PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495827}

Stalowy alchemik: Misja braci

Hagane no Renkinjutsushi
8,4 30 254
oceny
8,4 10 1 30254
Stalowy alchemik: Misja braci
powrót do forum serialu Stalowy alchemik: Misja braci

Po paru pierwszych odcinkach niezbyt mi się spodobało mało oddaje klimat serii(już pierwsza mocniej oddawała) . Jestem wielkim fanem mangi jak i anime (pierwszego)czy po tych słabych odcinkach poziom podnosi się

ocenił(a) serial na 10
Ginchan

człowiecze, 1 seria ? bardziej oddawała klimat mangi ??
Może dlatego, że te pierwsze odcinki zarówno z 1 jak i 2(lepszej) serii skupiają się na mandze, 1 seria przedstawia to jakby bardzej, szczegółowo, ale jak pisałem to tylko kilka pierwszych odcinków (2seria bez przynudzania dość szybko leci przez te pierwsze odcinki ale za to są one pełne akcji i nie są nudne :) pozniej 1 odsłona anime to tylko 1 wielki filler, po obejrzeniu 1 odsłony rok temu uznałem to fma za całkiem niezłe anime, zaś po niemal kompletnym obejrzeniu tej serii stwierdzam, że jestem po prostu zachwycony i naprawdę warto, tyle akcji, tyle niepodziewanych wydarzeń w najmniej spodziewanych sytuacjach, ta seria czały czas zaskakuje, i po obejrzeniu jednego odcinka nie ma się lekkiego odczucia monotoni, wręcz przeciwnie, mógłbym się przyczepić, że wszystko dzieje się naprawdę szybko, ale to tylko maleńki minusik, w jednym odcinku czasami jest zawartych tyle informacji co w 2-3-4 z 1 serii i to wierniejsze mandze do tego od bodajże 15 odcinka pojawia się trochę nowych postaci, nowe wątki, nowe retrospekcje, naprawdę niebanalna fabuła, a w 1serii wszystko stoi w miejscu (warto zauważyć, że manga jest wydawana od 2001, 1 niewierna ekranizacja powstała w 2003, co za tym idzie nie mieli wiele materiału na stworzenie 50 odcinkowego anime więc powymyślali takie rzeczy, ze teraz się z nich śmieje natomiast obecna seria 2010 prawdnopodobnie skończy się wraz z mangą(która ponoć ma się niedługo skończyć)
Ponad to animacja jest fenomenalna, tylko ten obraz wojny Ishvalskiej w 1serii był jakby wyrazniejszy, może mi się wydaje.
Ważne (ty to wiesz ale 1 odcinek FMA:B może nie wydawać się pierwszym ale to tylko mała prezentacja animacji, i alchemików w akcji w nowej serii, taki mały 1 odcinkowy fillerek dobrze jak się póżniej okazuje wpleciony w fabułę. :D
Polecam

użytkownik usunięty
Ginchan

Potem jest ciekawiej, akcja toczy się płynnie i szybko, nie przynudzając, jak to bywało w 1 serii. Grafika i muzyka też dobre, mi przypadły do gustu. Jest może parę minusów, ale ogólnie naprawdę warto!

ocenił(a) serial na 10
Ginchan

jestem swiezo po ostatnim odcinku. powiem jedno, nigdy zadne inne anime nie sprawilo ze tak bardzo zalowalem ze to juz koniec. Genialne pod kazdym wzgledem

ocenił(a) serial na 10
kpreiss6

Dokładnie. Niczego nie jest za mało, niczego za dużo. Wszystko idealnie. Polecam bardzo :)

moniaL

Moje ulubione anime zaraz po Clannadzie ;-)

ocenił(a) serial na 10
byebye

12/10 !!!! Wspaniałe anime, według mnie o wiele lepsza wersja od tej pierwszej ! coś wspaniałego !!!!!

ocenił(a) serial na 8
dozorca_wapnia

zdecydowanie jedno z najlepszych anime jakie oglądałem, wszystko doszlifowane do perfekcji ;)

ocenił(a) serial na 9
Betray4l

Wg. mnie jest całkiem spoko. Lepsze od pierwszej serii- w pierwszej serii to tylko muzyka była lepsza niż w drugiej. Nie przynudzają i nie przemyślają niepotrzebnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones