PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657154}

Spartakus: Wojna potępionych

Spartacus: War of the Damned
7,9 39 012
ocen
7,9 10 1 39012
8,7 3
oceny krytyków
Spartakus: Wojna potępionych
powrót do forum serialu Spartakus: Wojna potępionych

Wiadomo że będzie to ostatni sezon, ale wiadomo jakie bitwy będą ukazane?

ocenił(a) serial na 8
Mazurian

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=X33kocASNCE
tylko tyle
niewiele
ale dobre i to :)

Kasiek_haz

Nie no - Crixus brodaczem:)

Kasiek_haz

Widzieliście to?
http://www.youtube.com/watch?v=LifmlIo4crg&feature=player_embedded
Od połowy jakiś rytuał;)

Mazurian

hahahahaha ten drugi filmik mnie rozpierdzielił HAHHAHA

mateuszz27

Aktor grający Barce więcej słów wypowiedział w tym filmiku niż w BaS i GotA:D:D

ocenił(a) serial na 5
Mazurian

Autentycznie się poryczałam, oddają hołd niezapomnianemu Andy'emu, a wy sobie śmiechy robicie :P I nie rytuał, tylko haka peruperu, ku czci wielkiego wojownika

orbitka90

Sorry - Zwracam honor. Za samo te że Andy walczył z Tą straszną chorobą należy mu się Wielki szaczunek.

ocenił(a) serial na 5
Mazurian

Pod wpływem emocji moja wcześniejsza wypowiedź przypominała wielkiego focha. W każdym razie dziękuję za znalezienie filmiku

orbitka90

Spoko

ocenił(a) serial na 8
Mazurian

ponawiam linka, bo tamten już nie działa
http://www.youtube.com/watch?v=lWxBXy78ek8&feature=g-crec-u

Julek Cezar będzie czadową postacią :D

ocenił(a) serial na 10
Mazurian

Crixus wygląda zajebiście :D

ocenił(a) serial na 9
Mazurian

Też ciekawy jestem scen batalistycznych. O ile walki z Glaberem to potyczki o tyle późniejszy etap wędrówki na południe to już wielkie bitwy.
Drugi sezon był w znacznej mierze zgodny z historią (pomijając rzecz jasna wątki między bohaterami). Armia Spartakusa liczyła około 70 tys. ludzi więc mam nadzieję, że zrobią z tego kameralnych starć.

Co do fabuły to raczej będzie tak jak ponad 2 tys. lat temu czyli BYĆ MOŻE SPOJLER 1) stale powiększające się szeregi armii, 2) seria wielkich zwycięstw nad wojskami w tym między innymi rozbicie wojsk Waryniusza (odebranie mu symbolu władzy - nie pamiętam nazwy, ale to taki topór w rózgach - oraz konia co było wielkim upokorzeniem) 3) zdziczenia Crixusa ogarniętego rządzą zabijania rzymian (może jakaś zemsta za możliwą śmierć Naevii się kroi), 4) konflikt ze Spartacusem zakończony rozpadem armii na zwolenników Spartacusa i Crixusa. 5) Stłumienie Buntu i śmierć obu głównych bohaterów. KONIEC BYĆ MOŻE SPOJLERA

ocenił(a) serial na 9
Qnick1986

że nie zrobią z tego kameralnych starć*

ocenił(a) serial na 9
Qnick1986

Co do historycznych BYĆ MOŻE SPOJLERÓW to można mocno rozwinąć punkt 5 mojego wcześniejszego wpisu. Mianowicie 1) Crixus wraz ze swoją armią zginął jeszcze sporo przed końcem całej kampanii, 2) Spartacus pomścił byłego towarzysza robiąc rzeź rzymianom, 3) Marek Krassus stanął na czele wojsk rzymian próbujących zdławić powstanie (słynna decymacja dezerterów), 4) zwycięstwa Krassusa odwrót sił spartacusa na czubek włoskiego buta, 5) zdrada piratów, którzy mieli przeprawić buntowników na sycylię, 6) 60 kilometrowa palisada odcinająca drogę ucieczki sił Spartacusa z powrotem na północ 7) wielkie starcie z siłami Krassusa i porażka sił Spartacusa = koniec powstania. Dodam tylko, że źródła podają iż ciała Spartacusa nigdy nie odnaleziono. Ciekawy jestem jak rozstrzygną to w serialu. KONIEC BYĆ MOŻE SPOJLERA
Myślę, że bardzo wiele z tych historycznych faktów ujrzymy na ekranie. Sorry za 3 posty pod rząd.

Qnick1986

Jeszcze odzielenie się Gannicus'a i Castus'a (Ciekawo kto go zagra lub może przemianują Agrona na niego?)

ocenił(a) serial na 8
Mazurian

przecież Liam powiedział wyraźnie, że najwierniejszymi kompanami Spartakusa są teraz Ganikus, Kriksus i Agron więc możemy zapomnieć o Kastusie, bo ta postać na pewno się nie pojawi
poza tym, też nie liczcie na poprawności historyczne i odhaczanie bitew na wikipedii
sezon będzie miał tylko 10 odcinków
z tego tez powodu, wątpię, że nastąpi rozłam, a nawet jeśli, to Kriksusa na pewno nie zabiją w połowie sezonu
nie wierzę

Kasiek_haz

Może o Crixsusie będzie jakaś wzmianka.

ocenił(a) serial na 8
Kasiek_haz

Ciekawe, czy po śmierci Kriksosa Spartakus wyprawi mu igrzyska na jego cześć?:P

Mazurian

Powstaje gra na podstawie serialu:)
Bedzie nosić nazwę: "Spartacus Legends"

Mazurian

http://www.gram.pl/news_8ATeJ,m2_Spartacus_Legends_trafi_na_konsole_na_poczatku_ 2013_roku.html

ocenił(a) serial na 8
Mazurian

To jest fajne:
http://www.cda.pl/gry-online/1457665/Piaski-Koloseum-Sands-of-the-Coliseum

ocenił(a) serial na 10
Mazurian

Widzę że starzy znajomi się schodzą :)
No to pozostaje nam w tak zacnym gronie odliczać miesiące, tygodnie i dni do odcinka 301 :)
Zapewne czeka nas 10 wyładowanych emocjami odcinków, nawet gdyby twórcy zaplanowali co odcinek kogoś uśmiercać, spokojnie na finał zostałoby paru znamienitych osobników. Zaś sceny z "to ja, Spartacus" się spodziewałem. Zapewne zakończy się owa scena krzyżowankiem wzdłuż drogi.
Zaś gra online w której sieciowi gladiatorzy zmierzą się na międzynarodowych arenach to super sprawa. Oficjalna Liga Mistrzów i nagrody :) Szkoda tylko że na konsole a nie na blaszaki.

Bartes123_2

oj w tym sezonie WSZYSCY ! idą do piachu :/ łącznie z Criksosem, Ganicusem , Argonem ,jego kochankiem , Jestem przekonany ze prawie wszyscy zginął tylko nie wiem co z Sparkusem xD Jedno jest pewne - Cezar i Krassus to nie złe killery będą .Ja tam się ciesze , że są nowi bohaterwie bo Lukrecji i tej Glaberowej mam już dość. Ashura także :D

ocenił(a) serial na 10
mateuszz27

haha, bo Cię zagryzą/ Team LucAshur miał duże poparcie na FilmWebie.
Czy dobrze widziałem w trailerze i nasza mała, zjechana przez wszystkich, Naevia jednak daje radę?

Bartes123_2

Dla Neavi urosły włosy i otrzymała "nadzwyczajne siły" jak Samson w Bibli:)

Bartes123_2

Ciekawo czy zbierze się ekipa "Filmwebu" do napisów jak pół roku temu:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones