PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689702}

Steven Universe

7,9 2 691
ocen
7,9 10 1 2691
Steven Universe
powrót do forum serialu Steven Universe

W skrócie: Gdybym miał ocenić serial po obejrzeniu jakiś 20 odcinków byłoby to 5 albo 6. Po obejrzeniu przeszło 80 jestem zachwycony. Podobne opinie prezentują moi znajomi którzy oglądają serial.
Co prawda gdy obejrzałem Stevena po raz drugi także początek spodobał mi się bardziej, głównie z racji wprowadzania wątków które rozwijały się później. Wciąż jednak uważam że serial robi fatalne pierwsze wrażenie. Ma sporo zalet a na początku unika prezentowania ich.
1. Główną siłą Stevena są dobrze napisane dające się lubić postacie, których wzajemne relacje zdają się być naturalne i autentyczne. A jaka była moja opinia po obejrzeniu wstępu? Uważałem że Steven jest nieodpowiedzialnym idiotą którego zachowanie w połowie odcinków tworzy problemy z których ratuje go przypadek, lub Drużyna Klejnotów o której wiedziałem że dobrze walczy i jest zbudowana ze stereotypowych postaci.
2. Tło fabularne. Tu co prawda uważam że nie jest fatalnie. Wyrwane z kontekstu wypowiedzi o jakiejś rebelii czy bitwach dawały nadzieje że stoi za tym wszystkim jakaś historia, która jednak przebiła znacznie moje oczekiwania.
3.Z pierwszych 20 odcinków prawie żaden nie jest ze sobą powiązany. Z kolei w drugim sezonie wieloodcinkowe wątki są normą, a nawet jak dostajemy filler to nie pozwala on zapomnieć że gdzieś tam jest Perydot, Wiertło albo nierozwiązany konflikt w drużynie.
Niestety pierwsze odcinki trzeba przecierpieć zanim dostanie sie do to najlepsze.

ocenił(a) serial na 7
Niktwazny8

Dokładnie o tym samym myślałam!
Pierwszy sezon męczyłam od premiery aż do.... jakiegoś ostatniego miesiąca?
Rozchorowałam się, nie miałam co oglądać, więc postanowiłam obejrzeć Stevena.
W chwilkę obejrzałam wszystkie 4 sezony i nie mogę uwierzyć, że zajęło mi to tyle czasu, żeby się do tego zabrać, bo teraz, SU jest moim kreskówkowym faworytem :)

Niktwazny8

Tak bardzo się zgadzam.

Słyszałem same dobre rzeczy o tym serialu, więc naprawdę chciałem dać mu szansę. Najpierw obejrzałem na próbę ze dwa odcinki, ale nie chwyciło. Jakiś czas później spróbowałem znowu i obejrzałem pierwsze dziesięć, ale też dałem sobie spokój. Przede wszystkim irytowało mnie, że każdy odcinek jest fillerem i to nie jakiejś wysokiej klasy. Nic nie zapowiadało, że to się może w jakikolwiek sposób zmienić, bo mimo rzucanych raz na jakiś czas nowych informacji o świecie nic nie szło naprzód. Oprócz tego dziecinny i nieodpowiedzialny Steven z początku serii chwilami potrafił irytować.

Dałem jednak serialowi trzecią szansę i po dotarciu do odcinka z Lapis wciągnąłem się na dobre i dostrzegłem potencjał, który w tym serialu drzemał. Skończyło się na pochłonięciu w tydzień wszystkich istniejących dotąd odcinków. Zdecydowanie im dalej, tym lepiej.

ocenił(a) serial na 8
Niktwazny8

Dziękuję za ten komentarz, bo dzięki niemu nie zrezygnowałam, bo przeczytałam go przed oglądaniem. Po obejrzeniu całości 1 sezon nie wydaje się taki zły, ale podczas niego średnio mi się podobał. Warto było jednak obejrzeć całą bajkę, bo jest świetna <3

ocenił(a) serial na 9
Niktwazny8

Jestem w trakcie rewatchu 1 sezonu, by przy okazji nadrobić nowsze sezony i jak najbardziej się zgadzam. Właściwie zauważyłem, że jest to dość powszechna przypadłość pierwszych sezonów seriali Cartoon Network, które posiadają przeciętne początki, lecz z czasem bardzo dobrze się rozwijają. Za inne przykłady mogę podać Porę na przygodę czy Zwyczajny serial. Nawet Gumball, który w większości przypadków posiada luźno powiązane ze sobą odcinki, poprawił się pod względem prezentowanego humoru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones