PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=402989}

Teoria wielkiego podrywu

The Big Bang Theory
8,0 168 296
ocen
8,0 10 1 168296
7,4 7
ocen krytyków
Teoria wielkiego podrywu
powrót do forum serialu Teoria wielkiego podrywu

2 doktoraty sheldona

ocenił(a) serial na 10

wiadomo z czego Sheldon ma drugi doktorat? Bo kilka razy się przewija, że Sheldon ma 2 doktoraty, ale niestety nie wiem co ejszcze ma oprócz fizyki teoretycznej

shakulaa

Mnie bardziej zastanawia dlaczego Sheldon nie ma profesora. W koncu juz taki mlody nie jest.

eowine

"W USA nie ma tytułu naukowego doktora habilitowanego i profesora, które są charakterystyczne dla systemu niemieckiego, rosyjskiego i polskiego."

o_O_wow

Okey... to wiele tłumaczy.

ocenił(a) serial na 10
o_O_wow

wydaje mi się, ze profesor jest, kojarzy mi się z publikacji naukowych amerykańskich, że jest taki skrót ale nie ejstem pewna ;)

shakulaa

W USA istnieje pojecie "profesor" ale nie oznacza to tego samego co u nas. U nich to jest stanowisko, a nie stopien naukowy, czyli np. jesli jestes profesorem na jednej uczelni nie oznacza to ze przy zmienie pracy bedziesz automatycznie profesorem na innej.

ocenił(a) serial na 8
shakulaa

Niestety nie. Żadna strona, a tym bardziej treści z odcinków (widziałem wszystkie) nie mówią o tym drugim doktoracie. Jest tylko powiedziane kiedy zdobył pierwszy i czego dotyczył.

ocenił(a) serial na 10
Lordnar

ciekawa właśnie jestem własnie w jakim sensie ma ten drugi doktorat, bo z tego co pamiętam to Cristina z Greysów tez ma podwójny jeden z medycyny a drugi hm chemii i biologii czy coś w stym stylu i ciekawa jestem czy Sheldon zrobił fizyke teoretyczną i coś czy chodzi o tą habilitacje... też szukałam info na ten temat i nic :(

ocenił(a) serial na 8
shakulaa

Bazując na wiedzy z serialu mogę powiedzieć, że to nic związanego z innymi dziedzinami, niż fizyka, bo sheldon ich nie uznaje. Nie jest to też fizyka doświadczalna, bo wtedy nie miał by problemów z wykształceniem Leonarda. Obstawiam, że może to być inny kierunek fizyczny, lub matematyka.

ocenił(a) serial na 10
Lordnar

albo coś z chemia fizyczną albo kwantową? albo fizyka chemiczna :d

ocenił(a) serial na 8
shakulaa

Nie, w jednym z odcinków jak prowadzący w radiu zapytał Sheldona o to, czy to nie dziwne, że jest fizykiem, a otrzyma prawdopodobnie nobla z chemii, na co Sheldon odpowiedział coś w stylu "śmiejcie się z cyrkowego dziwadła". To raczej świadczy o tym, że chemia odpada :)

Lordnar

To chyba nie w tym sensie, bo Skłodowską bardzo szanował zawsze.

ocenił(a) serial na 8
eowine

To, że szanował, nie oznacza, że chciałby mieć taki doktorat. W odcinku o którym pisałem chodziło właśnie o to, że sheldon nie może mieć doktoratu z chemii, bo to nie było by nic dziwnego, że może dostać w tej dziedzinie nobla, a on mimo to uważał się za dziwaka.

Lordnar

Ale kiedys było coś o kuzynie Penny i cos tam probowała Penny powiedziec, ze by sie razem dogadali bo niby ten kuzyn tez od "chemii" jest.

ocenił(a) serial na 8
eowine

Mówiła to do Leonarda głównie i tylko przez pryzmat tego, że dla Penny chemia to taka sama czarna magia, jak fizyka.

Lordnar

A nie chodziło o to ze jej kuzyn był narkomanem i chciala to połaczyc z chemią?

shakulaa

Nie ma fizyki chemicznej. Tylko chemia fizyczna.

I chyba, rzeczywiście Sheldon ma coś doktorat z chemii.

ocenił(a) serial na 10
eowine

Studiowałam chemię i istnieje fizyka chemiczna iż miałam taki przedmiot, jak również istnieje zakład fizyki chemicznej na UŚ, więc jednak wg mnie istnieje ;]

shakulaa

Ale ty bzdury mowisz. Wiem jakie są podręczniki.
Nie wiem co to UŚ... ale sie nie kompromituj. Jest tylko chemia fizyczna.

ocenił(a) serial na 10
eowine

hahaha UŚ to Uniwesytet Śląski, jeśli nie wiesz co to jest Twoja wiedza jest żadna, Oczywiście , że jest fizyka chemiczna, jak i medyczna, jesteś tak żałosny, że nawet nie umiesz w google wpisać czy masz rację czy nie, wpisz sobie 'zakład fizyki chemicznej Uniwersytet Śląski' i jak dalej twierdzisz, że nie mam racji to i tak wszyscy zobaczą iż ją mam i w erze internetu osobą, która nie umie posługiwać się wyszukiwarką google jest żałosna i ona się kompromituje, a nie osoba z wyższym wykształceniem. Sorry.

ocenił(a) serial na 8
shakulaa

A nie dało by się kulturalniej?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 6
eowine

nie studiował chemii!
W odcinku gdzie dawał wywiad dla radia sam mowil "tak moge byc pierwszym fizykiem, ktory dostał nobla z chemi, wszyscy się śmiejcie"
Gdyby miał doktorat z chemii raczej by w tym momencie się cieszył bo i tak z jego dziedziny.

shakulaa

W odcinku 4x13, gdzie wszyscy pojechali na konferencję naukową, Sheldon wymienia wszystkie swoje tytuły. I tam oprócz bakałarzów i masterów wspomina Ph.D. i Sc.D (Doctor of Science). W USA jest to tytuł równorzędny Ph.D, więc równie dobrze mógł go zrobić również z zakresu fizyki, żeby po prostu mieć.
Tak w ogóle to poza naukami ścisłymi ma jeszcze Master of Arts.

ocenił(a) serial na 9
ballade

Zgadza się, Sheldon w wielu 16 lat zrobił doktorat, Ph.D, a drugi doktorat to Sc.D, czyli jak u nas `doktor nauk` i zrobił go 4 lata później też z fizyki...Sc.D jest wyższym stopniem naukowym, a traktowane jest jak doktorat...u nas byłby to profesor lub doktor nauk fizycznych.

ocenił(a) serial na 8
shakulaa

Tak szukam i szukam. Jest gdzieś informacja na jakiej uczelni studiował Sheldon?

Tybii

Czy Sheldon nie jest dodatkowo notariuszem? Wspomniał o tym, jak mówił o majątku rodziców Raja :).
Odcinek z głuchą dziewczyną.

niunia123_filmweb

http://www.geekpittsburgh.com/quotabletelevision/bigbangtheory05.htm

shakulaa

Sheldon drugi doktorat ma z filozofii, co tłumaczy ciekawostki, jakie opowiada. Jeśli dobrze pamiętam, pojawia się to podczas konferencji, gdy mówi że ma dwa doktoraty: z filozofii i nauk ścisłych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones