PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657154}

Spartakus: Wojna potępionych

Spartacus: War of the Damned
7,9 39 010
ocen
7,9 10 1 39010
8,7 3
oceny krytyków
Spartakus: Wojna potępionych
powrót do forum serialu Spartakus: Wojna potępionych

No nie wieże. Ten serial i tak już udowodnił tyle co trzeba. Starożytny Rzym jak i Spartakus w Ludus jak wkrótce puźniej na wolności - to już chyba oczywiste co i jak.. ale ok spoko skoro tak ma być tylko że to już za dużo.

ocenił(a) serial na 9
dejwidoX

Jak przeczytałam ten post to odczułam silną potrzebę przy*ebania ci słownikiem.

iwona1912

Silną potrzebe przypier/dolenia twierdzisz hm ciekawe :P ale nie liczyłbym na to Iwonko słodziutka hehe.. No kurde znów wyjazd ze słownikiem, może nie tu na filmwebie ale gdzie indziej na portalu. Nie no oczywiście bo w necie trzeba zawsze idealnie pisać polszczyzną, bo inaczej cie osoby które myślą że są tzw nauczycielami dojadą za kilka drobniutkich niedociągnięć w pisowni. Ej a jesteś może po studiach na nauczycielkę czy np. urzędniczke? jak nie to co. Bo mnie sie chce bezbłędnie zamieszczać komentarze na takich stronach typu filmweb, youtube no jasny gwint, daj spokój. A może byś tak dodała coś jeszcze od siebie prócz tej uwagi? nie wiem coś lepiej na treść tego komenta dotyczącego 4 sezonu tego serialu, wiesz bo to jest fajne eh :

ocenił(a) serial na 9
dejwidoX

Nie, nie jestem ani urzędnikiem, ani nauczycielką. Jestem licealistką, i tak wiem, że nie powinno się wytykać błędów innym osobom, ale no błagam! jakieś podstawy w ortografii trzeba mieć. Żeby "wieże" zapisać przez "ż"? Aż oczy bolą.
A co do 4 sezonu to mój komentarz jest taki: czekam z niecierpliwością, codziennie oglądam zwiastun i będzie się działo. Sądzę, że będzie to tak samo dobry sezon jak "Zemsta". Mam nadzieję, że czas do premiery szybko mi zleci na powtarzaniu poprzednich sezonów "Spartacusa".

iwona1912

Ja już nie chodze do szkoły więc wszystko mi jeden ch/uj z tą pisownią. Wierze odmienia sie na wiara, no i co z tego. Ważne by teraz być ostrożny z pisownią ręczną. Eh pamiętam jak w gim. i technikum za dyktanda dostawało się 4,5-tki :) ale to już mineło.. Oczy bolą to je sobie zakropl :d. Masz swoje zdanie słonko.
Codziennie oglądasz zwiastun, to fanatyczką jesteś. Ten serial ma to coś w sobie no nie ;). Dla mnie i tak najlepsze całosciowo sezony to 1 i 2 czyli początki Spartakusa i wydarzenia przed przybyciem (podajrze 5 lat wstecz). Czasu do premiery zostało 2 miechy więc w miare szybko, ale u nas później wejdzie. Napewno będziesz pobierała odc. z napisami. Heh taka norma od początku tego roku. A jeszcze przyznam szkoda że 'Gods of the Arena' krótko trwało.

ocenił(a) serial na 9
dejwidoX

Szczerze mówiąc "Bogowie Areny" podobało mi się najmniej. Chyba dlatego, że nie było tam Spartacusa. Od razu znienawidziłam Gannicusa. No bo ok, rozumiem, za pierwszym razem musiał przespać się z Melittą bo dostał taki rozkaz, ale później już nikt mu nie kazał do niej zarywać. Co z tego, że się w niej zakochał? Enomaos był jego bratem a on zdradził go z jego żoną. Tak to gadał o braterstwie a tu nagle taka zdrada. Wcale bym się nie zdziwiła jakby Gannicus zdradził Spartacusa.
A i tak na przyszłość, nie zwracaj się do mnie "słonko".

iwona1912

Mam sie do ciebie nie zwracać słonko tak :d no co ty, no to jak mam się zwracać do ciebie? złotko, myszko, truskaweczko, landrynko.. hehe, chyba nie będe raczej pisał że piz*a, s*ka, wszoż, jeba*y odmieniec, pasożyt itd. 'Relax Iwuś' to ok mysio?
Hm to że w "Bogowie Areny" nie było Spartakusa to nie znaczy że ma sie nie podobać. Szczeże twórcy wpadli na wyśmienity pomysł tworząc prequel do tego serialu. Wydarzenia które działy sie przed przybyciem to dobry prognostyk na ten finał. Cuż jeśli chodzi o Melitte to była naprawde wyrozumiała, dobra kobieta nieco mi sie podobała :p. Tylko że puźniej już Gannikus jak i ona robili sobie nawzajem co chcieli więc eh nie ma co. Widzisz najwierniejszym niewolnikom w tym ludus coś siadało na psychice i nie mogli już tego ogranąć, no chociarz bywały wyjątki jak Onemaos, Spartakus-(ale wątki wierności Surze) Spartakusowi coś ale powoli już siadało gdy po zabicu Varro miewał na treningu schizy że widzi go przed oczymi zamiast kogoś innego, a puźniej gdy zemdlał do tego jeszcze ten przejeba/ny sen x| który ujawniał prawdy. Ja takim rzeczom sie serio nie dziwię, gdybym sam albo ty lub ktoś dałby rade przeżyć tyle co on to na bank też wkońcu by coś sie dziwnego działo z głową.
To chyba prequel został wyjaśniony czyż nie..

ocenił(a) serial na 10
dejwidoX

To nie jest w ogóle kwestia samej ortografii. Twój pierwszy wpis jest w ogóle nie zrozumiały. Pisanie skrótami, czy też błędami jest kwestią lenistwa i tyle.

iwona1912

To raczej było tak:
http://www.joemonster.org/p/705260/size/oryg/album

tytezterefere

Taa bardzo zabawne :p..

dejwidoX

Mój komentarz akurat był do Iwony, która nie potrafiła zacytować poprawnie tak prostego zdania ;)

tytezterefere

no i.. prawie to samo

ocenił(a) serial na 9
iwona1912

haha,, to samo pomyslalem. Przyje...bać mu słownikiem.

dejwidoX

Albo nie. Może i walnięcie słownikiem to nie dobry pomysł, ale sprezentowanie go jak najbardziej :>

Papercat

Nie, zdecydowanie jest go poklepać słownikiem... po gębie... z całej siły.

Maciek5000

Wal sie mądralo heh. Napisz lepiej czy ci sie podoba pomysł na czwarty sezon tego serialu.

Papercat

Rozpisz sie- źle, nie rozpisz- też popełniając kilka dorobnych. Aa zresztą walić to :d

ocenił(a) serial na 7
dejwidoX

A może 4 seria powstaje po to, aby doprowadzić historię Spartakusa do końca. Gdyby nie nakręcili 4 serii wykonaliby robotę tylko do połowy, skoro mieli zamiar zrobić serial o Spartakusie, to jak najbardziej aby był on kompletny 4 seria jest potrzebna. Takie moje zdanie. Co do słownika, faktycznie przydałby się, już pomijam fakt błędów ortograficznych, ale Twoje wypowiedzi się po prostu źle czyta. Rób sobie te błędy, niech Ci będzie, ale jakąś logikę w zdaniach zachowuj skoro już się wypowiadasz publicznie. Pozdrawiam.

biedroneczka_90_8

Aa pie.rdole to! nie wiecie o co mi chodzi więc koniec tematu i kropka. Też pozdrawiam

biedroneczka_90_8

..a puźniej będzie jeszcze 5 sezon założe się- wiesz teraz są takie czasy kinematografii co można wszystko podrasować

ocenił(a) serial na 7
dejwidoX

Raczej nie, jeżeli na scenę wchodzi Krasus, to liczę, że historia się zakończny na 4. sezonie. Aczkolwiek nie zdziwi mnie jeśli twórcy przy dobrych wynikach oglądalności przedłużą serię do 5. sezonu... Wszak ściganie się Krasusa i gladiatorów może trwać dłużej niż jeden sezon. Tym bardziej, że wątek z Glaberem, który w zasadzie był nikim :P, trwał sezony 2.

ms_rosencrantz

No. Zobaczysz że bedzie 5 sezon (i to chyba będzie też coś poza terenami Rzymu) wejdziesz wtedy zobaczyć te posty tutaj raz jeszcze tak dla pewności, coś tak będzie o ile sie coś nie załamie produkcjach. Cuż jeśli chodzi o Glabera to sie od niego w niezłej mierze to zaczeło i całkiem dobrze że został zabity.. ale Mira nie miała prawa ginąć

dejwidoX

http://www.youtube.com/watch?v=5qXoC-DykyM&feature=playe...
"Final Chapter"
dziękuje za twoje wypociny na temat 5 sezonu i dobranoc

Traws

żebyś ogarnął to 0:58

Traws

To nie są wypociny tylko odzwierciedlające przemyślenia. Hm ten trailer, ok ale to jeszcze i tak nie jest 100% dowód na to że sie to zakończy. Jak już wspominałem wszystko jest możliwe więc sie dopiero okaże (chyba zdajesz sobie sprawe z tego do czego zdolna jest dzisiaj kinematografia).. i po co piszesz te 0:58? se pisz do kogoś innnego takie coś..
'dobranoc' heh nawzajem

Traws

ale trailer fajny jak reszta zapowiedzi

ocenił(a) serial na 7
dejwidoX

Chyba masz rację nie wiemy o co Ci chodzi. Wracając do serialu, tak jak napisał ms_rosencrantz to wszystko zależy jak scenarzyści rozciągną w czasie całe powstanie i bardzo ważny wątek z Krasusem. W sumie jeśli Ci się nie podoba idea 4 sezonu i uważasz, że historia Spartakusa jest dla Ciebie definitywnie zakończona, nie musisz oglądać.

ocenił(a) serial na 7
biedroneczka_90_8

napisała jeśli łaska. ;) I wracając jeszcze do pretensji założyciela tematu - oni nie ożywiają bohatera, nie robią kontynuacji z jego dziećmi... Jeno historię doprowadzają do końca (jeszcze ;)) Co w tym złego? Imo to się raczej chwali. Tym bardziej, że teraz zaczyna się bardzo krwista część, trudno mi sobie wyobrazić odpuszczenie tych 6 tyś krzyży ustawionych wzdłuż drogi i wygenerowanych komputerowo, ależ będzie posoki i jęków (czy to tam czy w bitwach)... nie przepuszczą takiej okazji :P

ocenił(a) serial na 7
ms_rosencrantz

Łaska, łaska ;) Jak dla mnie może być jeszcze 4 i nawet 5 seria, oby tylko opowiedzieli całą historię i zrobili to z sensem.

biedroneczka_90_8

Nie no co ty, będe oglądał biedroneczki na animal planet :d. A co do serialu to nie jest byle co jak wiesz, historia jest oparta na historycznym punkcie widzenia ale z biegiem czasu fabuła coraz bardziej zaczyna sie podkoloryzywać. To naprawde piękny i nie na codzień spotykany serial, wszystkie dotychczas 3 sezony są niesamowite podoba mi sie to (już wcześniej o szczegółach sie rozpisywałem) Wezme taki jeden przykład z nowszych- Nie było czegoś takiego za czasów republiki rzymskiej żeby tak dobrze zaopatrzona arena gladiatorów była zniszczona, zrównana wręcz z ziemią przy takim przygotowaniu. Jednocześnie to Spartakus wraz z resztą kompanii mógł rozjebać całe miasto w pył, co wyglądało by puźniej mniej więcej jak w Resident Evil3.
Niech wejdą kolejne odcinki i zobaczymy co sie będzie działo dalej :d kurde skoro tak to może być nawet sezon w którym Spartakus po zwycięstwie nad Rzymem udaje sie dalej w głąb gdzieś tam na wschód wyżyn nizin gór itd. i żyje sobie już tylko i wyłącznie na swoich zasadach walcząc z innymi plemionami lub coś innego. Przy okazji znajdując nową kobiete (to by była już 3 no nie, eh) Aha właśnie bardzo nie dobrze sie stało że Mira zginała w 10 odc. od tego toporu. Twórców serio pogieło z tą sceną :( Była taka sympatyczna i kochana, nie powinna była zginąć, i oczywiście Rzym za np. takie rzeczy 'musi' być już na dobre rozbity.
Heh każdy inaczej to spostrzega inaczej więc spoko nie musicie tego rozumieć. A co do sensu to rzeczywiście jest konkretny już po 1 sezonie :) Wydaje mi sie że końcówka 1 serii naprawde tak musiała kiedyś wyglądać ten słynny odwet, niż w porównaniu do wcześniejszych filmów o Spartakusie co nie trzyma sie spójności.

dejwidoX

Kurde ok :p! zmiana tematu- teraz to sie nie nazywa tak tylko - 'Przemyślenia owej kontynułacji i całości' /zapraszamy/ heh

dejwidoX

Pierwsze trzy sezony były fajne, ale wiedząc jak ma się skończyć powstanie Spartakusa jakoś nie mam ochoty na sezon czwarty. Jednak jestem zwolennikiem happy endu.

5uchar

Skoro już są takie plany to zobaczymy co i jak.. Happy end w sumie 'może być' byle nie aż tak za bardzo no nie.. Wiesz co jest w pełni nieudowodnione - to że po 2 latach powstania przeciw rzymianom Spartakusa i reszte przybili do krzyża na drodze wzdłuż od Capui do Rzymu. Prawdopobnie gdy przeżył tylko on z swojej armii to jakimś cudem uszedł tajniacko niezauważony z pola bitwy nad rzeką Silarus. Później uciekł daleko na wschód z porotem na ziemie z których sie wywodził obkrążając Italie lub przepływając Morze, i nikt już nigdy z Rzymu i reszty Europy go nie widział. A to co robił puźniej to już raczej niewiadoma.
Cuż no jest taka wzmianka o tym wpisana do poważnego rejestru historycznego (nie widziałem tego ale coś tam było o tym rozmyślane), i serio bym sie nie zdziwił jakby wszedł ten 5 sezon. To jest bardzo możliwe, tylko ciekawe jak to na swój sposób będzie zrobione.. Coś mi sie wydaje że pomimo tego jak rozpisywany jest koniec Spartakusa to rzeczywiście tak musiało wyglądać. Kurde no przecierz to był najwybitnisz gladiator w historii, święty wojownik jeb/aniec nie do zdaracia i poddania z łebem na karku eh, prędzej to sam siebie by zabił niż dał sie zniewolić po raz drugi. Są dwie opcje ale niech ludzie nie piepszą tak że został ukrzyżowany z innymi. Tego nie można zapszeczyć :d- ja daje taki werdykt

dejwidoX

Musiałam czytac na głos żeby usłyszec o co ci chodziło. Zastanawiałam się co do tego mają "wieże" ale jak przeczytałam na głos- to w sumie i tak nie zrozumiałam:D

alien_2

Cuż no- trudno że nie zrozumiałaś, przykro mi :d ale to już nie mój problem. Co do "wierzę"? hm może oznaczać też zaskoczenie z czymś tam, pozdro.

ocenił(a) serial na 7
dejwidoX

ja to nadal mam nadzieję, że ty tylko trollujesz...

ms_rosencrantz

trole nie umieją tak pisać
'Nadzieja'.. takie piękne słowo

dejwidoX

W mojej ocenie nie skonczyles nawet szkoly sredniej, ale coz - tego sie nigdy nie dowiemy. Wywnioskowac to mozna nie tyle co z twojej ortografii - ale stylu pisania i sposobie pojmowania roznych rzeczy (sam walne czasami jakiegos orta, ale bez przesady).

Twoj pierwszy post jest zabawny, bowiem chyba nie znasz historii Spartacusa. A jest ona znacznie dluzsza niz 3,4 czy nawet 10 sezonow. Duzo rzeczy producenci serialu pomineli i zapewne duzo jeszcze pomina w nadchodzacym sezonie. Polecam Ci przeczytac choc jedna ksiazke nt. powstania - napewno sie nie zawiedziesz.

kaishaku27

"Twoj pierwszy post jest zabawny, bowiem chyba nie znasz historii Spartacusa. A jest ona znacznie dluzsza niz 3,4 czy nawet 10 sezonow. Duzo rzeczy producenci serialu pomineli i zapewne duzo jeszcze pomina w nadchodzacym sezonie. Polecam Ci przeczytac choc jedna ksiazke nt. powstania - napewno sie nie zawiedziesz."

Tak! :D albo chociaż trochę Wikipedii

w_milanowski

No, dokładnie. Niech sobie przejrzy przynajmniej tą poczciwą wikipedie i dowie sie w skrócie co i jak. A co do książki o powstaniu, to napewno musi być ciekawa ale po ch/uj ją wogóle czytać? jak i tak już prawie wiadomo co i jak. Akurat jeśli o 'to' to książka nie jest aż tak bardzo potrzebna (no chyba że już dla jakichś wyjątkowych konenserów). Mam to gdzieś. Masakra heh, za mało historii czy co.. (kurde tak jest jak kochasz szczegóły)

kaishaku27

A co ty sie tak przypier/doliłeś to tych producentów tego serialu? To co udało sie im sie stworzyć dotychczas przelewając wydarzenia do odcinków to na tym tle całokształt o tobie wygląda jak 'pustka' bez kolorów. Zwracaj sie do reszty użytkowników tego tematu i innych a sztab prowadzący prace nad tym serialem zostaw w spokoju..
Nie skończyłem szkoły średniej? tak to każdy nawzajem sobie może napisać tutaj i twierdząc do jakich szkół sie chodziło. Ewentualnie to mogłem napisać że skończyłem wyższą szkołe(jakieś studia itd) ale no nie udało sie już dalej. Styl w komentarzach jakie zamieszczam i pojmowanie to moje rozpiski i tyle, co ja no to poradze. Ja sie nie przyklejam do innych stylów to niech odwrotnie też tak będzie.
Aha ta książka jeszcze, hm no cuż- niezły pomysł ale serio nie chce. Kaishaku no kurde na pewno jest dobra ale tyle tego jest tam a i tak serial przedstawia już dosyć dużo i to widać :}. Przyznam sie że ja przeczytałem dotychczas w życiu tylko 3 książki od początku do końca- "My dzieci z dworca zoo", "Daredevil" i "Ojciec Chrzestny" heh polecam, nie sądziłem że to taki wkręcające. A ta reszta lektur eh na raty nie kompletnie :d.. pie/rdole ma dosyć już czytania. Już wole sobie pograć w coś ciekawego, klasycznego na kompie i konsoli, czasem z kolegami, popić przy tym - to jest ciekawsze

dejwidoX

Twoja teza: "Skoro jest oczywiste "juz co i jak" to po co sezon 4 ? Przeciez to jakis obled"
Faktycznie. Po co ogladac filmy ? Przeciez kazdy ma wyobraznie...po co w ogole powstal sezon 1,2,3 ? Przeciez od samego poczatku bylo oczywiste "juz co i jak" ? Wystarczylo odpalic poczciwa wikipedie.

Podjales glupi temat, wiec masz cala strone glupich odpowiedzi, dziwi Cie to ? Pozatym zrobiles to tak niefortunnie (delikatnie mowiac), ze nikt nie jest w stanie nic zrozumiec o co ci tak naprawde chodzi.

A co ty sie tak przypier/doliłeś to tych producentów tego serialu? To co udało sie im sie stworzyć dotychczas przelewając wydarzenia do odcinków to na tym tle całokształt o tobie wygląda jak 'pustka' bez kolorów. Zwracaj sie do reszty użytkowników tego tematu i innych a sztab prowadzący prace nad tym serialem zostaw w spokoju.." - czlowieku kazdy producent liczy sie z tym, ze ktos sie moze do nich przypier/dolic - zrobili oni produkcje wystawiona na ogladalnosc calemu swiatu i kazdy ma prawo ich tworczosc ocenic w ten czy inny sposob. Pozatym nie boli mnie to az tak bardzo, ze duzo historycznych faktow pomineli - lekko mnie to tylko irytuje, ale ty musisz pewne rzeczy wyolbrzymiac oczywiscie, bo doczegos doje**** sie w moim poscie trzeba ;) A ze nie bylo czego to wyszlo jak wyszlo.

Radze moderatorom usunac tworczosc tego Pana - w postacji zlepka wielu bezsensownych liter, ktorych pewnie nie przemyslal. Bo nie tylko ja to zauwazylem - ale jest to troll.

PS. Przeczytales 3 ksiazki w swoim zyciu i masz juz dosyc czytania ? Gratulacje.

kaishaku27

Tak ale zmieniłem 13 dni temu ten nieaktualny temat na inny żeby przejrzyście to wyglądało więc prosze bez cytowania. Wyżej zamieszczony jest post.
Ch/uj z tymi książkami. Kilka może być nawet interesujących ale nie będe czytać czegoś co mi jest narzucane. Raz w gimnazjum nauczycielce wyj/ebałem jedną taką książką w łeb bo przesadnie miał ten tytuł być przeczytany :d serio (nauczyciele- myślą kurde że wszystko wiedzą). Jestem kibicem klubu piłkarskiego Ruchu Chorzów 14-krotnych mistrzów polski i nie omijała mnie agresja, czasem przez to trzeba sie z kimś pobić. Czyż to nie piękne heh.
Kaishaku ile masz lat, 27? ja 22. Nie pie/rdol tylko napisz czy masz jakieś inne konto poza filmwebem :d.

kaishaku27

aha jeszcze co do spięć z 'nauczaniem' to chopa z wf-u kopłem bo mnie obraził :d hehe dostałem za to jedynke i wezwanie rodziców, no cuż trudno
piszcie o swoich spięciach szkolnych :d śmiało

dejwidoX

Jeśli Twoje nasienie przetrwa to pokolenie, poddam się sterylizacji. Będzie to znaczyło, że na moje Świat nie jest jeszcze gotowy...

Letadlo

Ej wiesz jaka jedna rzecz jest w serialu też charakterystyczna :d- tzw. ćwierkanie ptaków w willi i przed willą. Nie że różno nośnego udźwiękowania np. tych kanarków czy strzygłów a takie 'dwó-piski' wsłuchajcie sie, najczęściej je można usłyszeć.. U mnie za oknem są identyczne co do szczegółu. Często występują na początku zimy i na wiosne, ale kiedyś były bardziej wyraziste. Nie wiem jak w reszcie Polski ale u nas na Śląsku mamy dużą tradycje związaną z hodowaniem ptaków. Znam osoby (nieco bliskich) które fanatycznie dbają o hodowle i rozmnażanie tego rodzaju ptaków, na tle rodzinnym i ogólnym. Najwyraźniej w jakimś stopniu w starożytnym Rzymie też mieli do tego upodobanie jak i w dzisiejszych Włoszech.

dejwidoX

Ah też tzn. ja wiem że na świecie są różne hodowle ptaków ale tak pisze o tym po przykładzie swojego regionu.. zresztą nieźle trafnego :d Heh tak pozatym patrząc na ten temat to całkiem uzbierało sie tych postów no nie.

dejwidoX

nie wiem czy chcesz, żeby inni odbierali Cię jako normalną osobę czy jako trolla, tak czy siak w jednym i drugim jesteś żałosny...

Cierpliwy_filmweb

Kiedy ja szczeże pisze :p ah! Jak chce żeby inni mnie tutaj odbierali? hm nie wiem, obojętnie- ktoś sie zainteresuje przemyśleniami to bedzie miło i tyle :). Eh skoro widzisz w mnie w żałosny sposób niecierpliwy z Dębicy(dębowych mocnych :d) to twe zdanie, nie ja zaczołem wciepywać ale i tak pozdro.
http://www.youtube.com/watch?v=BngXC3AtzrE -
Obejrzyjcie sobie to xd. Minotaury-demony w okręgu pieczary filarów w podziemnych budowlach to WY!! dobre nie, w sam raz heh.

dejwidoX

Spoiler : Na końcu wszyscy niewolnicy zdychaja

Ice_Spy

O nie ;

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones