Spartakus: Zemsta
powrót do forum 2 sezonu

Glaber prawdopodobnie zostanie wykiwany przez wszystkich i sam będzie musiał stawić czoło Spartacusowi. Dopiero 3 sezon to bedzie powstanie z bitwami. Ciekawe jak rozstrzygnie się sprawa miedzy Gannicusem i Oenomausem. Obstawiam smierć tego pierwszego i pewnie zabraknie go w 3 sezonie. ciągle twierdze, że Tyberiusz (Nasir) jest bratem Ashera. Przeżył z jakiegoś powodu a twórcy cały czas tak konstruują akcję żeby się nie zobaczyli.

adam_hitman

MOŻLIWE SPOILERY Z MOIMI PRZYPUSZCZENIAMI
Myślę, że w tym sezonie zginie przed wszytkim Glaber, może opuszczony przez żonę, ale ze wsparciem Seppiusza - skoro Waryniusz wzgardził jego siostrą, może czuć się urażny i pomóc Glaberowi. Z kolei Seppia, która z tego, co widać w zwiastunie trafi w ramiona Glabera, może dodatkowo namawiać brata, by mu pomógł.
Jeśli w tym sezonie zginie Gannicus - to nie ogadam dalej ;)
Ashur - przez "u".

ocenił(a) serial na 8
AureliaKotta

Gannicus to przywódca drugiego rozłamu u buntowników, więc ginie dużo później po bitwie pod Wezuwiuszem. Bitwa pod Wezuwiuszem też ciekawa, bo w niej 70 gladiatorów, pokonało 3000 Rzymian, w niej zginął Glaber. Zeszli na jego tyłu po linach z winorośli, gdy ten myślał, że uderzy z zaskoczenia na ich obóz :).

ocenił(a) serial na 6
tomciog18

Z jakiego źródła posiadasz informacje że zginął Glaber? Nigdzie nie mogę się tego doszukać.

Alex_DeLarge_

http://en.wikipedia.org/wiki/Gaius_Claudius_Glaber
http://www.romanum.historicus.pl/powstanie_spartakusa.html

ocenił(a) serial na 6
AureliaKotta

Z tego co tu widzę to nie ma wyraźnie napisane żeby Glaber zginął.

Alex_DeLarge_

Faktycznie, nie przyeczytałam dokładnie, ale po takiej porażce, nawet jeśli nie zginął, to i tak był martwy dla Rzymu.
A w serialu: SPOILER czy coś
W pierwszych sekundach zwiastunu:
http://www.youtube.com/watch?v=-aBjDN82sqI
Ilythia płacze i na czarno ubrana - jak nic w żałobie po mężu.

ocenił(a) serial na 8
AureliaKotta

Albo w żałobie po dziecku które może straci.

JackTheRipper82

Siedzi tam ciężarna - a dziecko to tak średnio kocha, skoro dla Waryniusza mogłaby się go pozbyć.

ocenił(a) serial na 8
AureliaKotta

No to została jeszcze żałoba po ojcu.Już leciwy dziadek z niego.do tego Lukrecja wzieła go w obroty :).

JackTheRipper82

W tym coś może być, tych obrotów serce może mu nie wytrzymać... Ale i tak obstaję przy swoim, chociaż ostatnio polubiłam troszkę Glabera - to chyba ostatni Rzymianin, z którym sympatyzuję.

ocenił(a) serial na 8
adam_hitman

Ten Tyberiusz to nie brat Ushera :D Ciężko coś prorokować jeszcze nie dotarliśmy do połowy. Pewnie jesteś blisko jak nie bratem to może kimś znajomy. W ostatnim odcinku unikneliśmy starcia czy też poznania Ashura i Tyberiusza ze względu na stan tego drugiego i tu jest dobra wskazówka. Glabera los jest przypieczętowany gorzej z Gannicusem są nawet wątpliwości czy się pojawi.

ocenił(a) serial na 8
jukatos

pojawi się w 5 odcinku. to pewne :)

ocenił(a) serial na 8
adam_hitman

Ale nadal nie rozumiem w jaki sposob chca wcisnac Spartacusa i jego bande w rzymskie zbroje ? Najbardziej prawdpopodobny wydaje sie byc scenariusz, ze spotkaja po drodze na Wezewiusza jakis rzymski patrol. Bo przeciez spartacus nie planuje odbic Crixsusa i reszte prawda ? Tylko ruszac prosto z Agronem na Wezewiusz. Przynajmniej tak wnioskuje po obejrzeniu 4 odcinka.

ocenił(a) serial na 10
kaishaku27

Crixsusa uwolnia i reszte razem z Gannicusem, Crixsus i Doctore beda trenowac walki nawet kobiety by nie dopuscic do kolejnych strat takich jak w 4 odcinku choc pewnie i tak straca duzo wiecej :) ja tak mysle ze bedzie i to juz w 5 odcinku sie zacznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones