Tego lata stałam się piękna
powrót do forum 1 sezonu

Powiem szczerze, że osobiście jestem zakochana w tym serialu i wskoczył w mój top ranking naprawdę! Aktorzy są idealnie dobrani do ról, aktorka grająca np. Belly ( Lola Tung) pomimo małego doświadczenia aktorskiego - a nawet nikłego przynajmniej takie informacje znalazłam poradziła sobie świetnie! Nie jest jak większość dziewczyn, tylko jest normalna. Bardzo dobrze też poradził sobie Christopher Briney w roli Conrada.

Po obejrzeniu filmu mam okropną ochotę przeczytać książkę! Z resztą spodziewałam się czegoś dobrego po ekranizacji książki autorki Jenny Han, to ona między innymi jest autorką "do wszystkich chłopców, których kochałam" Jednak uważam, że druga i trzecia część filmu to już nie to samo.. Mam nadzieję, że jeśli dojdzie do kolejnego sezonu (a mam nadzieję, że tak!) to jednak będzie to bardziej udane <3

użytkownik usunięty
Vikikkii

cześć. Ja tak samo bardzo lubię ten serial (zalicza się u mnie do kilku ulubionych). I jego silą jest zdecydowanie fajna obsada. Powiem szczerze, że to jest praktycznie podstawa, abym coś tak bardzo polubił. Do tego klimat serialu jest bardzo przyjemny i byłoby super, gdyby powstały kolejne odcinki.
Co do "do wszystkich chłopców", to też niestety uważam, że po świetnej pierwszej części, kolejne były po prostu słabsze.

Vikikkii

Jako, że jestem świeżo po całym serialu, a wczoraj skończyłam czytać wszystkie książki to mogę Ci powiedzieć, że będzie lepiej.
Ekranizacja niestety wybiła kilka wątków z 2 książki, oczywiście wiele z nich się nie wydarzyło, ale nie spodziewałam się cudu po 1 sezonie, bo książka nabrała tempa pod koniec dlatego nie dziwię się, iż scenariusz poszedł dalej. Mam delikatne zastrzeżenia co do aktorki grającej Belly, dla mnie w jej wyraz jako postać z książki była o wiele inna. :)
Czekamy na dalszy ciąg.
Co do lektury wspomnę, iż pierwsza część jest napisana bardzo średnim językiem, drugą pod względem historii była o wiele lepsza. ;)

Olinder19

Hej, moja córka 13 letnia zaczęła a właściwie już kończy czytac 1 część trylogii. Jak myślisz, czy serial i dalsze części książek będą dla niej odpowiednie? Są gdzieś nieodpowiednie sceny lub miłosne które mogłyby wypaczyć jej obraz związków itp? Czy raczej jest ok :)

Aleksandra88a

13latka..... scen seksu raczej nie kojarzę. Jak pojawiają się miłosne, to są raczej nieliczne i bardzo okrojone, np scena na plaży Stevena z dziewczyną, Susannah w barze z nieznajomym, Laurel i Cleveland. Pozostałe to raczej niewinne pocałunki i nic takiego. Scen drastycznych brak, sceny picia alko - mało - dwie lub trzy. Sezon pierwszy ma lekki klimat, wydarzenia większego kalibru są tłem. Drugi sezon jest w trakcie. Do tej pory jedna scena milosna bardzo okrojone. Zależy od córki, ale raczej nic nie powinno jej zdziwić. A co do samych związków i ewentualnego wyłączenia - bohaterowie to młodzi ludzie, którzy czasem nie wiedzą czego chcą, walczą ze sobą samym, targają nimi różne emocje , popełniają błędy, w tym te w związkach.
Myślę, że w serialu nic nie powinno 13latki sprowadzić na złą drogę.

filmozer

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

ocenił(a) serial na 7
Aleksandra88a

Sama nie wiem... Oglądam 1. sezon i jest i upojenie alkoholem i przygodny seks (okrojony, ale jednak... Do tego narkotyki ... Mam mocno mieszane uczucia, czy się nadaje dla 13latki...

Aintha

Ale z upojenia - wydarzenia z Belly - młoda osoba może wyciągnąć lekcję dla siebie. Dobrze jak się pokazuje złe zachowanie i jego konskewencje. Młodzi sięgają po alko nie myśląc o tym co się stanie. Belly pod wpływem mogła zniszczyć związek brata, skrzywdzić Sus, zepsuła też przyjęcie. Gdyby się upiła i byłoby super i kolorowo, nie byłoby żadnego "morału". Niech młodzi uczą się na błędach swoich bohaterów, nawet tych serialowych. Ukrywanie przed nimi, że istnieje alkohol czy stan upojenia nic nie da. Zakazany owoc albo ten ukryty najlepiej smakują.

ocenił(a) serial na 6
Aleksandra88a

Książka tak, serial zdecydowanie nie.

Vikikkii

Dla gimbazy nic specjal

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones