PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479538}

Synowie Anarchii

Sons of Anarchy
8,1 58 512
ocen
8,1 10 1 58512
7,2 6
ocen krytyków
Synowie Anarchii
powrót do forum serialu Synowie Anarchii

Koniec znakomitego serialu

ocenił(a) serial na 10

Ok, teraz gdy jesteśmy już po finale, mam pytanie. Czy wiecie, gdzie można kupić taką kamizelkę, jaką nosili bohaterowie serialu? Pamiętam, że chciałem ją mieć już po obejrzeniu pierwszego odcinka kilka lat temu. Teraz mam na nią jeszcze większą ochotę ;-)

ocenił(a) serial na 9
apdarw

na ebayu jest ich trochę, oryginalnych i wzorowanych na serialowych, w Polsce się z nimi nie spotkałem.

ocenił(a) serial na 9
apdarw

Nosząc taką kamizelkę może Ci się oberwać od prawdziwych motocyklistów z klubów. No chyba, że chcesz ją sobie powiesić na ścianie :)

Oromus110

wperdol murowany po spotkaniu pierwszego lepszego MC

ocenił(a) serial na 10
PabloB

Myślę, że przy spotkaniu mogłoby być naprawdę źle...nie polecam

PabloB

Cóż jak widać u nas też się rozpanoszyło motocyklowe towarzycho z klubików jakby nam kiboli było mało.
Co do serialu to dobry o tyle, że pokazano w nim jak kończą tacy kolesie. Czyli na cmentarzu ostatecznie w celi jak mają dużo szczęścia.

apdarw

Naprawdę nazywasz ten serial znakomitym i wystawiasz 10? Musisz być chyba zaślepiony jak nastolatki od "Zmierzchu".

ocenił(a) serial na 9
marcin261287

a ty musisz na siłę szukać zaczepki, bez odbioru :)

PysiakThugAngel

Jedynie stwierdzam fakty.

ocenił(a) serial na 10
marcin261287

Ty jesteś zdziwiony, że uważam serial za znakomity; natomiast ja się dziwie, że można stwierdzić FAKT po jednym epitecie i kliknięciu myszki.

apdarw

Stwierdzam fakt po obejrzeniu całości. Niskie trzeba mieć wymagania, żeby tak uważać.

ocenił(a) serial na 10
marcin261287

Zaproponuj serial który wg Ciebie zasługuje na miano znakomitego(jak nie ten :P )!

marcindt1984

Band of Brothers
Friends

Rewelacyjne seriale od początku do końca.

ocenił(a) serial na 10
marcin261287

Zwęź "Synów" do jednego, albo rozłóż "Kompanie braci" na 7 sezonów! Bez sensu i w jedną i w drugą strone.

marcindt1984

A co to za dziwna propozycja?

Jedno i drugie stanowi całość.

Przyjaciół się nie czepiasz? Tam jest aż 10 sezonów.

ocenił(a) serial na 10
marcin261287

Poprostu, gdybysmy zwęzili SOA do jednego sezonu, bez zbędnych monologów, dialogów i itp. , stwierdził byś że serial iście zaaajebisty! Aleee... gdyby pójść w przeciwną strone z "Kompanią Braci" i rozłozyć ten serial na kilka sezonów , wplatając do niego zbedne, ckliwe, lub nic nie wnoszące do scenariusza wątki...??? Wiem, wiem... nadal to byłby Twój ulubiony serial! :P . Więc... czy SOA ma jeden sezon, czy 10... jestem jego fanem i twierdze że jest megazajebistyyyy.

PS. uwielbiam również "Przyjaciół" :D

marcindt1984

Zapytałeś mnie o moje typy znakomitych seriali, więc odpowiedziałeś.

Teraz popadasz w przypuszczenia co by było gdyby babcia była dziadkiem.

marcin261287

Przykładem bardzo dobrego (nie znakomitego) serialu, liczącego więcej, niż jeden sezon będzie oczywiście Breaking Bad,
Serial od początku zaplanowany na 5 sezonów, bez męczenia ludzi przedłużaniem na siłę.

Chyba nie powiesz, że trwające po 80 minut niektóre odcinki SOA były potrzebne i wnosiły coś poza zbędnymi i rozciągniętymi dialogami?

ocenił(a) serial na 10
marcin261287

skoro friend to dla Ciebie serial znakomity a Breaking Bad już tylko bardzo dobry, to pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
prowned

+s, ucięło mi w nazwie serialu

prowned

Jaki masz problem?

BB nie był idealny, Friends są.

ocenił(a) serial na 10
marcin261287

taki, że uważam stwierdzenie wyższości friends, które jest średniakiem nad BB za zabawne :)

prowned

Ja z kolei Twoją wypowiedź uważam za zabawną. W tym negatywnym sensie.

ocenił(a) serial na 10
marcin261287

miło mi, od zawsze miałem talent do rozbawiania ludzi

marcin261287

Czy Ty właśnie zestawiasz seriale z gatunku dramat/kryminał i typowy, komediowy sitcom ?!
"Friends" faktycznie wysoko wywindowali poprzeczkę, ale w gatunku sitcomów, możesz ich porównać z "HIMYM" czy "Two and a half", ale pod żadnym pozorem nie zestawiaj ich z "BB" i "SoA"...

Odwołam się do Twojej wcześniejszej wypowiedzi. Obejrzyj oba seriale ("SoA" i "BB") jeszcze raz i zastanów się, który tak naprawdę jest zaplanowany w każdym szczególe od pierwszej do ostatniej minuty. "Breaking Bad" jest grubo przereklamowane. Serial fakt, jest znakomity, ale w chyba w 4. a już na pewno w 5. sezonie łapie czkawkę, widać, że ostatni sezon był kręcony na poczekaniu żeby jeszcze ostatnim rzutem na taśmę zwiększyć przychody.

TomMarlboroRiddle

Niczego nie zestawiam. To był przykład na serial idealny.

Nie mam zamiaru oglądać jeszcze raz SOA, wiec dzięki za propozycję.

Tam w ogóle nie widać żadnego planowania. Jeśli już jakiś plan był, to chodziło przede wszystkim o maksymalizację czasu trwania i minimalizację treści (odnoszę się tutaj do prawie wszystkich długich odcinków, i wszystkich z ostatniego sezonu).

Ja rozumiem bycie fanem, ale to nie powinno wyłączać obiektywnego postrzegania.

marcin261287

Rozumiem, że żyjemy w czasach gdzie poziom ludzkiej inteligencji i umiejętności skupienia się został sprowadzony niemalże do zera, ale to nie oznacza, że wszystko ma byś uproszczone i skoncentrowane na przekazaniu jak największej treści w jak najkrótszym czasie...

To ballada - taka jej natura - musi być długa.
Fakt, czasami akcja serialu zwalnia i się dłuży, ale trzyma w napięciu cały czas.

Plus bycie fanem nie ma tu nic do rzeczy, bo jestem obiektywny. Fanem "BB" również jestem, ale dostrzegam
jego wady.

TomMarlboroRiddle

Ballada nie musi być długa. Ten serial ma tylko elementy ballady.

Przeciąganie dialogów do poziomu permanentnej nudy pasuje bardziej do "Mody na Sukces", niż do serialu o grupie bandziorów na motorach.

Nie jesteś obiektywny, lecz subiektywny.

marcin261287

Primo - nie istnieje takie pojęcie jak obiektywizm. Nie da się wypowiadać w jakiejkolwiek sprawie w sposób "obiektywny". Mając swoje zdanie człowiek z automatu staje się subiektywny.

Secundo - Nie przesadzaj z tymi rozwlekłymi dialogami. Fakt, niektóre mogły być zbędne, ale czego Ty oczekujesz po serialu ?! Dwa sezony samych konkretów i kończymy żeby przypadkiem za dużo nie zarobić ? Tak to widzisz ? Taka natura seriali, że się ciągną. Poza tym twórcy muszą zadowolić jak najwięcej ludzi i rozumieją, że może Ty wolisz żeby ciągle tylko jeździli na motocyklach i ostrzeliwali się nawzajem, ale część publiki bardziej interesują stosunki między bohaterami przedstawiane za pomocą dialogów. Każdemu nie dogodzisz...

ocenił(a) serial na 10
marcin261287

Zaraz zaraz, rozmawiamy teraz o mojej ocenie, a nie o twojej! Gdzie tu logika?

apdarw

Już chyba sam pogubiłeś się w tym.

ocenił(a) serial na 10
marcin261287

Raczej ty. Wytłumaczę ci powoli, żebyś zrozumiał:
1. Naprawdę nazywasz ten serial znakomitym i wystawiasz 10? Musisz być chyba zaślepiony jak nastolatki od "Zmierzchu". - Krytykujesz moją ocenę.
2. a ty musisz na siłę szukać zaczepki, bez odbioru :) - odpowiedź 'PysiakThugAngel'.
3. "Jedynie stwierdzam fakty." - twoja odpowiedź na komentarz wyżej, który odnosi się do twojej krytyki na temat mojej oceny. Czyli nadal jest ona sednem rozmowy.
4. "Ty jesteś zdziwiony, że uważam serial za znakomity; natomiast ja się dziwie, że można stwierdzić FAKT po jednym epitecie i kliknięciu myszki." - moja odpowiedź skierowana do ciebie, kryjąca w sobie pytanie: w jaki sposób możesz stwierdzić, że jestem 'zaślepiony' tylko po tym, że nazwałem serial 'znakomitym' i wystawiłem mu ocenę 10. Mowa cały czas o mojej ocenie.
5. "Stwierdzam fakt po obejrzeniu całości." - Twoje słowa. Po obejrzeniu całości, to możesz wystawić serialowi swoją subiektywną opinię i co najwyżej stwierdzić fakt dotyczący własnej oceny. Nie wiem, w jaki sposób można odnieść ten stan rzeczy do mojego komentarza, a tym bardziej do mojego zdania na temat serialu. "Niskie trzeba mieć wymagania, żeby tak uważać." - Niskie wymagania wobec czego? żeby jak uważać? Ja nigdzie nie napisałem, co uważam na temat serialu. Słowo "znakomity" i ocena 10 nic tak naprawdę nie mówią, bo mnie nie znasz i nie wiesz jakie są moje kryteria oceniania na portalu filmowym. Można się co najwyżej domyślać, broń boże nie stwierdzać fakt. Wyobraź sobie co by się działo na świecie gdyby ludzie brali coś za pewnik na podstawie domysłów... oh... wait...

Podsumowując, to ty ujawniłeś więcej informacji dotyczących twojego stosunku do serialu, niż ja; dlatego rozmawiamy już bardziej o twojej opinii, niż mojej. To ty się w rezultacie pogubiłeś.

apdarw

Tyle słów, a tak mało treści zawartej. Podtrzymuje zdanie.

ocenił(a) serial na 10
marcin261287

No... natomiast twój komentarz to istny esej w porównaniu do mojego ;-) Rozłożyłem tę "dyskusję" na czynniki pierwsze. Czego nie zrozumiałeś, albo z czym się nie zgadzasz?

ocenił(a) serial na 7
marcin261287

A teraz wracaj do The Walking Dead lub Game of Thrones :D

Verterain

TWD kiepski, zwłaszcza ostatni sezon.

The Game of Thrones dobry, miejscami nawet bardzo dobry, ale trochę mu brakuje do doskonałości.

ocenił(a) serial na 7
marcin261287

Dla mnie brakuje mu nawet do niezłego serialu, ale ok.

Verterain

Na pewno nie zanotował takiego zjazdu poziomu, jak SOA.

ocenił(a) serial na 9
apdarw

Trochę to rzeczywiście gimbusiarskie, ale proszę:

http://www.ebay.com/sch/Mens-Clothing-/1059/i.html?_from=R40&_nkw=sons+of+anarch y&rt=nc

ocenił(a) serial na 10
scythe665

W ogóle mi ten link nie pomógł. Najwięcej jest tam t-shirtów i bluz. Kamizelki stanowią niewielki procent, a jeśli już są, to samoróbki znacząco różniące się od oryginału.

apdarw

Dobry pomysł, jeśli jesteś masochista.
Polska to nie USA, ale trochę klubów motocyklowych jednak mamy. Nawet kilka 1%.
Nie zdziw się jak któregoś dnia na ulicy podejdzie do ciebie grupka panów i "grzecznie" poprosi żebyś te szmatkę zdjął.

SoA nie jest filmem dokumentalnym i jest w nim masa bzdur, ale akurat rola "barw" dla członków klubów jest w rzeczywistości tez bardzo ważna.
Nie traktuj tego posta jako jakiś atak. Po prostu dobra rada.

ocenił(a) serial na 10
macius_4

Tylko, że SAMCRO to całkowicie fikcyjny klub, wymyślony na potrzeby serialu. Chodzenie w takiej kamizelce, ani nie łamie prawa, ani nie wprowadza nikogo w błąd (napis California mówi sam za siebie). To, że ktoś poczuje się obrażony, to już wina jego ignorancji. Każdy ma prawo nosić, to co mu się podoba, tym bardziej jeśli jest to pamiątka z ulubionego serialu. Życzę ci spojrzenia na świat z szerszej perspektywy i więc optymizmu :-)

apdarw

"Życzę ci spojrzenia na świat z szerszej perspektywy i więc optymizmu :-)"

A czy ja napisałem, ze popieram takie zachowania? Pisze ci po prostu jak jest. Zrobisz z tym co chcesz.

To, ze jest to wymyślony klub, wcale nie musi nic znaczyć.
Zrób sobie szalik fikcyjnego klubu piłkarskiego, idź na mecz i usiądź w młynie kibiców.
Jeden się uśmiechnie, inny z ciekawości zapyta co to za szalik, a drugi bez pytania da w nos.

Podobnie może być z ta kamizelka, ale znowu...zrobisz jak uważasz.

ocenił(a) serial na 10
macius_4

Ta odpowiedź tylko potwierdza twoje umysłowe ograniczenia. Wiesz to wszystko z własnego doświadczenia, czy po prostu powtarzasz to co zasłyszałeś w mediach lub od kolegi znajomego? Ludzi manipuluje się na każdym kroku. Proponuję się od tego odciąć i zacząć myśleć po swojemu. Żeby lepiej zobrazować ci absurdalność twoich argumentów, wyobraź sobie sytuację, że po porostu wychodzę z domu, ubrany normalnie, wyglądający przeciętnie, nie prowokując i nie prawiąc nikomu złośliwości. W "twojej" rzeczywistości równie dobrze nadal mogę dostać wpie-dol od kogoś z ulicy, bo przecież ile razy się słyszy, że kogoś pobito bez najmniejszej przyczyny. Takie przypadki się zdarzają, nie przeczę temu, ale nie mogą przysłonić ci one obiektywnego odbioru świata i ludzi, którzy w przeważającej większości są dobrzy. Więc jeszcze raz to samo: "Życzę ci spojrzenia na świat z szerszej perspektywy i więc optymizmu :-)"

apdarw

"W "twojej" rzeczywistości równie dobrze nadal mogę dostać wpie-dol od kogoś z ulicy, bo przecież ile razy się słyszy, że kogoś pobito bez najmniejszej przyczyny."

To nie jest "moja rzeczywistość", tylko rzeczywistość.
Poza tym widać, ze nie rozumiesz różnicy miedzy wypadkiem/ pechem, a umyślnym narażaniem się na niebezpieczeństwo.

To nie ma sensu...
Zycze miłego noszenia kamizelki. :)

ocenił(a) serial na 10
macius_4

"Poza tym widać, ze nie rozumiesz różnicy miedzy wypadkiem/ pechem, a umyślnym narażaniem się na niebezpieczeństwo."
Bo między jednym, a drugim nie ma w PRAKTYCE żadnej różnicy.
Przykład: zostajesz potrącony przez samochód. Na pierwszy rzut oka, jesteś po prostu w złym miejscu i w niewłaściwym czasie - po prostu pech. W rzeczywistości natomiast sam naraziłeś się na takie niebezpieczeństwo, wychodząc z domu. Gdybyś tego nie zrobił, nic by ci się nie stało. Możesz to odnieść analogicznie do każdej innej sytuacji; ale chodzi właśnie o to, że nie powinno się patrzeć na świat, jak na miejsce pełne niebezpieczeństw i nieszczęśliwych okoliczności. A to, że mam świadomość, iż pewny schemat zachowań zwiększa prawdopodobieństwo jakiegoś negatywnego zdarzenia, wcale nie musi oznaczać, że powinienem z niego zrezygnować. W taki sposób nigdy nie mógłbym się poczuć naprawdę wolny, a co za tym idzie szczęśliwy. Co chwilę bym się zastanawiał tylko, czego nie mogę ubrać, co wolno mi powiedzieć, jak powinienem postąpić, żeby kogoś przypadkiem nie urazić. Tym sposobem nigdy nie byłbym naprawdę szczery, a obłuda i hipokryzja to zachowania, którymi brzydzę się najbardziej.

"Zycze miłego noszenia kamizelki. :)"
Nigdzie nie napisałem, że będę ją nosił ;-) To raczej nie mój styl, nie wyglądałbym w niej dobrze. Myślałem raczej o powieszeniu na ścianie w pokoju :-D

ocenił(a) serial na 10
apdarw

Tutaj jest sporo oficjalnych ciuchów. Oczywiście najbardziej podoba mi się najdroższa rzecz, 350$ za kurtkę :-/
http://shop.fxnetworks.com/outerwear/index.php?g=0&v=fx_t-shirts-and-clothing_ou terwear

ocenił(a) serial na 9
apdarw

FX Shop Cyber Week Savings
moze tu poszukasz?

ocenił(a) serial na 7
apdarw

Na kamizelkę to trzeba sobie zasłużyć, a nie kupić w internetowym sklepiku. Skoro jesteś fanem serialu to tym bardziej powinieneś to zrozumieć.

AgentB

Ile osób muszę zabić, żeby sobie zasłużyć?

ocenił(a) serial na 7
marcin261287

Pięć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones