PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697867}

Star Butterfly kontra siły zła

Star vs. The Forces of Evil
7,9 2 002
oceny
7,9 10 1 2002
Star Butterfly kontra siły zła
powrót do forum serialu Star Butterfly kontra siły zła

Serial mnie nie interesuje, lecz ciekawi mnie jedno, a mianowicie czy Disney cenzuruje swoje kreskówki na terenie Polski jak to robi Cartoonnetwork w naszym kraju?

ocenił(a) serial na 6
arturdzie

W Polsce na szczęście cenzura seriali Disneya nie jest mocna - w "Wodogrzmotach Małych" usunęli znak na fezie Stana (a następnie już globalnie go zmienili). Również w Gravity Falls zdarzało się, że jakiś dialog w polskiej wersji został odrobinę ugrzeczniony. Niestety nie wiem jak wygląda to w przypadku "Star" ponieważ w tym przypadku nawet się nie interesowałem polską wersją.

użytkownik usunięty
arturdzie

Jeśli dialog wydaje im się "kontrowersyjny" lub zbyt dojrzały, to potrafią zmienić całą kwestię.
O wiele lepiej oglądać po angielsku.

arturdzie

W Star w odcinku "Just Friends" w polskiej wersji została wycięta cała scena, w której różne pary (w tym homoseksualne) całują się na koncercie. Ja szczerze mówiąc jak oglądałam ten odcinek pierwszy raz w oryginale, nawet nie zauważyłam że tam są homoseksualiści (trwa to zaledwie chwilę i wydaje mi się że większość ludzi tego nie zauważyła za pierwszym razem). Jednak polski Disney XD to wyciął, piosenka jest skrócona i bardzo źle pocięta (nie do rytmu). Już nie wspominając o tym, że ta scena jest ważna dla fabuły, bo Star widząc całujące się pary czuje się zakłopotana w towarzystwie Marco i Jackie, a w polskiej wersji tego klimatu nie ma :<
Co do reszty odcinków to nie oglądałam ich po polsku, więc nie wiem czy są jeszcze jakieś wycięte sceny albo zmienione kwestie :>

ocenił(a) serial na 9
WaterbenderGirl

Ten odcinek ogólnie był cenzurowany na całym świecie, a potem nawet usunięty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones