PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495827}

Stalowy alchemik: Misja braci

Hagane no Renkinjutsushi
8,4 30 220
ocen
8,4 10 1 30220
Stalowy alchemik: Misja braci
powrót do forum serialu Stalowy alchemik: Misja braci

Homunculusy :/

ocenił(a) serial na 6

Moim zdaniem te homunculusy nie są tak "głębokie" jak te z roku 2003 :/ Tutaj są po prostu złe, a tam to... Każdy z nich był na swój sposób ciekawy. Envy i jego nienawiść do braci Elric i ojca. Lust, która pragnęła być człowiekiem i nawet stanęła po stronie protagonistów, Sloth - Za którą odpowiedzialni częściowo byli owi bohaterzy no i oczywiście Wrath - który już samą swą historią potrafi ując :(
Nie wiem, czemu, ale po zobaczeniu tych z 2003 nie mogę coś się przyzwyczaić do tych nowszych :/ Co wy sądzicie na ten temat?

ocenił(a) serial na 10
Kakkei

Jak dla mnie homunkulusy świetne tu i tu, tylko szkoda, że wszystkie musiały ginąć :(.

użytkownik usunięty
Kakkei

Mnie się wydaje, że mimo wszystko płytkimi postaciami też nie były: (UWAGA SPOILERY)




1. Lust - dumna z tego, że jest homunkulusem, umarła walcząc.
2. Envy - zazdrościł ludziom ich człowieczeństwa i zrozpaczony z powodu faktu, że tym, który go najlepiej rozumie był znienawidzony przez niego Ed - popełnia samobójstwo.
3. Pride - niby dumny z tego kim jest, a bojąc się nadchodzącej śmierci chciał przejąć ciało Eda. O tym, co z niego wyrosło za drugim razem już chyba nawet nie warto wspominać ("Ale czy ten ptaszek będzie żył?")
4. Wrath - Pride posądził go niemal o zdradę za to, że nie zabił Mustnga... Ostatnia walka ze Scarem była, co sam stwierdził - walką w czystej postaci, dla samej walki. Przed śmiercią zaś powiedział, że ludzie uczynili jego życie ciekawym i wartym przeżycia.
5. Gluttony - kochał Lust jako siostrę, jako kogoś, kto był przy nim. Pragnienie zemsty za jej śmierć aktywowało w nim fałszywą bramę i rozpyliło chatkę w której był przetrzymywany. Czuł też na pewno rozpacz i strach, gdy zrozumiał, że Pride go pożre.
6. Greed - no to jest najlepszy przykład na rozwój postaci - rozpacz po zabiciu Bido, przejście na stronę ludzi, zaprzyjaźnienie się z Linem, zrozumienie, że tak naprawdę zawsze chodziło mu o rodzinę duszy - tak temu pierwszemu z Dublith, jak i Greelinowi.
7. Sloth - nie oszukujmy się - ten koleś nie miał prawa się rozwinąć. Był na to zbyt leniwy :D

ocenił(a) serial na 6

Można powiedzieć, że teraz jak na to patrzę, to serio otworzyłeś mi oczy :)

Ale i tak mi przykro, że nie pojawił się Wrath z 2003 roku :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones