PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=514696}

Starożytni kosmici

Ancient Aliens
7,4 3 079
ocen
7,4 10 1 3079
Starożytni kosmici
powrót do forum serialu Starożytni kosmici

Na początku seria była ok. Pierwszy sezon. Zacząłem drugi i zaraz potem przestałem oglądać. Dziś odpaliłem jeden z nowszych odcinków i przypomniałem sobie, dlaczego przestałem to oglądać. ;) Przeginają trochę.

1. Twarz na Marsie. Nie wspominają o tym, że była sfotografowana też przy innym oświetleniu i okazało się, że to tylko złudzenie.

2. Liczba 33. Naprawdę? Myślą, że NASA byłaby tak nieuważna i nazywała jakąś tajną liczbą pas startowy i inne rzeczy, które równie dobrze mogłyby mieć numerek 666? Tylko FOR FUN?

Trochę psuje mi to wrażenie o całej serii, bo teraz rozumiem, że w pierwszej serii pewnie też pominęli całe mnóstwo ważnych faktów przeczących ich teoriom.

ocenił(a) serial na 8
jamqdlaty

Tak, te nowe odcinki są trochę dziwne. Np. odcinek z Einsteinem - to że miał inny mózg, dużo lepszy niż inni ludzie, nie znaczy że komunikował się z kosmitami. A to, że wielu innych wybitnych ludzi rozmawiało z "aniołami" też wcale nie musi oznaczać, że komunikowali się z obcymi.

Dlatego tez trzeba brać poprawkę na to co tam mówią. Oglądam, ale nie wierze ślepo we wszystko. Jedyne co to uważam to za ciekawą teorię.

jamqdlaty

A co jeśli jesteś kosmitą który wprowadza pewną dezinformację?

movies_2

Myślę, że on raczej nieświadomie działa na rzecz ufo. To przez elektromagnetyzm którego używają do kontroli umysłów.

jamqdlaty

Hahaha właśnie widziałem parodie w South Parku, GENIALNA! 10/10!

ocenił(a) serial na 9
movies_2

jaki to odcinek? : D

morgana000

,,A History Channel Thanksgiving'' Niesamowita polewa, zwłaszcza z tego serialu i History Channel.

ocenił(a) serial na 9
movies_2

gracias <3 zaraz zacznę oglądać :D

ocenił(a) serial na 7
movies_2

A który to sezon?

rumpel86

Season 15, Episode 13

ocenił(a) serial na 7
movies_2

Ok, dzięki. Muszę to zobaczyć ;)

movies_2

Dzięki za namiary, koniecznie muszę zobaczyć :)

jamqdlaty

Najważniejsze są pytania, które stawiają, zagadki, które prezentują, starożytne miejsca, które pokazują i to, że dopuszczają inne wyjaśnienia, niż oficjalne. Jest trochę odcinków w pełni naciąganych, przesadzonych, ale i takich, które są naprawdę warte uwagi. Polecam też "Ancient Aliens Debunked" na YT, jeszcze nie obejrzałam całości, ale są tam m.in. wyjaśnienie, które twórcy AA pominęli, bo były dla nich niewygodne, jak i inne zdroworozsądkowe teorie. Oczywiście jedni i drudzy wybierają to, co lepiej służy udowodnieniu, że mają rację, a prawda jest pewnie gdzieś po środku ;) Tak czy inaczej uwielbiam ten serial, ciesze się,, że powstał i nawet, jeśli bywa naiwny, zbyt fantasy (albo SF), to jest wart uwagi.

