PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122546}

Szkarłatny płatek i biały

The Crimson Petal and White
7,8 1 194
oceny
7,8 10 1 1194
Szkarłatny płatek i biały
powrót do forum serialu Szkarłatny płatek i biały

Zresztą prawie wszystko do czego dotknie się BBC zmienia się w małe dzieła sztuki, do których zaliczam i ten mini-serial. Wspaniale odtworzony klimat wiktoriańskiej Anglii pokazanej od tej bardziej mrocznej i ciemnej strony. Konwenanse, brak przygotowania do życia młodych kobiet prowadziło do nieszczęść i tragedii, jak w przypadku Agnes. Scenografia, oświetlenie, kostiumy na najwyższym poziomie, aż czuje się ten i brud, i zgniliznę na ulicach wypełnionych prostytutkami, żebrakami, złodziejami i biedakami walczącymi o przetrwanie.
Świetne role Romoli Garai, Chrisa O'Dowda, Amandy Hale oraz aż trudnej do poznania Gillian Anderson.

Czytałam książkę, którą uważam za świetną i według mnie serial może jej nie dorównuje, ale naprawdę, wart jest obejrzenia.

ocenił(a) serial na 7
karellia11

jaki tytuł książki? czy taki sam jak filmu? jakiego autora ? mogłabyś podpowiedzieć?

gorzatka_2

Książka ma taki sam tytuł jak film, autorem jest Michel Faber. Jest do kupienia np. w Merlinie. Powieść, tak jak napisałam powyżej jest świetnie napisana i naprawdę wciąga. Przygotuj się na maraton, książka ma ponad osiemset stron.
Życzę ciekawej lektury:))

karellia11

Zapomniałam podać tytułu książki- " Szkarłatny i biały płatek"

ocenił(a) serial na 7
karellia11

a czytałaś może książekę "Jabłko" czyli dalszy ciąg losów głównych bochaterów? mogłabyś mi opowiedzieć co było dalej? może na emaila aby tu nie zdaradzać fabuły,

ocenił(a) serial na 9
gorzatka_2

Jabłko nie jest kontynuacją raczej zbirem opowiadań nawiązujących do powieści.

użytkownik usunięty
karellia11

Serial jest po prostu genialny, brak słów,żeby opisać z jak wielkim pietyzmem został odtworzony klimat wiktoriańskiego Londynu, i nie tylko Londynu próżniaczej klasy wyższej ale i świat nędzarzy, prostytutek, wszelkiej maści podejrzanych osobników i żebraków. Bez naiwnej wiary Karola Dickensa w to,ze dobro może cię uratować z rynsztoka. Perełka. O charakteryzacji, scenografii, wszystkich odniesieniach do epoki nawet się nie będę rozpisywać, bo to odlot sam w sobie. Rewelacyjna produkcja. BBC jak zwykle wymiata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones