czasem 1 zdanie zmieniało cały kontekst wypowiedzi, kiedy się znało Bogów.., np. SPOILER SPOILER SPOILER pewne zdanie, pewnego bohatera o jego żonie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones