PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=402989}

Teoria wielkiego podrywu

The Big Bang Theory
8,0 168 427
ocen
8,0 10 1 168427
7,4 8
ocen krytyków
Teoria wielkiego podrywu
powrót do forum serialu Teoria wielkiego podrywu

To, że serial jest świetny, nie podlega wątpliwości :) Zdarzają się jednak pewne nieścisłości czy błędy (zresztą jak w każdym serialu) Jakby ktoś zauważył takowe w TBBT, tutaj może się nimi podzielić i o nich podyskutować. Ja zacznę:

1. s03e03 - Penny tańcząc i słuchając muzyki robi śniadanie, wchodzi Sheldon i Penny mówi, żeby zatańczył z nią. Sheldon odpowiada, cytuje: "Penny, mimo iż przychylam się do teorii wielu światów, która zakłada istnienie nieskończonej liczby Sheldonów, w nieskończonej liczbie wszechświatów, to zapewniam cię, że w żadnym z nich nie tańczę." :)

Otóż widzimy przecież przynajmniej dwukrotnie tańczącego Sheldona w serialu. Pierwszy raz, bodajże jeszcze w 1 sezonie, gdy Howard zaprowadził ich na kurs tańca, gdzie rzekomo były łatwe "dziewczyny" do poderwania (czyt. starsze panie) Drugi raz, w s04e21 gdzie wywijał świetnie na parkiecie z Amy, na dodatek opowiadając wcześniej, że jest świetnym tancerzem, biegłym w wielu odmianach tańca i przede wszystkim to, że jako mały chłopiec, co prawda wbrew własnej woli, ale uczęszczał za młodu na lekcje tańca :)

Ot, takie szczególiki, ale ciekawi mnie co jeszcze możemy takiego znaleźć w naszym ulubionym serialu. Zwłaszcza, że sezon ogórkowy, nowe odcinki dopiero za kilka miesięcy, więc można zająć się takimi pierdołami :)

ocenił(a) serial na 10
snikers

Nietrafiona uwaga. Sheldon powiedział, że nie tańczy, a nie że tego nie potrafi : ) Na przykład małpy nie palą chociaż potrafią, co udowodniła Amy : )

użytkownik usunięty
zonk_2

Odcinek 1x07
Scena kiedy Penny wyszła potańczyć z koleżanką. A była noc "Halo Night":
00:17:34:Może powinniśmy spytać czy możemy| iść zatańczyć z nią i z jej koleżanką.
00:17:38:Zakładając, że potrafimy tańczyć--|ale nie umiemy--

Co do tego tańczenia to Sheldon się szybko uczy i mógł się w późniejszych odcinkach nauczyć tańczyć :)

ocenił(a) serial na 10
zonk_2

Zgadzam się z zonk_2. Należy pamiętać, że Sheldon postrzega się i chce żeby inni jego postrzegać, jako idealnego przedstawiciela rasy ludzkiej ...a nawet nadludzkiej. Często wspomina, że coś umie (wręcz chwali się), ale z niewiadomych powodów nie robi tego. Posiada przecież tymczasowe prawko, ale niemal za każdym razem ktoś go podwozi do pracy, restauracji lub do sklepu z komiksami. Kolejny przykład to jak uczy się pływać "na sucho" w salonie. Każdemu powie, że umie pływać, ale czy wskoczy do wody ratować przyjaciela? - tego nie wiem, bo nie oglądałem wszystkich odcinków. :)

ocenił(a) serial na 10
snikers

Na takie rzeczy nie zwraca się uwagi, to tak jak penny powiedziała że nie słucha jazzu, a potem taka muzyka u niej leciała, nic nie znaczący szczegół.

ocenił(a) serial na 10
daken

ja też powiedziałem że nie słucham reggae a trzy dni później zacząłem i słucham jej już ponad 4 lata :)

ocenił(a) serial na 7
snikers

Oczywiście, że te szczegóły nic nie zmieniają, ale czasami coś rzuca się w oczy, np: w odcinku 4x21 Sheldon zapytany przez Penny, czy kiedyś całował dziewczynę odpowiedział coś w stylu: oprócz mamy, babci i siostry nie. A w poprzednim sezonie, w odcinku kiedy przyjeżdża mama Leonarda upija się ona z Penny i całuje Sheldona.
W tym samym odcinku (4x21) pojawia się też temat tańczącego Sheldona. Mówi on w nim, że jest znakomitym tancerzem rumby i czegoś tam jeszcze i w dzieciństwie brał lekcje tańca.

Są to drobne nieścisłości ale scenarzyści mogliby bardziej zwracać na to uwagę ;)

ocenił(a) serial na 7
dr_dorota

O i w tym odcinku Sheldon tańczy ;O w parze z Amy

ocenił(a) serial na 8
dr_dorota

Ha wiedziałem że ktoś to przytoczy :] Na tegorocznym Comic-Con'ie (Zjazd miłośników komiksów, science fiction, można powiedzieć raj Sheldona i reszty) na panelu Big bang theory gdzie główni bohaterowie i twórcy serialu odpowiadali na pytania, takie samo pytanie zadała jedna dziewczyna. Bill Prady i Chuck Lorre (twórcy serialu) uważali że pocałunek bez udziału 2 osoby to nie pocałunek (to matka Leonarda złapała go i pocałowała), natomiast Steven Molaro (scenarzysta, producent, reżyser) uważał że ten pocałunek powinien się liczyć.
Prady powiedział - "Kto wogóle o to zapyta?"
Molaro - "Zapytają na Comic-Conie." :]

ocenił(a) serial na 9
dr_dorota

Penny pytała czy całował dziewczynę. Matka Leonarda go pocałowała, ale on zdecydowanie jej nie całował. Co do tańczącego Sheldona jego wypowiedź o tym, że jest znakomitym tancerzem, nie przeszkadza mu w stwierdzeniu, że on w ogóle nie tańczy. To nie są nieścisłości, a po prostu anomalia postaci.
nie pamiętam jak to się stało, że jednak zatańczył

kapek

Tańczył na tym kółku tanecznym ze starszymi paniami gdzie ich Howard zabrał jakoś na początku ;)

ocenił(a) serial na 9
snikers

@Daken, to widocznie zbyt mało uważnie oglądasz jak nie zauważasz takich pierdoł :) Tak jak napisała Dorota, nic nie zmieniają, ale rzucają się jednak w oczy, zwłaszcza jak ktoś tak jak ja, wszystkie odcinki widział przynajmniej po 3 razy :)

@zonk, no o tym pisałem właśnie, Sheldon mówi, że nie tańczy, a kilkukrotnie wcześniej/później to robi :)

ocenił(a) serial na 10
snikers

Mam wszystkie odcinki na dvd... więc znam je bardzo dobrze, ale po prostu nie potrzebuję na to zwracać uwagi...
Ale jak chcecie to proszę bardzo: leonard bawił się tylko jedną ręką i miał jedną dziewczynę, jakąś chinkę?
potem wychodzi coraz bardziej na to że jednak nie był takim nerdem, bo to priya, jakaś agnetka, no dużo ich.

snikers

Ja po 4 :) Jak mi się nudzi to wrzucam big banga i drę łacha xD Wiecie może kiedy wchodzi 5 sezon ?

ocenił(a) serial na 10
mielcu3

poszukaj... to nie jest trudne.

daken

Szukałem. Podobno na jesień. Wrzesień październik.

snikers

Sheldon oczywiście zdaje sobie sprawę że zgodnie z teorią kwantowego multiwersum istnieje nieskończona liczba wszechświatów w których istnieje tańczący Sheldon. Zgodnie z tą teorią rzeczywiście istnieje nieskończenie wiele Sheldonów, którzy są realnymi postaciami, a nie tylko aktorskimi kreacjami. Myślę więc że to mogła być ironia w wykonaniu Sheldona, o ile jest do tego zdolny.

Gorszą pomyłką jest to że że kiedy Penny chciała kupić komiks Spider-Mana Sheldon nie wymienił wszystkich odmian w których występuje, zapomniał o ile dobrze pamiętam o Spider-Man Noir :)

ocenił(a) serial na 10
kolasw

A wtedy wychodziła ta seria? wtedy kiedy tworzono te odcinki?

daken

Wygląda na to że masz rację, nie pomyślałem o tym, a TBB oglądałem dopiero niedawno.

ocenił(a) serial na 8
snikers

Może Sheldon powiedział tak Penny, żeby się odczepiła po prostu -,-

snikers

Było kilka scen w całym serialu dziejących się w salonie w ciemności, a pod koniec 4. sezonu, kiedy Raj się tymczasowo wprowadza, Sheldon przedstawia mu plan ewakuacji mieszkania i nagle pojawiają się fluorescencyjne strzałki na podłodze :)

ocenił(a) serial na 10
snikers

W odcinku 1x8 Howard parę razy (chyba 2) wspomina o tym, że coś działa na jego rodziców dobrze, a jak wiadomo mieszka on tylko z matką a jego ojciec odszedł od nich dawno temu.

snikers

W odcinku 1x07 Raj odzywa się w obecności Penny (na trzeźwo! ;P ). Również w tym odcinku Sheldon na przedstawiając się Christy (koleżanka Penny), wymienia z nią uścisk dłoni (Sheldon przecież "brzydzi" się dotykać innych ludzi w obawie przed zarazkami) - a na dodatek pierwszy wysuwa dłoń.

użytkownik usunięty
alicepl

Sheldon często jest hipokrytą jeśli ma w tym interes, momentami zachowuje się jak Cartman z "South Park".

ocenił(a) serial na 9
snikers

s02e03 Leonard pod koniec odcinka ma żółtą koszulkę, którą w s04e01 ma na sobie Sheldon na kolacji ;)
Nie wyobrażam sobie żeby Sheldon nosił po kimś ciuchy ;P
Wiem, że można to różnie tłumaczyć, ale wolę uznać to za wpadkę ;P

ocenił(a) serial na 7
Martusia_18

Raczej niz wpadka latwiej uznac, ze obaj maja taka sama koszulke - jest to raczej prawdopodobne.

użytkownik usunięty
snikers

"Otóż widzimy przecież przynajmniej dwukrotnie tańczącego Sheldona w serialu. Pierwszy raz, bodajże jeszcze w 1 sezonie, gdy Howard zaprowadził ich na kurs tańca, gdzie rzekomo były łatwe "dziewczyny" do poderwania (czyt. starsze panie)"
Ten pierwszy raz to odcinek 1x03 - The Fuzzy Boots Corollary
Scena zaczyna się w 9:26

ocenił(a) serial na 8
snikers

Największym błędem tego serialu jest jego tłumaczenie (w TV). Ogrom pomyłek, nieścisłości, kilkadziesiąt spalonych dowcipów. Da się oglądać tylko z napisami (albo całkiem bez tłumaczenia).

ocenił(a) serial na 9
Warborn

i właśnie od tego mamy błogosławiony INTERNET. ; ) Szybko, sprawnie i co najważniejsze- bez użycia telewizora.

ocenił(a) serial na 8
jovus

Amen.

ocenił(a) serial na 9
Warborn

w golfie 1 nie ma kontrolki check engine :)

Patryksmix

Jestes tego pewny ? pamietaj ze do moze byc wersja amerykanska a tam moga wystepowac w dwojce na 100% jest, ale czy w jedynce tego juz na 100% nie mogę powiedziec, ale wydaje mi sie ze mogla sie pojawic.

ocenił(a) serial na 7
snikers

1. Uczulenie Sheldona na koty. Chyba w pierwszym sezonie, kiedy rozwija się miłość Leonarda do Penny i widzi ją z innym facetem. Zachowuje się jakby dostał od niej kosza, jest zdołowany i postanawia kupić kota. Kupuje mu nawet taką zabawkę do drapania. Sheldon po zauważeniu zabawki mówi o swoim uczuleniu na sierść. Leonard uspokaja go, że znalazł hodowlę z kotami dla alergików. Zaś w 4 sezonie, kiedy "zrywa" z Amy sam kupuje 25 kotów :)
2. Dziewictwo Howarda. W 4 sezonie godząc się z Bernadet tłumaczy swój internetowy seks z Trollicą tym, że jest prawiczkiem i nie uprawiał nigdy seksu. Jednak był on seks zabawką dla Leslie Winkle i nieraz widywaliśmy ich w łóżku. Nie zapominajmy też o prostytutce, która wynajęli mu Leonard i Raj kiedy "zerwała" z nim właśnie Leslie. W prawdzie nie wiemy na 100% czy skończyło się to w łóżku, ale.... ;)

użytkownik usunięty
rudika1

1.
Właśnie miałem o tym napisać.
Odcinek 1x03 - The Fuzzy Boots Corollary, scena 10:03
Ta zabawka to słupek do drapania.
A Sheldon ma astme/alergie na sierść.
Natomiast ten odcinek w którym Sheldon kupuje koty to 4x03 - The Zazzy Substitution

2. W odcinku 2x16 - The Cushion Saturation, scena 7:18 widzimy Howarda i Leslie w łóżku. W 14:58 znowu są.

Od siebie dodam:
1)
1x07 - The Dumpling Paradox
Leonard mówi, że Sheldon ma telewizor w pokoju.
1x11 - The Pancake Batter Anomaly, scena 15:41 - Penny smaruje Sheldona w jego pokoju, jednak telewizora tam nie widać.
1x04 - The Luminous Fish Effect, scena 16:20 nie widać telewizora, jednak jest to odcinek wcześniejszy niż ten w którym dowiadujemy się o telewizorze. Może Sheldon później kupił sobie ten telewizor?
Trochę później w 2x03 - The Barbarian Sublimation, scena 8:11 - Penny przyszła w nocy do pokoju Sheldona zapytać się go czy nie jest za wcześnie żeby wyruszyć do czarnego zamku. Telewizora nie widać.
Idąc jeszcze dalej 2x17 - The Terminator Decoupling, scena 17:26, Penny była w pokoju Sheldona po pendrive-a, który był w tym japońskim pudełeczku.
Dalej już tego telewizora nie szukam bo go nie ma...
2)
2x01 - The Bad Fish Paradigm, scena 6:37
Rozmowa Sheldona z Penny w pralni (Sheldon robił pranie)
Dowiadujemy się, że Penny skłamała Leonardowi o tym, że jest absolwentką studium [6:37]
Moja uwaga: W 1x01 Pilot, 9:10
Penny nic nie mówi o tym, że jest absolwentką studium, a to chyba ważny fakt w życiu.

To chyba na tyle, reszte co pamiętam to wymieniliście już :)
Może jeszcze coś dodam, tylko musze obejrzeć jeszcze raz całe TBBT :)

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6

może jest na tej ścianie co kamera? :>

użytkownik usunięty
Deddlith

No może jest, ale dla mnie to jest nieścisłość.

użytkownik usunięty
rudika1

2.Wymówką Howarda nie było to, że nigdy nie uprawiał seksu tylko to, że aktualnie nie uprawia seksu z Bernadette. Z resztą na pierwszej randce Bernadette oznajmia, że straciła dziewictwo w Toyocie Camry na to Howard wtóruje jej i mówi, że stracił dziewictwo z Toyocie Corrolli (później dowiadujemy się, że z kuzynką).

snikers

Jak to możliwe, że Sheldona nie stać na opłacenie czynszu za mieszkanie ? z tego powodu też mieszka tam Leo - przynajmniej tak było powiedziane w serialu.
Natomiast Penny - jakby nie patrzeć zarabiająca pewnie mniej od Sheldona jest w stanie płacić sama rachunki za mieszkanie i utrzymać sie do tego mając na głowie jakieś tam kredyty (spłaca samochód itp...) ?:)
Wg. tego w USA nie warto się kształcić ponieważ doktor zarabia mniej niż kelnerka.

ocenił(a) serial na 9
x1y1z

To, że Sheldon kase ma, to jest pewne, w odcinku gdzie pożyczył pieniądze Penny, mówił, że ma dużo wolnej gotówki + widzieliśmy mase niezrealizowanych czeków. Mieszkają z Leonardem razem już od dłuższego czasu, więc może nie miał na czynsz tylko parę lat wcześniej, gdy dopiero zaczynali pracę na uniwersytecie? No a teraz, gdy Leo wozi go do pracy, wozi go do sklepu z komiksami, głupio by było go wyrzucać :)

Co do Penny, to wielokrotnie był wątek, gdzie nie miała pieniędzy, że musiała się zapożyczać, że nie mogła sobie pozwolić na jakieś buty bo za drogie :) Więc tutaj jest ok.

snikers

Odcinek 2x01 Scena z meblami dla Penny. Leonard stwierdził iż schody zniwelują zniweluja siłę potrzebna do podniesienia paczki o 1/2. Lecz wielcy fizycy zapomnieli o tarciu statycznym.

użytkownik usunięty
snikers

ludzie nie zapominajcie, że to SERIAL, CZYLI FIKCJA, a nie rzeczywistość. Takie roztrząsanie może być ciekawe w filmach Sci-fi, sensacyjnych, ale w sitcomach to spora przesada...

ocenił(a) serial na 9
snikers

W jednym z odcinków Priya mówi, że dzieliła jeden pokój z Rajem w młodości. Hmm trochę dziwna rzecz, zważywszy na fakt, że rodzina Koothrapalich jest bardzo bogata, mają dużą ilość służby w domu itp., no a ich dzieci muszą się gnieździć w jednym pokoju :)

ocenił(a) serial na 10
snikers

O to to! Sama chcialam to napisac.

I jeszcze jedno. W scenie, gdzie Sheldon, jedzac kolacje z Penny i Amy, oblicza liczbe potencjalnych partnerow seksualnych Penny, moim zdaniem przeoczyl fakt, ze byla ona w czteroletnim zwiazku z Kurtem (mowi o tym w pierwszym odcinku), wiec raczej (chyba) nie miala w tym czasie innych partnerow. A on wyliczyl jej liczbe partnerow od czasu gdy miala 14 lat do terazniejszosci (zdaje sie, ze teraz ma 23-24 lata).

ocenił(a) serial na 9
snikers

W którymś odcinku(chyba 2 seria), gdy Leonard z paczką idą do Kurta, żeby odzyskać dług dla Penny, Howard na jego widok przeżegnał się ze strachu.To dziwne ponieważ Wolowitz jest żydem, a wyznawcy Judaizmu raczej nie używają znaku krzyża. Taki drobny szczegół, ale zwróciłem uwagę :-)

ocenił(a) serial na 10
j23n

heh, no to gratuuje, że załapałeś żart. Właśnie o to chodziło, że się przeżegnał ze strachu. Bazinga was implied.

ocenił(a) serial na 8
snikers

Nie wiem czy podpada to pod nieścisłość, ale w 5x03 Sheldon wkłada miniaturową kolejkę do buzi a przecież jest zarazkofobem czy jakoś tak.

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Do wypowiedzi PieczykM dorzucam, że Sheldon nie znosi dotyku i nie interesuje go seks, a przecież w pierwszym odcinku idą oddać spermę a Leonard (w wersji z lektorem), na tekst sheldona, że nie da rady, odpowiada mu że przecież robi to cały czas. Trudno mi wyobrazić sobie codzienną masturbacje Sheldona.

yennefer1989

A ja sobie niestety wyobraziłem, dzięki za zepsucie wieczoru.

Co do odcinka pilotowego mam wrażenie że scenarzyści nie do końca mieli wtedy zaplanowane wszystkie cechy postaci. Pomysł był tylko taki że będzie to dwóch geeków, mieszkająca razem, a to że jeden jest pedantycznym i aseksualnym świrem, a drugi bardziej "normalny" tylko trochę mądrzejszy od innych, to już wyszło z czasem.

ocenił(a) serial na 9
kolasw

całkiem inny był pierwszy pomysł... i fatalny zresztą... widzieliście odcinek s01e00 ? o tym pilocie właśnie mówię

ocenił(a) serial na 2
yennefer1989

Jednak gdy oprowadza po mieszkaniu tą sławną profesorkę (chyba 4 sezon), dowiadujemy się, że ma przy łóżku pudełko z rękawiczkami na "nocne potrzeby". Chociaż skąd my, zwykli śmiertelnicy możemy wiedzieć, jakie są potrzeby Sheldona? xD

Bdw, pilota uważam za najsłabszy odcinek całego serialu.

ocenił(a) serial na 10
snikers

w którymś z odcinków Leonard nalał sobie do szklanki mleko! :O skandal

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones