PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697145}

Spojrzenia

Looking
7,3 4 257
ocen
7,3 10 1 4257
Spojrzenia
powrót do forum serialu Spojrzenia
ModernSky

haha chwytliwy ;p

prostypryzmat

czy ja wiem, spodziewałem się jakiegoś innego tytułu...

ocenił(a) serial na 7
ModernSky

co chcesz, gejowski :D

ocenił(a) serial na 8
ModernSky

zwłaszcza, że tytuły poszczególnych odcinków zaczynają się od "looking for..." czyli "w poszukiwaniu..." ew. "szukając.."
jakoś nie spodziewałam się większej elokwencji polskich dystrybutorów. to jest już chyba tradycja:)

ocenił(a) serial na 7
mayka_og

Właśnie też się nad tym zastanawiałem. Beznadziejne tłumaczenie.

ocenił(a) serial na 8
mayka_og

Właśnie że nie, przejrzyj dokładnie wszystkie tytuły. Każdy zaczyna się od słowa "looking", ale nie zawsze jest ono jako "szukając". Jest odcinek "looking glass" czyli "lustro", jest odcinek "looking top to bottom", czyli "mierząc wzrokiem" (co jest też taką grą bo top i bottom to też określenia aktywnej pasywnej strony w seksie). Każdy odcinek zaczyna się od słowa "looking" ale jest ono użyte w różnych znaczeniach.

ocenił(a) serial na 7
ModernSky

Przesadzacie z tym strasznie wiernym przekladaniem tytulow. To co intryguje i emocjonuje w USA , niekoniecznie sprawdza sie na naszym gruncie. A tak czasem jest z tytułami i tłumaczeniem. Serial wyprodukowalo HBO i HBO Polska ten serial zatytulowalo. W angielskim "looking" ma lepszy wydzwiek i znaczenie niz w polskim. Ja bym pozostal przy tytule oryginalnym, ale na pewno juz lepszy tutul to "Spojrzenia" niż np "Szukając". Gdybym kompletnie nie wiedzial o czym jest serial i zerkajac w program telewizyjny bardziej by mnie zaintrygowal tytul "Spojrzenia" niż "Szukając". Ma jakis taki bardziej międzyludzki charatker.

danset

Tak "Szukając" też nie byłoby trafne, jednak "Spojrzenia" ma się nijak z tytułem oryginalnym.

ocenił(a) serial na 6
ModernSky

z tytułem oryginalnym wiele nie ma, ale w polskie realia uderza jak najbardziej, a o to chyba chodzi:)

ocenił(a) serial na 9
pspop

Może i w polskie realia trafia, ale co ma wspólnego z serialem ? Kto tu na kogo spogląda ? Moim zdaniem właśnie poszukiwanie jest osią całej historii, każdy z bohaterów właśnie szuka swojego szczęścia, miłości. Dlatego również uważam tłumaczenie tytułu za idiotyczne.

ocenił(a) serial na 8
ModernSky

A jak byś to przetłumaczył? Jedyne co to nie tłumaczyć w ogóle by można było.

ModernSky

Tytuł nie jest jeszcze tak zły, jak z kosmosu wzięte tłumaczenie dialogów, które jest albo śmieszne, albo tak bezsensowne, że nie wiadomo o co właściwie chodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones