PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495827}

Stalowy alchemik: Misja braci

Hagane no Renkinjutsushi
8,4 30 256
ocen
8,4 10 1 30256
Stalowy alchemik: Misja braci
powrót do forum serialu Stalowy alchemik: Misja braci

Dobre anime

ocenił(a) serial na 10

Szukam ciekawych anime, a prawde mówiąc z czasem jest to coraz cięższe bo pare tytułów już
ogarnąłem heh. Wypiszcie po 5 (lub więcej) waszym zdaniem najlepszych serii anime:)
Moje ulubione :
1- Fullmetal Alchemist Brotherhood
2- Steins Gate
3- Blue Egzorcist
4- Berserk
5- Highschool of the dead

simek19

Moim faworytem jest Fullmetal alchemist: Brotherhood. ^^

Oprócz tego lubię jeszcze Highschool of the Dead, Attack on Titan i Angel Beats.

Po obejrzeniu Fullmetala jakoś nie mam ochoty oglądać nic innego bo wiem, że tego i tak nic nie przebije. xD

ocenił(a) serial na 10
Blaxi

heh ja jakoś od Fullmet AB zainteresowałem się anime na dobre. Jak skończę oglądać jedną serie to szukam czegoś innego, ostatnio skończyłem oglądać Monster i teraz zastanawiam się za co się wziąć. Fullmetal tak mi się spodobał, że właśnie kupuję mangę:)

simek19

Ja też zaczęłam zbierać mangę. xD Na razie mam tylko 2 tomy, ale zawsze coś, nie? :D

Jeśli nie oglądałeś Angel Beats! to z całego serducha polecam, bo jest świetne. ^^ Na ostatnim odcinku płakałam jak głupia.

Blaxi

Albo jeszcze obejrzyj Boku no pico(chociaż zniszczy Ci to psychike) I jeszcze taki jeden(nie pamiętam tytułu) ale jest o pingwinie, pandzie i misiu polarnym, którzy chyba prowadzą jaką kawiarnię albo coś w ten deseń. xD

ocenił(a) serial na 10
Blaxi

Angel Beats też już widziałem na ostatnim odcinku łezka pare razy poleciała, ale pośmiać też się można było. Bocu no pico to racze nie dla mnie więc nie ruszam:) Ja ci mogę polecić Blue Egzorcist, Steins Gate i BTOOM warto się z nimi zapoznać. A ja mange FMA już prawie mam kompletną brakuje mi 7 tomów.

simek19

A skoro masz już przeczytane 20 tomów to możesz mi powiedzieć czy Brotherhood jest w 100% zgodny z mangą?

ocenił(a) serial na 10
Blaxi

W 100% nie. Od momentu śmierci tej dziewczynki zamienionej w chimere na początku, do momentu na którym kończy się 20 tom jest zgodne z mangą pomimo paru nieznacznych różnic.

simek19

A mogę wiedzieć jakie to są te nieznaczne różnice? Tak z czystej ciekawości? :>

Oglądałeś może Fullmetal alchemist z 2003 roku?

ocenił(a) serial na 10
Blaxi

wersje z 2003 roku oglądałem i tam anime zgadza się z mangą do momentu porwa Alphonsa przez Greeda w mieście ich mistrzyni. Te różnice to np potyczka Linga i jego ludzi z Envy'm i Gluttonym przed śmiercią Lust, pare dłuższych retrospekcji z wojny w Ishvalu. Jest ich niedużo

simek19

A ogólnie ten pierwszy Fullmetal jest dobry? Bo miała zamiar obejrzeć, ale zobaczyłam na youtubie dwa fragmenty z jednego odcinka i zwątpiłam czy warto tracić czas. ;P

ocenił(a) serial na 10
Blaxi

gobry jest można obejrzeć, lecz bez rewelacji, pod koniec odczuwa się brak postaci takich jak Ling Yiao czy generał Olivier Armstrong.

simek19

Akurat panią generał nigdy nie lubiłam, więc dla mnie to jest nawet na plus. ;P

ocenił(a) serial na 10
Blaxi

Co kto lubi, mi ona nie przeszkadza.

simek19

Alex Armstrong jest lepszy. ;P

ocenił(a) serial na 10
Blaxi

z tym się zgodzę, ale moją ulubioną postacią jest Mustang

simek19

Moją teeeż. Chociaż przez 3 pierwsze odcinki wolałam Edwarda. Ale Roy jest lepszy. ;>

ocenił(a) serial na 10
Blaxi

Się wie. Uwielbiam momenty jak walczy z Envy i Lust porostu epickie.

simek19

Tego nawet walką nie można nazwać. On ich zniszczył. :D Chociaż Enviego(jak to się odmienia??) było mi szkoda pod koniec. ;(

ocenił(a) serial na 10
Blaxi

tak to mi się właśnie bardzo podoba w tym anime ta żonglerka emocjami, raz czujesz ciary i radochę jak mustang dokonuje swojej zemsty by za chwile uronić łezkę przy śmierci Enviego:)

ocenił(a) serial na 10
Blaxi

heh odpowiedź na to jest nad tym wpisem sorki:)

użytkownik usunięty
simek19

Mnie się jeszcze bardzo podobało "Mononoke". Niezłe jest też "Chobits", no i może "Tsubasa Chronicle".

ocenił(a) serial na 10

tak Mononoke świetne pozostałych dwóch nie widziałem. Ostatnio oglądałem Kill lal Kill i Shiki., pierwszy bardzo mi się spodobał a Shiki było nawet ciekawe, lecz czegoś mi tam brakowało.

ocenił(a) serial na 10
simek19

Porównywać HotD do Berserka. Albo Ao no exorcist do Fma:b?

ocenił(a) serial na 10
viaxon

ale ja ich nie porównuje tylko podałem moje ulubione tytuły, a że są to różne klimaty to co z tego??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones