PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833730}

Sweet Home

Seuwiteuhom
7,0 4 956
ocen
7,0 10 1 4956
Sweet Home
powrót do forum serialu Sweet Home

...które się wloką przez 10 odcinków i nawet nie kończą. Pamiętam jak Netflix zrobił Stranger Things is jakoś dało się domknąć fabularnie cały sezon, a tutaj kolejny przykład serialu, który nic nie wyjaśnia i zostawia wszystkie drzwi otwarte.

Rzygać mi się chce tą modą na seriale. W połowie przypadków nie wiadomo nawet, czy będzie drugi sezon. Zmarnowany czas widza.

Blank_Planet

Mogę się pod tym podpisać. Zdarzają się takie wyjątki jak choćby "Dark", gdzie fabuła jest rzeczywiście przemyślana i od początku rozpisana na kilka sezonów, ale przy większości seriali można mieć wrażenie, że scenarzyści piszą fabułę z odcinka na odcinek (lub z sezonu na sezon), gmatwają ją dla samego gmatwania, a potem nie mają pojęcia co dalej. I albo wymyślają coraz większe brednie, albo kończy się jak z tym tunelem ze "Sweet Home".

Co do samego "Sweet Home" to z początku wydawał się nawet fajny, lubię te koreańskie, płynne mieszanie gatunków, od komedii aż po gore. Ale formuła wyczerpuje się po zaledwie kilku odcinkach, a jak człowiek widzi jak twórcy próbują rzeźbić w fabule, byle tylko ją jakoś uatrakcyjnić, to zaczyna się sam sobie dziwić, że wcześniej mu się to w ogóle podobało. Podobnie kiedyś miałem z "Orphan Black" czy "Domem z papieru". W przypadku tego drugiego można jednak przynajmniej mówić o zamkniętej całości po pierwszym sezonie.

ocenił(a) serial na 6
Mikez

Mam te same odczucia, po 4-5 odcinkach widać było, że im się skończył pomysł i nie mają jak wyjść. Ja nie rozumiem, czy Netflix im każe robić tyle odcinków, czy o co chodzi. Trzeba było zakończyć po 5, 6, albo tradycyjnie zrobić już te 8. .PS "Dark" świetny, tylko muszę obejrzeć od zera cały zanim wreszcie zabiorę się za ostatni sezon, bo tam jest jednak skomplikowana fabuła XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones