Sukcesja (2018-2023)
Sukcesja: Sezon 4 Sukcesja sezon 4, odcinek 5
odcinek Sukcesja (2018-2023)

Lista do odstrzału

Kill List 57m
8,2 583
oceny
8,2 10 1 583
Sukcesja
powrót do forum s4e5

ROMULUS MVP

ocenił(a) serial na 10

O Matulu, jak on pozamiatał podłogę Matssonem, a jak Kieran to zagrał. Widać było, iż w żadnym wypadku nie ma zamiaru sprzedawać firmy, ale nieoczekiwanie, zamiast storpedować deal... dostał z bratem fenomenalną ofertę, co wpisuje się w komediowy ton odcinka, który zdecydowanie jest jednym z najzabawniejszych w historii Sukcesji. Twórcy pokazali nam, jak doskonale potrafią funkcjonować wszystkie dzieci Logana ( hej, Connor dobrze ogarnął kwestię pogrzebu, odciążając rodzeństwo ), dlatego tak boli nadchodzący rozłam i wojna o miano prezesa przed zarządem, która w końcu nadejdzie i będzie piekielnie brutalna ( Roman i Shiv mogą uderzyć w Kendalla poprzez wypuszczenie do prasy historii o wypadku starszego brata w Anglii),ale narazie cieszmy się tym, co mamy, bowiem Jessie Armstrong wszedł na Tarantinowski poziom dialogów, serio, mógłbym iść do kina na trzygodzinny film tego Pana, gdzie nic się nie dzieje, a bohaterowie tylko sobie rozmawiają. Takie małe sceny, jak Hugo umniejszający skoczkowi narciarskiemu od Matssona, czy rozmowa wspomnianego, szwedzkiego miliardera z Shiv, w której przyznaje, iż dla hecy wysyłał do swojej asystentki cegły z krwią, robią ten serial.
Myślę, iż Jessie chciał nam pokazać, iż rodzeństwo jest silne i każdy coś wnosi, dlatego tak mocarne będzie ich nieuchronne starcie, gdyż mają zbyt duże ego, odziedziczone po ojcu.
Sezon 4 zmiażdży sezon nagród, a nam umysły. Wooow.

ocenił(a) serial na 4
COLEWORLD_type

Romek zaczął ubierać się w sweterki jak tatuś:). To był niezły odcinek no. Na pewno była mocno adekwatna reakcja Toma na rzucony przez Szweda temat Francji-"jako Amerykanie mamy to w du*pie". To typowa reakcja typowego Amerykanina zwłaszcza głosującego na republikanów. Z drugiej strony Greguś, który czytał o tym artykuł w The Economist. Zabawne. Tylko, czy scenarzysta na pewno wie wszystko o Francji?! Owszem wspominał o wskaźniku urodzeń, ale Francja ma go najwyższy, więc przyszłych niewolników do robót nie zabraknie. Może ja jestem głupia i nie zrozumiałam. W przeszłości zastanawiałam się nad relacją Shiv i Matssona, ale uznałam, że mieszanie ich w jakąś właśnie relacje byłoby zbyt...oczywiste?! No zobaczymy.

ocenił(a) serial na 8
Biankka

Mi się wydaje, że nie ubiera sweterki jak tatuś, tylko faktycznie chodzi w swetrze Logana:p też to przykuło moją uwagę i jeszcze była taka sytuacja na samym początku, jak Logan przebywał w szpitalu, że Roman kazał Gregowi przynieść mu sweter ojca, bo chce coś z jego wonią xD

ocenił(a) serial na 4
COLEWORLD_type

Aha: zabawne jak aktualny był ten odcinek a propos Francji: Paris is burning

ocenił(a) serial na 10
Biankka

Chodzi zapewne o wskaźnik urodzeń rodowitych francuzów, a nie arabskich imigrantów. Francja tym nadrabia, ale co z tego, skoro będzie arabska i kalifat tam przejmie władzę.

ocenił(a) serial na 10
COLEWORLD_type

Kieran w tym sezonie przechodzi samego siebie i tworzy naprawdę żywą, cierpiąca postać. Już sama scena gdy zobaczył zdjęcia wysłane przez Connora była absolutnie mistrzowska- jakby dopiero teraz dotarło do niego, że ojciec naprawdę nie żyje i totalnie go to zozwala. Jakby nie było minęło dopiero kilka dni.

ocenił(a) serial na 10
COLEWORLD_type

Przecież to Matsson z udziałem Shiv pozamiatał braćmi.

ocenił(a) serial na 10
andand22

Dokładnie, ich rozmowa to były prawdziwe negocjacje... Zaznaczyła wyraźnie które osoby nie są do odstrzału (Gerri i Karolina), wynegocjowała również miejsce dla Toma i dla siebie. Oczywiście wygranym jest tu Matssen. Wydaje mi się że cała historia z krwią i Ebbą to aluzja do Toma i do rejsów oraz innych rzeczy o których on wie i może wykorzystać. Wygląda to tak, że on stara się wybadać jej zdanie na ten temat czy powinien go zwolnić. Być może to też dalszy element badania stawki. Sposób w jaki mówi o tym że wysłał pól litra krwi, znowu i znowu.. gesty rękami wyglądają jakby rysował wykres. Shiv potem mówi pomnóż to razy 10...odnoszę wrażenie że cała ta rozmowa nie jest o tym o czym sie wydaje i na wielu poziomach porusza różne wątki.

ocenił(a) serial na 10
agapaa

Obejrzałam jeszcze scenę w samolocie. Nowa oferta Matssona jest wyższa o 5$ za akcję.. czyli 0,5 X10 :)

ocenił(a) serial na 10
COLEWORLD_type

Wg mnie Rom wcale nie pozamiatał Mattsonem, tyko obnażył swoją słabość. Ten odcinek pokazał jak słabi są synowie Logana i że nie potrafią wyjść z cienia swojego ojca. Ken zapatrzony w siebie nie widzi własnych ograniczeń a Rom po stracie ojca stracił grunt pod nogami... Wydaje im się że rozgrywają a sami są koncertowo rozgrywani.

ocenił(a) serial na 9
agapaa

A ja uważam że Roman wreszcie pokazał swoją ludzka twarz. Do tej pory był wyłącznie nieczuły ignorantem, cynicznie dowcipkują um że wszystkich i wszystkiego. A tu nagle czara się przelała i pokazał że też ma uczucia i jest w jakiś sposób wrazliwy

ocenił(a) serial na 9
Ankonwa25

Piszę na tel. Przepraszam za literki. Chodzi mi o to że negocjacje negocjacjami ale chyba po raz pierwszy Rom miał taki wjazd na ekranie. Szacun dla Kierana

ocenił(a) serial na 10
Ankonwa25

Tyle, że biznesowo to Matsson zrobił braci na szaro. Podpuścił ich, żeby zdradzili swoje plany a potem postawił na swoim.

ocenił(a) serial na 9
andand22

No cóż... A wydawało się początkowo że to oni będą górą. Jeszcze muszą się duuużo nauczyć.

ocenił(a) serial na 10
Ankonwa25

Myślę, że serial pokazuje, że oni się w ogóle nie uczą.

ocenił(a) serial na 10
Ankonwa25

Już nie szarżuj z tą "ludzką twarzą". To egoistyczny chujek który nie tylko z pogardą spogląda, ale i cynicznie i boleśnie werbalizuje swoją "klasowość". To, ze <chlip chlip> płacze po tatusiu nie czyni go od razu ofiarą, ja cieszyłem się z tego jak Mattson go podszedł. Ale fakt - Kieran zagrał mistrzowsko (pytanie retoryczne - kto w tym serialu nie gra rewelacyjnie?)

ocenił(a) serial na 9
awesta

Ludzka twarz.. nie miałam na pewno na myśli że pokazał ze jest dobrym człowiekiem. Może bardziej że zrzucił maskę, że pod tym całym cynicznym pancerzem kryje się jednak człowiek. I teraz kiedy jestem po ostatnim odcinku wiem że w pewnym sensie mam rację. On był jedynym wygranym....

ocenił(a) serial na 9
COLEWORLD_type

Jakie MVP ? Oni są mentalnymi kalekami i nie będą potrafili stworzyć lub prowadzić tej firmy. Najlepszym rozwiązaniem dla nich to tylko i wyłącznie sprzedaż i może o to Loganowi także chodziło. Czując, że zbliża się jego koniec a jego niedorozwinięte mentalnie dzieci aby nie spier... firmy, którą on tworzył, postanowił sprzedać komuś kto właśnie idzie ku górze jak on kiedyś (Mattson). Kendal i Rom pokazali, że chodzi im tylko i wyłącznie o władze i podśmichujki a Shiv zaledwie wytrzymuje, krótką chwilę poważnej rozmowy, gdzie trzeba podjąć kluczowe decyzje. Wzięli udział w rozmowie i tylko komicznym incydentem doprowadzili do podbicia stawki, która kompletnie ich nie satysfakcjonowała, ponieważ powoduje to odebranie im władzy, którą właśnie posmakowali.

COLEWORLD_type

Mattson przemył podłogę Kendallem i Romkiem. Ten odcinek pokazał, że oni się do niczego nie nadają. Mattson zgarnął Shiv i wyrzucił dwójkę bananów za burtę. Co więcej , ten odcinek pokazał że to Mattson jest oczywistym spadkobiercą pomysłów Logana. Logan przed śmiercią wpadł do ATN i rzucał nowa wizję, serwisu bardziej elastycznego, dynamicznego. Czegoś zupełnie nowego. O tym samym mówił Mattsen. Tymczasem Kendall i Romek zarzucali mu że nie rozumie idei ATN i zniszczy firmę. Zresztą, telefon Mattsona do Shiv na koniec był jasnym podsumowaniem tego - kto wygrał. A niby czemu Mattson zadzwonił do Franka z ofertą? Tylko po to żeby zarząd to klepnal i żeby zapędzić braci w kozi róg, by nie mogli torpedować sprzedaży. Teraz nie mają wyjścia.

ocenił(a) serial na 10
COLEWORLD_type

Czyli shiv jest przeciwko braciom? Sama doradziła podbicie wysokie ceny. Dziwi mnie tez nagle zaproszenie toma na kolacje kiedy jeszcze przed chwila mówiła mu ze nie jest tak dobrze zbudowany jak sadziła. Biedny tom i greg stali przy stole a tamci z nich żartowali w swoim języku. Czy grega wykreślili z listy?

ocenił(a) serial na 10
ciuszkitaniexxl

Shiv gra wyłącznie na siebie. Zresztą nie przypadkiem nosi ten przydomek ;)

ocenił(a) serial na 10
ciuszkitaniexxl

Shiv okazała się najbardziej kumata z rodzeństwa. Podczas gdy bracia zaczęli bez udziału siostry knuć na boku swoje sny o potędze, ta z Mattsonem wynegocjowywała deal najlepszy dla wszystkich.

COLEWORLD_type

Raczej obaj panowie chcieli pozamiatac a to nimi pozamiatano :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones