Sukcesja (2018-2023)
Sukcesja: Sezon 4 Sukcesja Sezon 4, Odcinek 10
Odcinek Sukcesja (2018-2023)

Z otwartymi oczami

With Open Eyes 1h 24m
9,1 815
ocen
9,1 10 1 815
Sukcesja
powrót do forum s4e10

Nie mówię, że to zły serial, ale:
- Skupienie na dzieciach + Tomie i Gregu oceniam negatywnie. Brakuje większej ilości gry Lukasa i sp., a przede wszystkim rozgrywki na... ZARZĄDZIE i AKCJONARIACIE. To oni tak naprawdę po śmierci głównego lidera powinni dojść do głosu, interweniować na swój sposób, jak swego czasu Adrien Brody. Zmienność sojuszy, poglądów, etc. Myślicie, że serio to tak działa, że jeden telefon i głos na zarządzie ustawiony? To, co się odbyło w 4. sezonie to płycizna i zwyczajna nieprawda - taki Tom nie miałby nic do gadania, chyba, że w ramach małżeńskiej zgody doszłoby do wspólnoty majątku i będąc akcjonariuszem można było ugrać CEO + rozchwiana Shiv mogłaby być bardziej stabilna... Od strony fabularnej odcięcie kilku palców pianiście i już pal licho logikę, której też brakowało - po prostu stracony potencjał. Nie wiem czy nie było jakiś ruchów finansowych, aktorzy o śmierci Roya ponoć dowiedzieli się na planie, a taka gwiazda jak Skarsgard właściwie w ogóle nie została wykorzystana.
- Właśnie, Shiv... ech...w sumie nie dostrzegłem w ogóle, żeby forum wyraźnie odnotowało jak traktuje dziecko, które nosi (alko, etc.). Z jednej strony jestem przeciwnikiem takiego słodkiego pierdzenia, jakie funduje nam Njetflix i Dyzny, ale też jestem przeciwnikiem takiego seksizmu w wykonaniu HBO, bo jak sobie o niej pomyślimy? Bardzo stereotypowo - słaba kobieta, w dodatku ruda i fałszywa. Można było dobrać inne odcienie szarości dla tej postaci.
- Długie momenty braku dynamiki, np. podczas pogrzebu (wystąpienia brata i dzieci mają swoją wagę, ale reszta wokół...) lub zła dynamika (wybory prezydenckie), a przede wszystkim to grillowanie różnic między dzieciakami, żeby każdy domyślił się, że przegrają na końcu, bo nie pasują do siebie...
Ogólnie ten serial nie był zły, przede wszystkim pierwszy i drugi sezon zasługują na swoje miano, ale po czwartym sezonie oczekiwałem dużo więcej... Szkoda.

ocenił(a) serial na 6
kjukaduf

Zgadzam się w pełni, nierealne rozwiązania na każdym kroku. Wcześniej bohaterów serialu hamowała np. pogoda (dwukrotnie miała istotny wpływ na fabułę, typu zamknięcie przestrzeni powietrznej w dniu głosowania zarządu), wybryki które są niezgodne z prawem (Logan na głosowaniu z którego nie wyszedł), a na koniec - brak logiki, skróty fabularne i przymykanie oka na bardzo istotne puzzle

kjukaduf

Zgadam się i nie zgadzam. Zgadzam się, że 4 sezon był kiepski. Pierwsze dwa odcinki po śmierci Roya to po prostu nuda. Sporo dłużyzn i wieczne kręcenie się wokół tego samego. Dzieciaki co 5 minut zmieniają zdanie. Kiedy w grę wchodzą TAKIE pieniądze, to człowiek by raczej usiadł i zastanowił się dogłębnie, przeanalizował, a nie decydował ad hoc, bo ktoś się na niego krzywo spojrzał. Najlepsze były 3 ostatnie odcinki, choć sposób, w jaki serial się zakończy (przegrana dzieci, jak to ująłeś), można było przewidzieć/założyć już od pierwszego sezonu. Nie kumam też, może to przegapiłam, dlaczego tak szybko znikł temat blokady sprzedaży Waystar przez nowego prezydenta? Rzekomo miał blokować sprzedaż i co? Ale nie zgadzam się, jeśli chodzi o czepianie się koloru włosów (to już gruba przesada!) i złe pokazywanie Shiv jako matki - z tego co odnotowałam, to sięgnęła po szampana tylko raz i zrobiła przy tym minę mówiącą "Co, raz nie zaszkodzi, mam prawo, chcesz się sprzeczać, Tom?", więc nie demonizujmy jej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones