PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495827}

Stalowy alchemik: Misja braci

Hagane no Renkinjutsushi
8,4 30 254
oceny
8,4 10 1 30254
Stalowy alchemik: Misja braci
powrót do forum serialu Stalowy alchemik: Misja braci

Jak sie ma jedna seria wzgledem drugiej ? Czy jezeli ogladalem caly serial Fullmetal Alchemist to jest sens zaczynac drugą wersje ?

ocenił(a) serial na 10
Jamerro

Tak, jest sens, bo fabuła obu seriali jest od pewnego momentu zupełnie inna. Różnice dotyczą między innymi genezy homunculus`ów, wątku ojca głównych bohaterów, śmierci Huesa i wielu innych mniejszych i większych "smaczków". "Brotherhood" jest serią niemal w całości opartą na mandzę, a nie tak jak seria pierwsza, wytworem radosnej twórczości Bones. W rezultacie otrzymujemy dwie różne historie, połączone ze sobą niektórymi postaciami i motywami, ale niczym więcej, jeśli nie liczyć studia w którym powstały.

użytkownik usunięty
Jamerro

Oprócz znaczących różnic w wątkach, wydaje mi się, że "Brotherhood" wizualnie prezentuje się nieco lepiej.

Przede wszystkim Brotherhood JEST (podkreślamy to słowo - jest cholernie ważne) lepsze, bo niestety, ale chyba nigdy nie spotkałem się z tym aby fillery były lepsze niż oryginalna historia z mangi ;)

ocenił(a) serial na 10
Raphneternalz

A ja owszem... spotkałam się z takim zjawiskiem przy okazji pewnego tasiemca o pewnej rudej truskawce. Ale to tylko taki wyjątek, który w przypadku FMA i FMA 2 nie zachodzi.

Kandara

Wyjątkiem może być też Azumanga Daioh, ale nie wiem, czy to należałoby traktować poważnie ;)

ocenił(a) serial na 10
Jamerro

Oczywiście, że jest sens :D Obydwie serie są na bardzo dobrym poziomie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones