Stawka większa niż życie

(1967-1968) serial TV

Agent J-23, współpracując z wywiadem radzieckim, wykonuje tajną misję w armii niemieckiej.

 
Stanisław Mikulski Stanisław Mikulskijako:Hans Kloss (Stanisław Kolicki)
Emil Karewicz Emil Karewiczjako:Sturmbannführer Hermann Brunner
Bronisław Pawlik Bronisław Pawlikjako:Antykwariusz / Zegarmistrz / Łącznik Klossa
Leon Niemczyk Leon Niemczykjako:Kapitan Boldt (głos) (niewymieniony w czołówce)
Tadeusz Teodorczyk Tadeusz Teodorczykjako:Sierżant kontrolujący Klossa na dworcu w Gdańsku / Polski spadochroniarz stojący w oknie pałacu (głos) (niewymieniony w czołówce)

ocena aktorów w serialu

Emil Karewicz
rola: Sturmbannführer Hermann Brunner
9,3 263 głosy
Stanisław Mikulski
rola: Hans Kloss (Stanisław Kolicki)
9,2 285 głosów
Bronisław Pawlik
rola: Antykwariusz / Zegarmistrz / Łącznik Klossa
8,0 134 głosy

Najlepszy polski serial sensacyjny. Akcja zaczyna się w roku 1941. Młody polak Stanisław Kolicki rozpoczyna współpracę z wywiadem radzieckim. Przedostaje się na stronę sojusznika i przekazuje informacje o koncentracji niemieckich wojsk wzdłuż granicy. W tym samym czasie wywiad radziecki aresztuje oficera niemieckiego Hansa Klossa, do którego Kolicki jest łudząco podobny. Rosjanie postanawiają wykorzystać to podobieństwo do celów wywiadowczych. Kolicki jako Hans Kloss dokonuje brawurowej ucieczki na stronę niemiecką. Zajmuje miejsce swojego sobowtóra w strukturach wojskowego kontrwywiadu. Jako agent J-23 zaczyna tajną misję w niemieckiej armii. Sturmfuhrer Staedtke i sturmbannfuhrer Lothar podejrzewają jednak mistyfikację. Bohater zostaje zdemaskowany. Udaje mu się jednak upozorować własną śmierć i zbiec. Wkrótce, na własną prośbę znowu przenika do Abwehry, tym razem już jako "prawdziwy" Leutnant Hans Kloss.

 • Legenda polskiej pop-kultury, 18-to odcinkowy serial "Stawka większa niż życie",  powstał w latach 1967-68. Był wynikiem powodzenia 14 przedstawień telewizyjnego Teatru Sensacji z lat 1965-67. Jednak tylko część odcinków powtarza ich fabułę. Sukces ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 87%
 • J-23 znowu nadaje

  autor: Zarlacz zaufany recenzent

  W latach 60. ciągle jeszcze świeżo w pamięci ludzkiej była II wojna światowa. Wszelkie okrucieństwa, jakie przyniosła, odcisnęły się piętnem na społeczeństwie, a zwłaszcza na Polakach. Zniszczony krajobraz jeszcze wtedy w wielu miejscach ciągle ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 82%

pozostałe informacje o serialu
Stawka większa niż życie

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
studio:
 • Zespół Filmowy "Syrena"
kraj:
Polska
inne tytuły:
(więcej...)
 • Początkowo Hansa Klossa miał grać Andrzej May, ale propozycję odrzucił.
 • Polscy spadochroniarze z odcinka "Akcja liść dębu" używają karabinów szturmowych AK-47, których produkcję rozpoczęto w 1949 roku. Akcja natomiast rozgrywa się w 1945 roku.
 • Zdjęcia do serialu kręcone były w: Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Pieskowej Skale, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Olsztynie, Dywitach, Łącku, Płocku, Pabianicach i Piotrkowie Trybunalskim (Polska).
zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o