ocenił(a) serial na 8
Sirielle

Dokładnie.
Mnie też męczy chwilowa powierzchowność, czy klepanie uproszczeń, czasem straszne poplątanie. Przebijam się przez to ale do tego trzeba mieć przygotowanie by przejść nad tym do porządku bez głębszego zniechęcenia.
Zwłaszcza David Childress, który według mnie jest prawdziwym idiotą z rzadkimi przebłyskami. Przyczynia się on też kompromitacji całei idei i naprawdę nie wiem, kto go tam wpuścił.
Doskonałe jednak w tej serii jest to, że wskazuje na niewiadome; na różne możliwości, które w zestawieniu wykluczają się wzajemnie. Rzecz w tym, że na razie zbyt mało wiemy i możemy tylko stawiać pytania i dociekać.
Irytujące jest też tępe, ciągłe używanie sformułaowania "starozytni kosmici" jak mantra; jest to idiotyczne i również zniechęca potencjalnych widzów. Czy nie lepiej by było w ogóle "starożytni astronauci" a czasem zamiennie np. "przybysze", "pozaziemscy przybysze" itd.
Poza tym rewelacja, szerfeg inteligentnych dociekań. Gdyby nie ten cykl, to być może nigdy bym się niedowiedział o bezcennych odkryciach np. w Peru albo oczywistych konstatacjach o kolosalnym znaczeniu np. w związku z pewnymi artefaktami ze starożytnego Egiptu.
Polecam czasem ludziom ale rzadko spotykam się ze zrozumieniem. Niestety, wielka jest siła stereotypu i szufladkowania.
"Debunked" prześwietlę w wolnej chwili. Dzięki za trop.

ocenił(a) serial na 10
Sirielle

a co jest niewygodne dla tworzów aa???? raczej niewygodne sa pytania bez odpowiedzi dla zabetonowanych archeologów i naukowaców!

r_kaczor

A to musisz obejrzeć AA Debunked, jest tam m.in. informacja, że jeśli inżynier mówił, że coś można było wykonać prymitywnymi narzędziami (zdaje się odnośnie wiercenia otworów w kamieniu w Egipcie), to tę informacje wycięto z filmu i zostaje, że tylko lasery mogły wykonać cięcia - inaczej ignorowanie faktów, które nie potwierdzają/obalają daną teorię. Nic nowego, większość naukowców tak robi. Oglądałam AA Debunked jakiś czas temu i nie w całości, więc najlepiej obejrzyj i oceń samodzielnie.

r_kaczor

Ale - twórcy AA Debunked tez mogą stronniczo wybierać dowody, więc trzeba wypośrodkować. Choćby główny argument przeciwko interpretacji malowidła Indian (wybacz, nie pamiętam szczegółów - chodzi o króla odlatującego w rakiecie vs składanie ofiary) brzmi, że Daniken nie ma racji, bo badacz X już ileś lat wcześniej zinterpretował, że chodzi o składanie ofiary. Co IMO nie jest zadnym argumentem, przed Kopernikiem też masa badaczy uważała, że to Słońce krąży wokół Ziemi. Najlepszy jest odcinek o Danikenie, gdzie on sam mówi, ze najważniejsze są pytania, jakie stawia, i że o ile wielu archeologów nie chce słyszeć o jego teoriach, to z fizykami sprawa ma się inaczej.

jamqdlaty

dla mnie ten program jest robiony tylko dla kasy z reklam bo jest popularny widząc ilosc serii a tak naprawde to tylko domysły a tak jasne juz widze ze w stacji ktora jest pod rządami jakiegos tam illuminati /kanal history-ogolnie dostepny/ podawala by prawde na talerzu i zmuszala ludzi do myslenia? przeciez ci co znaja sekret absolutny i trzymaja wladze na swiecie nigdy nie podadza odpowiedzi jak to wszystko dziala jak powstalo itd bo stracili by swoja władze end of story ,celowe zwodzenie

Richie.25

Mimo wszystko tym spiskowcom udaje się najwidoczniej ludzi zwodzić, skoro twierdzisz, że władze świata znają sekret absolutny ale z jakiegoś powodu nie chcą się nim podzielić. :D

ocenił(a) serial na 10
Richie.25

Zdradzę Ci sekret, ale nikomu nie powtarzaj! WSZYSTKIE seriale/filmy/dokumenty/programy telewizyjne są robione dla kasy. Dla nich to jest praca za którą dostają wynagrodzenie. Szok prawda?

jamqdlaty

To samo miałem. Od trzeciego sezonu takie głupoty opowiadają, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Tak jak na początku mnie przekonali, tak teraz już nie wiem sam. :)

ocenił(a) serial na 10
jamqdlaty

w zadnych z odcinkow (ogladam wszystkie) nie stwierdziłem naduzyc i przerostu formy.....jezeli ktos sie interesuje ma czas takze na ksiazki z tych tematów to stwierdzi ze .....autorzy mowia prawde....

r_kaczor

Jeśli ktoś się interesuje i ma czas na używanie rozumu, a nie książki Danikena, to stwierdzi, że autorzy robią kasę i lubią teorie spiskowe, a obok prawdy to to nawet nie stało.

Interesuj się tematem też z innych stron, nie tylko od strony tych szaleńców.

ocenił(a) serial na 10
jamqdlaty

jakich szalenców??? czy Hancock, Bauvall, Childress i inni to szalency???? wreszcie przebijaja sie do szerokiej opinii i mass z tym cojuz od lat dreczy naukowców probujacych wcisnąc kit o ewolucji człowieka, o budowaniu przez 25 lat piramid:))) baju baju, niby jak ludy kilka tysiecy lat temu budowali tak precyzyjnie (puma pumku, tiahuanaco) ze nawet teraz trudno budowniczym cos takiego powtórzyc....

r_kaczor

Nie będę Ci mówił, jak budowano piramidy, bo jest o tym w internecie mnóstwo materiałów niewypełnionych po brzegi teoriami spiskowymi.

Jest dużo teorii na temat konkretów konstrukcji piramid, przy czym pomoc kosmitów nie wydaje się należeć do najbardziej prawdopodobnych. :D

A jeśli czegoś jeszcze do końca nie wiadomo, to znaczy że KOSMICI, co nie? Jedyne możliwe rozwiązanie.

Ty tak serio, czy trollujesz? :D

ocenił(a) serial na 10
jamqdlaty

sam jestes troll ;))) poczytaj sobie książki...o lewitacji, telekinezie, telepatii i teleportacji....wg. ciebie fizycy wystepujący w tych filmach urwali sie z tworek tak??? give me a break

r_kaczor

Głównie są to goście, na dźwięk nazwisk których inni naukowcy robią facepalma. Wiesz co, aż mi ręce opadają, wygrałeś. :D Już Ci nie będę mówił, jakie Ty masz czytać książki, bo nie znam książek typu "dlaczego telekineza to bujda". Wystarczy zdrowy rozsądek i pomyślunek, dlaczego nie jest o tym wszystkim głośno.

Ach tak, spisek.

Koniec dyskusji z mojej strony. :P To część spisku, coś wiem, ale zatajam przed Tobą.

ocenił(a) serial na 10
jamqdlaty

masz racje..ja obstaje przy swoim.....a ty przy swoim......give me a break

jamqdlaty

Czego się spodziewałeś. To program który powstał na fali popularności teorii spiskowych jakie zalewają internet i jak one wszystkie przeznaczony jest dla ludzi którzy mają braki w podstawach edukacji i ciągoty do wiary w proste rozwiązania spiski które w prosty sposób tłumaczą im czas. Swoją drogą zawsze bawiło mnie jak świry od ufo uważają naszych przodków za idiotów którzy nawet podetrzeć się nie mówiąc o ustawieniu kamienia na kamień nie potrafiliby bez kosmitów.

ocenił(a) serial na 10
burkoslaw

'świry od ufo' ale musisz mieć ego skoro uważasz, że jesteśmy sami w kosmosie.

jamqdlaty

Tak masz rację, poszli na kasę, ale nasi rodzimi twórcy zachowali się w porządku i stworzyli serię filmów na youutube równie interesujących jak dawne serie Starożytnych Kosmitów. Szukaj takich tytułów Playlist na kanale Jerzy Adams, jak: - Strefa Dziwnego Świata i kolejny tytuł Playlisty - Ukryte, Podziemne Miasta Sprzed Tysięcy Lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones