Tacy jesteśmy (2016-2022)
Tacy jesteśmy: Sezon 5 Tacy jesteśmy sezon 5, odcinek 4
odcinek Tacy jesteśmy (2016-2022)

Szczerze

Honestly 43m
7,6 81
ocen
7,6 10 1 81
Tacy jesteśmy
powrót do forum s5e4

Rozczarowanie

ocenił(a) serial na 10

Jestem bardzo rozczarowana odcinkiem i tym, że pokazano tak szkodliwą technikę stosowaną na dzieciach jak self soothing. Przypuszczam, że w czasach, kiedy teoretycznie ma miejsce ta sytuacja, metoda ta jest jeszcze uważana za dobrą ale aktualnie wiadomo już, że jest potwornie szkodliwa dla psychiki dziecka. Nie zostało to powiedziane. Nikt nie wyjaśnił, że dziecko przestaje płakać dlatego, że zaczyna rozumieć że opiekun, jedyna osoba, która może mu pomóc i od której jest w 100% zależne po prostu nie przyjdzie. Strach pomyśleć, ilu Amerykanów i nie tylko będzie próbowało ją zastosować bo zobaczyli w serialu. Wielki minus dla twórców

ocenił(a) serial na 10
MissApril

to Twoje zdanie znam inne badania i innych ekspertów

ocenił(a) serial na 10
arge12

U dorosłych owszem, można w ten sposób poradzić sobie chociażby z atakiem paniki, ale dorosły to nie dziecko. Udowodniono, ze technika jest szkodliwa, że pod wpływem silnego stresu u dziecka dosłownie zaczynają umierac komórki mózgowe. Rodzic od tego jest żeby być dla dziecka a nie go tresować, a jeśli nie chce to niech nie go płodzi tylko kupi sobie szczura. Nie każdy musi być rodzicem.

ocenił(a) serial na 9
MissApril

Dopiero obejrzałam ten odcinek. Ja odebrałam to tak, że w końcu burzą pomnik Jacka jako idealnego ojca. Przecież jest to przeplatane wątkiem jego jako dziecka i jego ojca i jak na dłoni widać, jak nieświadomie powiela pewne schematy, a na końcu się do tego przyznaje. Co do szkodliwości treningu snu to w odcinku padają słowa o tym, że powoduje to traumę z ust Rebeki. No i widać konsekwencje takich zachowań we współczesnym wątku, Kevin w końcu przyznaje, że jego rodzice byli zaangażowani i dobrzy, ale nie wolni od błędów. Wtedy też widać, że mimo z pozoru fajnego dzieciństwa (do śmierci Jacka) każde z jego dzieci mierzyło się z problemami natury psychicznej (kompulsywne jedzenie, obsesyjne ćwiczenia, nadmierny perfekcjonizm) i nie był to wyłącznie efekt śmierci rodzica, jak to wyglądało na początku, ale jego metod wychowawczych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones