PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=402989}

Teoria wielkiego podrywu

The Big Bang Theory
8,0 168 427
ocen
8,0 10 1 168427
7,4 8
ocen krytyków
Teoria wielkiego podrywu
powrót do forum serialu Teoria wielkiego podrywu

Doktorat Bernadette

ocenił(a) serial na 7

Kiedy mniej więcej Bernadette zrobiła doktorat i z czego on był? Na początku pomagała jako kelnerka, więc nie mogła jeszcze mieć doktoratu, a więc zrobiła go w trakcie. Było to napomniane czy po prostu dostała pracę w labie i po wszystkim?

ocenił(a) serial na 9
nano50

Sprawdź odcinek z wycieczką i ich wspólną prelekcją.

Coś z biotechnologią/biochemią o ile dobrze pamiętam.

Amy i Berni miały podobną wiedzę w chyba odcinkach z zaprzyjaźnianiem się na początku.

ocenił(a) serial na 9
nano50

mikrobiologia

ocenił(a) serial na 9
inkawa

Czyli np. robienie ciasta drożdżowego z przepisu znaleziomego na śmietniku.

nano50

Nie no. Bernadetka dorabiała sobie w czasie studiów jako kelnerka. A obroniła doktorat..... no właśnie. Był taki odcinek, kiedy o tym oficjalnie poinformowała. Nie pamiętam numeru epizodu ani serii. Było to tak, ze weszła do lokalu kiedy wszyscy jedli kolacje a Penny ich obsługiwała. I Bernadetka powiedziała, ze obroniła doktorat. A wtedy Penny powiedziała: "Teraz wszyscy macie doktoraty, a ty Howardzie znasz bardzo wielu doktorów", po czym był śmiech z offu.

ocenił(a) serial na 7
Archangelus Raphael

Hah, to musiało być śmieszne. Aż dziwne, że tego nie pamiętam.

nano50

Ha! Wyczaiłem to! Był to ostatni odcinek czwartej serii. Powinieneś go pamiętać, bo to ten odcinek kiedy to Raj przespał się z Penny. Zaraz na samym początku wszyscy nabijają się z Leonarda z jego nietolerancji laktozy. Wtedy przychodzi Bernadetka i mówi o swoim doktoracie S04E24

ocenił(a) serial na 7
Archangelus Raphael

Oglądnąłem, wielkie dzięki! Musiałem się skupić na kwestii "przespania", jeśli można to tak nazwać i doktorat po dłuższej chwili uciekł mi z głowy. :)

nano50

Bo to w sumie był dobry odcinek. Wkurzył mnie potem pierwszy odcinek piątej serii. Kiedy to Leonard i Howard opieprzyli Raja za to, ze ten przespał się z Penny. Hipokryci!!! Leonard już dawno zerwał z Peny i sypiał z siostrą Raja, na co ten wcześniej nie udzielił zgody, a teraz miał pretensje do Raja za to samo co on robił z jego siostrą??? A Howard już dawno kręcił Z Bernadetką a opieprzał Raja ze zwykłej zazdrości, bo temu z kolei nigdy nie udało się zaliczyć Penny choć próbował. Tacy to przyjaciele.

ocenił(a) serial na 7
Archangelus Raphael

Nie mogę się zgodzić. Oczywiście, że Howard opieprzał Raja z zwykłej zawiści/zazdrości, jednak jeżeli chodzi o relację Leonard / Raj to Rajesh dał ciała po całości. Akcja z siostrą nie była najlepsza, ale wydaje mi się, że te 2 czyny mają kompletnie inną rangę. Raj do siostry uczuć namiętnych nie miał, stało się i tyle. Leonard i Penny mieli dość skomplikowaną relację, gdzie jedno do drugiego co chwila coś czuło, miało żal, emocje itp.

To tak jakbyś był z dziewczyną 3 lata, kochał ją ponad życie, mielibyście rozstanie i w środku byłbyś jeszcze niesklejony, a Twój brat czy przyjaciel zacząłby z nią sypiać i ją obrać. Mam pewność, że wolałbyś, żeby z dwojga złego sypiał z Twoją siostrą, bo na to w sumie można mieć wyj*bane(oboje są dorośli) i tak nie boli(do tego to Twój przyjaciel, więc masz spoko szwagra).

Sytuację zbliżoną można znaleźć prawie wszędzie - Ross i Rachel z Przyjaciół jak Joey chciał się z nią przespać, Ted i Robin w How I Met Your mother, gdy Barney zaczął do niej zarywać. itp

Sam osobiście byłymi się nie przejmuję, ale miałem jeden głęboki i pechowy związek, po którym ani bratu, ani przyjacielowi nie podarowałbym jakby z nią coś robił. Tak się zwyczajnie nie robi.

nano50

A tu to ja się z Tobą nie zgadzam! Leonard miał szanse z Penny i im się nie udało. Trudno. Zdarza się. Trzeba żyć dalej. A skoro Leonard nie dorósł do umiejętności rozstania, to z kimkolwiek by się Penny nie spotykała to on i tak byłby zazdrosny. Czy Byłby to Raj, Zack, czy Stewart. Poza tym był sam był i to w poważnym związku z Prią.
To samo w relacji Ross - Rachel. Nie umieli się rozstać. Czyli wszystko im mówiło by powinni być razem. A ich rozsypywał pierwszy lepszy kryzys. A to Ross był zazdrosny o Marka, a to Rachel wolała prace od Rossa. A jak już miała ochotę na Rossa to ten z kolei wrócił z Julie. A kiedy Joy był przez krótki czas z Rachel, to Ross był w pełnym związku z Charlie.
I tak by wymieniać w nieskończoność. Ale to tylko sitcomowska prawda. W życiu jest już inaczej, bardziej twardo. Może dlatego Reakcja Leonarda na sex Raja z Penny tak mnie wkurzyła, bo nadal myślę, ze w czasie związku z Prią nic do tego nie miał.

ocenił(a) serial na 7
Archangelus Raphael

No nie wiem czy bardziej twardo. Raczej zależy od osoby. Mój brat miał dziewczynę, która od dziecka mu się podobała i przyjeżdżała na wakacje. W końcu jak coś więcej się zaczęli zadawać lata później to mu przeszło, jednak na pewno mocno zraniłoby go to, jakby któryś z braci czy przyjaciół się za nią wziął. Nawet się kiedyś pokłóciłem z jego najlepszym przyjacielem, który reprezentował dokładnie Twój pogląd i stwierdził, że jakby miał możliwość to by ją zbałamucił choćby tylko po to, żeby brat się obudził. Ja z nią też tak miałem, że było się w przyjaźni, potem związku, potem przyjaźni i znowu związku. :p Zostało tam masę uczuć i wspomnień i naprawdę nie chciałbym, żeby była z kimkolwiek z mojego najbliższego otoczenia. To sytuacja dokładnie adekwatna do tych serialowych, wyżej wymienionych i złość Leonarda uważam za w pełni uzasadnioną.

Chyba to zależy po prostu od człowieka i jego podejścia do życia.

nano50

No dobra. Może zacznijmy od tego, żeby w dyskusję nad serialem nie wprowadzać wątków prywatnych. Choć rozumiem, ze maiłeś w życiu taką sytuację i ona wkomponowała Ci się w ten akurat watek serialu. Tylko, ze w realu scenariusz pisze samo życie i nie wszystko wydaje się takie jakie jest. Natomiast w serialu nad wątkiem pracuje armia scenarzystów, którzy specjalnie komplikują losy bohaterów,m by serial mógł trwać.
A wracając do głównego wątku naszej dyskusji. To nadal uważam, ze Leonard nie miał racji opieprzając Raja za sex z Penny. Bo jak wspominałem wcześniej, skoro ją tak kochał to z kimkolwiek by się nie spotykała to jemu i tak by to przeszkadzało. A tak w ogóle zachowywał się bardzo egoistycznie bo sam był w bardzo udanym związku z Prią i widział jak Penny cierpi to też z tym nic nie zrobił. A Penny tez cierpiał po rozstaniu z Lenardem pomimo, ze to z jej inicjatywy to rozstanie nastąpiło, to jednak potem popłakała się przy Amy no i wyznała to Rajowi, ze żałuje tego rozstania, bo Leonard to fajny facet.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones