PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495827}

Stalowy alchemik: Misja braci

Hagane no Renkinjutsushi
8,4 30 254
oceny
8,4 10 1 30254
Stalowy alchemik: Misja braci
powrót do forum serialu Stalowy alchemik: Misja braci

Ile poświęcisz??

ocenił(a) serial na 10

Toka Koka zasada równej wymiany fundamentalne prawo Alchemii stanowi równocześnie punkt wyjścia dla tego cudownego Anime. Adaptacja mangi Hiromu Arakawy wciąga od pierwszego niczym promień Gluttony przeszywa niczym włócznia Lust by wreszcie na stałe wypalić miejsce pamięci z siłą równą fali ognia Roya Mustanga. Młodych Elriców los raczej nie rozpieszcza od poczatku spotykają sie z licznymi nieprzewidywanymi i niefortunnymi zrządzeniami losu odejście ojca choroba Matki i wreszcie jej śmierć . Śmierć Matki koniec jej zycia to zarazem początek ich długiej i niestety nie pozbawionej cierpienia podroży która zaprowadzi ich aż do bram prawdy. Edward starszy śmielszy bardziej porywczy stanowi idealne odbicie własnego ojca niezwykły talent chłopaka do Alchemii znajomość zawiłych praw sterujących materią i żywiołami sprawia że bracia postanawiają spróbować zakazanej dziedziny transmutacji człowieka za "przeciętne kieszonkowe" nabywają składniki które pomogą im przywrócić matkę do życia w ciemną i deszczową dokonuje się straszliwa zbrodnia gwałt na Boskim prawie wkroczenie na zakazane terytorium młodszy z braci Alphonse płaci straszliwą cenę własnego życia starszy Edward zostaje pozbawiony nogi. Ranny trwający w szaleństwie lęku i przerażeniu dostrzega efekt swoich działań twarz która będzie nawiedzać go w jego koszmarach twarz która miała być obliczem jego ukochanej matki. Nie tracąc zmysłów i zdrowego rozsądku Ed poświęca swoją prawą rękę by wydobyć dusze swego brata i umieścić ją wewnątrz antycznej zbroi. Początek niezwykle dołujący jednak dalej nie będzie lepiej. Ed wyposażony w stalową zbroje (zautomatyzowane protezy) i Alphonse będący teraz olbrzymim i pustym w środku pancerzem poprzysięgają że kiedyś odzyskają swoje własne ciała ich czysta i braterska miłość jest prawdziwą iskrą która delikatnie płonie w tym mrocznym pogrążonym w śmierci wojnie i zniszczeniu świecie. Bracią w odzyskaniu ich dawnej postaci pomóc może tylko legendarny kamień filozoficzny tajemniczej substancja zwiększająca zdolności alchemiczne, by zdobyć kamień decydują się wstępić na ścieżkę Państwowych alchemików elitarnych oddziałów militarnych władających tom prastarą sztuką z diaboliczną precyzją i łatwością z jaką zwykli żołnierze posługują się karabinami. W Amnestrii źle się dzieje tajemniczy osobnik imieniem Scar z zimną krwią zabija Alchemików na usługach wojska. W szeregach armii szerzy sie korupcja i przedziwne układy skrywane w cieniu , jednak to wszystko jest niczym w porównaniu z ukrytym złem które powoli i stanowczo realizuje swój plan.Tajemnicze Homunkulusy ........................... ale o tym to już bedziecie musieli dowiedzieć się sami. Naprawde gorąco poleca zarówno Mange jak i obie adaptacje choć jeśli mam być szczery to Broterhood przypadł mi zdecydowanie bardziej do gustu 10/10

ocenił(a) serial na 10
kubapol21

Niezwykły opis, z przyjemnością łykałem słowo po słowie :) Zdecydowanie podpisuję się pod ostatnie zdanie, historia Broterhood jest bardziej wciągająca i lepiej przedstawiona niż poprzedniej wersji. Ah... muszę się przyznać ze wzruszyłem sie nie raz xP

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones