PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657154}

Spartakus: Wojna potępionych

Spartacus: War of the Damned
7,9 38 996
ocen
7,9 10 1 38996
8,7 3
oceny krytyków
Spartakus: Wojna potępionych
powrót do forum serialu Spartakus: Wojna potępionych

Wygląda na to,że niezwyciężony Gall zginie w 8 odcinku,wkońcu sam sie o to prosił. Według historii spartacus by pomścic swojego przyjaciela urządzi krawe igrzyska w ktorych każe walczyć na śmierć rzymskim żołnierzom których schwytał w bitwie. Na spoilerze promującym 9 odcinek widać jak Gannicus walczy z 3 z nich...wnioskując to spełnienie obietnicy jaką złożył uciekając z Lacjum Sinuesy że przeleje rzymską krew za swoich torturowanych braci. Wychodzi na to ze w 10 odcinku rozegra sie decydująca bitwa. Jest to nie możliwe zeby połączyc w jedną całość zdarzenia historyczne z serialem bo na to jest za mało czasu. Czyli zakończenie moze być niezwykle zaskakujące. Sama nazwa dwóch ostatnich odcinków the dead and the dying i Victory można tłumaczyć na wiele sposobów. Niektórzy nienawidzą Neavi,wróżą jej rychły koniec w oparciu o promo 7 odcinka. Zaobaczycie,Neavia zginie na samym końcu.

giannicus_saxa_123

Założyłem niedawno podobny temat. Śmierć Crixusa przewiduję na 8 odcinek, Naevia przeżyje do końca. Spartacus urządzi igrzyska i tak, jak napisałeś, Gannicus trochę posparinguje. Co do reszty, nie mam konkretnych przypuszczeń. W obozie rzymian na pewno dojdzie do finałowego 'starcia' pomiędzy wielką trójką i obawiam się, że ofiara może być tylko jedna. Myślę, że DeKnight nie będzie przesadzał z fantazjowaniem.

ocenił(a) serial na 10
TheBoss

Najprawdopodobnie zginie Tyberiusz,to jest fikcyjna postać ,bynajmniej nigdzie nie pisze o nim .Synem krassusa był Publiusz czy jak mu tam,w serialu ten mały gówniarz co był chyba w 1 czy 2 odcinku.Skoro Spartacus zginął ale jego ciała nie znaleziono
wiec koniec moze byc taki:
W ostatecznej bitwie gdzie Spartacus wiedział ze już nie ma odwrotu pedził jak opetany żeby dopaść krasusa.Odniosł przy tym wiele ran ale wkońcu skrzyżowali miecze,krasus równiez mocno oberwał,jednak Pretorianie zaczeli bronic swojego imperatora zadając kolejne rany Spartacusowi,koniec był bliski,Gannicus ujrzal na wpol żywego swojego dowodce i sam zaczął wymiatac rzymian.Niestety rebelia była juz rozbita,ci co przeżyli zaczeli uciekac wiec Gannicus wrzucil spartiego na konia i cudem uciekli.Gannicus zawioz swojego cieżko rannego dowódce do Leaty ,wyznali sobie milosc to bo jak inaczej,to oznajmia mu ze jest z nium w ciąży itd ten zdążył poprosic ganniego o ostatnią przysluge żeby sie zaopiekował leatą i jego dzieckiem po czym zrmarł. Ci pochowali go gdzies,dlatego rzymianie nigdy nie znależli jego ciała.
Tyle. Tak mogło by sie zakończyć.Oczywiście reszte rebeliantów złapał wracający z Hiszpani Pompejusz a krassu kazał ich ukrzyżowac

giannicus_saxa_123

Hehe, trochę Cię poniosło. :) Ja wolałbym wersję, którą przytoczył ktoś kilka dni temu, jednak gdybym sam miał tworzyć scenariusz, wybrałbym coś pomiędzy Twoim a wspomnianego kolegi: bitwa zmierza ku nieuchronnemu końcowi, porażka Spartacusa jest klęską, więc ten w szale naciera na Krassusa miażdżąc jego centurionów, jednak pada pod naporem ciosów. Widząc to, Gannicus podejmuje podobną próbę zakończoną własną śmiercią. Agron walczy do końca po to, aby zostać ukrzyżowanym wraz z pozostałymi niedobitkami.

ocenił(a) serial na 10
TheBoss

Byle tylko przeżył ktoś z rebeliantów. Neavia agron i nasir zostaną najprawdopodobnie ukrzyzowani,crixus tez zginie.wiec snułem ze przetwra Gannicus,ale to moze z powodu sympatii do tego świetnie grającego aktora.Napewno przeżyje Leata,to jest na bank.

ocenił(a) serial na 7
giannicus_saxa_123

skad wiadomo, ze akurat oni zostana ukrzyzowani?

ocenił(a) serial na 10
ms_rosencrantz


nie wiem na 100 % że akurat oni ale to napewno ktoś z głownych bahaterów. Crixos zginie wcześniej,ciało Sparatcusa nigdy nie znależli a trudno mi sobie wyobrazic że Gannicusa ukrzyżują,osobiście uważam że on akurat przeżyje.Zobaczymy jak będzie. To są tylko moje domysły.


TheBoss

Ja właśnie uważam odwrotnie. Naevia zginie [dajmy na to w odc. 7], a pogrążony z żalu Crixus ostatecznie odłączy się od Spartacusa [odc.7/8] i zacznie mścić się na Rzymianach, ale zginie. [ odc.8]. Spartacus urządzi na jego cześć igrzyska [odc.9] (choć nie wiem, jak może urządzić igrzyska w zaśnieżonej dolinie pomiędzy górami) i zdecyduje wreszcie stanąć do bitwy [odc.9/10]. W finale Spartacus zginie, ale Gannicus, ostatni z ocalałych dowódców, jak kiedyś ostatni z tych, którzy się przyłączyli do Spartiego, wyniesie jego ciało i gdzieś pochowa, towarzyszyć mu będzie Saxa. Nasir i Agron zginą w bitwie u boku Spartacusa, który, przed śmiercią, zabije Tyberiusza.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
piotrek9625

Powodem samotnej walki Crixusa nie bedzie napewno śmierć Neavie ,ponieważ ta wcale nie zginie. Widać ją w głownym trailerze najpierw (druga sekunda) a pozniej w 59 sekundzie koło spartacusa ,agrona czy castusa., Ato są sceny zapewne po śmierci Crixusa,bo jego napewno tam nie ma,a wogole widac lato a nie zime...

ocenił(a) serial na 10
giannicus_saxa_123

no bo Spartacus przekracza wał wykorzystując śnieżyce podczas gdy Kriksos atakuje i umiera przynajmniej tak było historycznie więc pewnie po 8 odcinku zima się skończy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones