PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495827}

Stalowy alchemik: Misja braci

Hagane no Renkinjutsushi
8,4 30 254
oceny
8,4 10 1 30254
Stalowy alchemik: Misja braci
powrót do forum serialu Stalowy alchemik: Misja braci

jestem pare dni po obejrzeniu fma:brotherhood, wczesniej ogladalem fma i moge smialo
swierdzic, ze brotherhood jest duzo lepszy, ale nie o tym tutaj chce pisac. Zastanawia mnie
czy jeszcze kogos poruszyl koneic 63-ego odcinka gdy umiera Hohenhein, gdy Pinako
podchodzi do niego , oczy jej drza i leca lzy mowi 'stary draniu, umarles z takim glupim
usmiechem na twarzy' i jest pokazany hohenhein, siwy, z usmiechem na twarzy, juz nie
zyjacy. Ta scena tak mnie poruszyla jak zadna inna, chcialo mi sie plakac choc mam juz
18lat. Dla niewiedzacych tutaj link do tej sceny: http://www.youtube.com/watch?
v=qSAsRq3p-BA , ale zaczyna sie od razu od nie zyjacego juz hehenheima.

ocenił(a) serial na 10
Mevic

Akurat ta scena nie wywarła na mnie żadnego wrażenia, być może dlatego, że kolega-idiota mi to zaspoilerował.
Zachowanie niekoniecznie męskie wywołała na mnie scena, gdy Ed i Al po raz pierwszy wracają z kompletnymi ciałami(no może poza nogą Eda) i Winry widzi Ala po raz pierwszy od kilku lat. Muszę przyznać, że była naprawdę wzruszająca.
Pozdro.

ocenił(a) serial na 10
Kerakk

Sam jestes idiota :( bedziesz chcial, zebym ci kupil hamburgera w szkole : \

ocenił(a) serial na 9
Mevic

To mnie rozyebało XD

użytkownik usunięty
Kerakk

Skoro widziałeś scenę powrotu bohaterów do domu, to śmierć Hohenheima musiałeś chyba widzieć już wcześniej. Poza tym w tytule jest ostrzeżenie o spojlerowaniu. Mogłeś nie czytać całego postu;)

użytkownik usunięty
Mevic

W serialu jest jeszcze kilka naprawdę wruszających scen, ale ja jestem kobietą...;)

ocenił(a) serial na 10

Nie mówię o koledze który założył temat, ale o koledze, który FMA oglądał wcześniej ;)

użytkownik usunięty
Kerakk

Trzeba było nie słuchać;) Chociaż czasami usłyszymy spojler trochę przypadkowo.

ocenił(a) serial na 9
Mevic

[SPOJLER]
A ja ciągle zastanawiam się nad oceną zakończenia FMA:B. Ciągle nasuwa mi się pytanie, czy Ed nie mógł wcześniej wpaść ten sposób przywrócenia ciała Al'owi jaki wykonał. Rozwiązanie owego problemu jest wręcz banalne.

użytkownik usunięty
Gruszek122

[SPOJLER]
W sumie racja, ale z drugiej strony Ed poświęcił możliwość korzystania z alchemii dokońca swego życia. W obliczu wyzwań, jakie od początku stały przed braćmi, takie rozwiązanie odpadało.

ocenił(a) serial na 9

Właśnie ja wolałabym by odzyskał swoją alchemię...

użytkownik usunięty
Zelcia22

Szkoda trochę jednego z najlepszych alchemików w całym świecie FMA, ale rozwiązanie, jakie wybrał zadziałało i nie zginął żaden z głównych pozytywnych bohaterów. Takie zakończenie mnie osobiście nawet się podoba (no może nie uśmiercałabym Van Hohenheima).

ocenił(a) serial na 10

Musiał przecież jeszcze kraj uratować...

Gruszek122

[SPOJLER]
Odzyskałby ciało Ala, ale nie miałby ręki.

ocenił(a) serial na 10
Gruszek122

[SPOILER]
ale w anime było powiedziane (na początku, jeszcze zanim Ed zdał egzamin), że jak wstąpi do armii, to będzie miał lepsze możliwości rozwoju. no i faktycznie na początku Ed jest jeszcze trochę nieudolny, a dopiero na koniec jego alchemia jest bardzo silna, (vide: walka z "ojcem") dużo się dowiedział (np. o kamieniach filozoficznych), nauczył i dokonał. więc jak mówi na koniec do prawdy, że odda całą swoją alchemię, to jest to pewnie jakaś spora wartość dla prawdy, a na początku to by była alchemia jakiegoś początkującego

Mrs_Mallory

Alchemia Edwarda byla warta tyle, ze mogl ją wymienic za cialo brata.

ocenił(a) serial na 10
Mevic

[Spoiler]
Ja to się poryczałam chyba 4 razy podczas ostatnich 2 odcinków, a szczególnie kiedy pokazali przedostatnie zdjęcie (Ed i Al z rodziną). No ale cóż, jestem dziewczyną to mi wolno :P

ocenił(a) serial na 10
PhunkyPhunky

Juz cie lubie :D dziewczyna, ktora oglada anime, a do tego fma <3333 ile masz lat i skad jestes?:D PRIV :>

ocenił(a) serial na 10
Mevic

geniusz sam w sobie, za takimi przygodami bohaterów nie raz się jeszcze zatęskni (:

ocenił(a) serial na 10
Mevic

Dziewczyny oglądające anime, w dodatku FMA, są aż taką rzadkością? ;> Nie wierzę.

ocenił(a) serial na 10
MasterOfCookiez

No dokładnie O.o Może i jestem dziwna ale komedie romantyczne mnie niezbyt interesują ;) PS jestem z Kielc :D

użytkownik usunięty
MasterOfCookiez

To na pewno nie jest rzadkość.

ocenił(a) serial na 10

Też tak myślę. W każdym razie wypowiedź Mevica zabrzmiała, jakby dziewczyny + anime to było połączenie dość niespotykane. :)

użytkownik usunięty
MasterOfCookiez

Ja tam chyba częściej natykam się na miłośniczki anime/manga niż na miłośników:) Myślę, że jednak jest po równo.

ocenił(a) serial na 10

Wlasnie w moim otoczeniu tak nie jest. Znam moze z maksymalnie dwie dziewczyny, ktore ogladaja anime lub czytaja mange.. dlatego tak napisalem, niestety dziewczyny+anime, to rzadkosc u mnie ;\

ocenił(a) serial na 9
Mevic

Aż się chce zaśpiewać "Mam tak samo jak Ty..." :( Ja też niestety nie znam zbyt wielu dziewczyn czytających mangę, bądź oglądających anime. No chyba, że dobrze się przede mną chowają :)

muflon1989

Haha, ja to mam fajnie, bo wszystkie anime oglądamy razem z chłopakiem :) A kiedy nie możemy się spotkać, to umawiamy się, żeby oglądać mniej więcej w tym samym czasie, żeby być w tym samym momencie serialu :)

Ostatni odcinek FMA:B był dziwny pod tym względem, ze mój facet ryczał a ja nie :D Ale to może dlatego, że jak oglądam z kimś to trzymam emocje i ich nie okazuję tak jakbym to robiła oglądając sama.

Ja zawsze lubiłam anime i w szkole i teraz na studiach i myślę, że jak będę starą babcią dalej będę oglądać, pod jednym warunkiem: musi być dobre, bo jest masa śmieciowego anime i kopiowania tych samych motywów w kółko. Dziewczyny oglądające anime to nie jest rzadkość, trzeba chyba tylko trafić w odpowiedni krąg ludzi.

ocenił(a) serial na 9
Annkoo90

Wiem, że dziewczyny oglądające anime to nie rzadkość. A wnioskuję choćby z forów internetowych :) Tyle, że ja po prostu zbyt wielu osobiście nie znam. A chciałoby się czasem powymieniać opiniami na temat rozmaitych anime z płcią przeciwną :) Oczywiście en face, bo przez neta, to nie to samo :) BTW ja pewnie również anime będę lubił, nawet, gdy już będę dziadkiem :)

ocenił(a) serial na 10
muflon1989

ja tam jestem dziewczyną i oglądam anime i czytam mangi od 6 roku życia ^^

ocenił(a) serial na 9
kaszambarmaxD

Ale ja Cię nie znam :D

ocenił(a) serial na 10
muflon1989

no, ale nie twierdź, że dziewczyny nie czytają mang i nie oglądają anime xD

ocenił(a) serial na 9
kaszambarmaxD

Nie twierdzę. Napisałem, że według mnie jest wręcz przeciwnie. Napisałem tylko, że ja takich dziewczyn nie znam, a nie, że ich nie ma. To dość duża różnica ;)

ocenił(a) serial na 9
muflon1989

Dziewczyn manga-anime faktycznie może być dużo na rozmaitych forach. Ale jak zebrać nas wszystkie z jakiegoś jednego miasta (może z wyjątkiem Warszawy), to jakoś oszałamiająco wiele nas nie wyjdzie. Sama siedzę w tym od niedawna; wciągnęły mnie trzy znajome, z czego jedna raczej za shonenami nie przepada. Poza nimi raczej nie mam z kim pogadać o takim Akirze, Spirited Away, Laputcie, Ruchomym Zamku Hauru, Moim sąsiedzie Totoro, mandze Inu-Yasha albo anime Hellsing, Death Note czy oczywiście genialnym FMA B.
SPOILER
Sceny z ostatnich odcinków, gdzie Al oddaje ciało w zamian za rękę brata, umierają Greed i Hohenheim sprawiają, że szklą się oczy. Za to sceny, gdy Bradley zabija Martel we wnętrzu Ala, Buccaneer przebija Fu, żeby zranić Bradley'a, albo kiedy w czwartym odcinku okazuje się, kim jest chimera, wbijają w fotel - człowiek stwierdza, że scenarzysta jest genialnie chory :) Oglądanie serialu było jak jazda kolejką górską, i to chwilami bez trzymanki :)

ocenił(a) serial na 9
s3piorka

Pod spojlerem podpisuję się oburącz i obunóż :D I czasem chciałoby się pogadać z kimś innym o anime, czy mandze. Niestety większość, gdy powiesz im, że to oglądasz, twierdzi, że jesteś dziecinny, bo "bajki oglądasz".

ocenił(a) serial na 9
muflon1989

"chińskie bajki", nie zapominaj ;) dlatego dobrze, że są chociaż takie fora, fankluby czy strony danych filmów/seriali, skoro brakuje ludzi w bliższym otoczeniu

ocenił(a) serial na 9
s3piorka

I znów nie pozostaje mi nic innego jak całkowicie się z Tobą zgodzić :)

ocenił(a) serial na 9
muflon1989

Patrzcie państwo - blondynka, a jednak chyba dobrze prawię ;)

ocenił(a) serial na 9
s3piorka

Jesteś wręcz ewenementem na skalę światową :P No chyba, że to nie jest Twój naturalny kolor :P

ocenił(a) serial na 9
muflon1989

Wybieram ewenement - rasowa, naturalna blondynka, nigdy nie tuningowana ;)

ocenił(a) serial na 9
s3piorka

Rasowa, znaczy - Słowianka, czy Skandynawka? :D

ocenił(a) serial na 9
muflon1989

Jak odpowiem, będziesz wiedział o mnie już dwie rzeczy (poza tym, że lubię mangę/anime i FMA B), ja o tobie nic. A gdzie zasada równej wymiany? ;)

ocenił(a) serial na 9
s3piorka

W takim razie pytaj :) Hmm... Może powinniśmy przenieść tę rozmowę gdzie indziej? Żeby forum nie spamować? :)

ocenił(a) serial na 9
muflon1989

W takim razie mail, gadu? Fejs, ewentualnie? Nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości - jeśli Ty możesz, najwyżej podaj jakiś namiar.

ocenił(a) serial na 9
s3piorka

Ja również nie mogę. GG nie używam, mój mail muflon1989@gmail.com, mój facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100002087639141

Mevic

jest wiele kobiet ogladajacych anime :) np. ja :D

PhunkyPhunky

oj tak to było na prawdę wzruszające ^^ taki happy end :) szkoda było się pożegnać z bohaterami ale z drugiej strony dobrze że nie przerobili FMA B na jakiś tasiemiec ...
jak dla mnie to najlepsze anime jakie oglądałam !

ocenił(a) serial na 9
grin_of_soul

Co do pożegnania i tasiemca zgadzam się w całej rozciągłości. Do ostatniego zdania też :)

ocenił(a) serial na 10
Mevic

Ta scena nie wywołała we mnie jakiegoś specjalnego wzruszenia, ale w całym anime było masę scen, przy których się popłakałam. Dziś skończyłam oglądać i mi smutno z tego powodu :( Na pewno wrócę kiedyś do FMA.

ocenił(a) serial na 10
Mevic

ja jestem dziewczyna i brat mi pokazał te anim, w dwa dni obejrzałam chyba z 10 odcinków. Sceny które najbardziej mnie wzruszyły to śmierć Greeda bo nie był on do końca zły, oraz bardzo zasmuciło mnie to, że Ed już nigdy nie będzie mógł używać alchemii. I oczywiście końcowa scena gdy wracają do domu( no bo jak trochę pomyśleć to Winry nie widziała ich kilka miesięcy, nie wiedziala czy żyją, a tu wrócili i to Al ma już swoje ciało a Ed rękę. I cieszę się ( chociaż nie było to pokazane), że Havoc znów może chodzić.

Mevic

Podczas oglądania tej serii nie raz się popłakałam. Właściwie jest to jedno z moich ulubionych anime, a ostatnie odcinki są moim zdaniem najbardziej wzruszające. ;o

ocenił(a) serial na 10
Mevic

Nie raz się popłakałam na tych ostatnich odcinkach (na poprzednich nie raz się też łezka zakręciła) ,też jako 18-nastka oglądałam no ale kobietką jestem :)
Tak w ogóle -anime świetne, jedno z moich ulubionych ♥

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones