PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=402989}

Teoria wielkiego podrywu

The Big Bang Theory
8,0 168 454
oceny
8,0 10 1 168454
7,4 8
ocen krytyków
Teoria wielkiego podrywu
powrót do forum serialu Teoria wielkiego podrywu

Comedy Central ogłasza wszem i wobec, ze emituje teraz dwunasty, ostatni już sezon TBBT. Pomyślałem sobie, ze czas na małe podsumowanie głównej idei tegoż serialu. Czyli ile dziewczyn udało się głównym bohaterom przez te dwanaście sezonów zaliczyć.Przerażam za niedoinformowanie, ale nie pamiętam wszystkich imion i nazwisk. Zaczynam od Sheldona, bo tu sprawa jest prosta i na jego liście znajduje się tylko Amy Farrah Fowler. Następnie Leonard, tutaj jest tak: Penny, Leslie Winkle, Priya, Stephanie, koreańska szpieg, starsza pani z przyjęcia dla darczyńców. Następnie Howard: tutaj oczywiście Bernadette, Leslie Winkle, koleżanka Penny, prostytutka w LV, No i na końcu Raj: tu zacznę od Penny, dalej Emily, znajoma Penny - biedronka na przyjęciu halloweenowym, grubaska z dyskoteki, koleżanka z pracy Bernadette, żona strażaka z którym się później zaprzyjaźnił no i pani doktor kosmologii, która przyjechała do Sheldona. Na liście znajdują się tylko dziewczyny które bohaterowie zaciągnęli do łózka i tylko te ukazane w serialu bez tych z ich opowieści. Kogoś pominąłem????

ocenił(a) serial na 8
Archangelus Raphael

Ideą TBBT było to, ile dziewczyn udało się zaliczyć bohaterom? WTF :D

Einshaew

No a jak??? Przecież cała fabuła kręciła się wokół seksualnych przygód głównych bohaterów. No wprawdzie wszystko skończyło się stabilizacją małżeńską. Ale te wszystkie wątki poboczne, które spotykały Raja i Howarda, te romanse Leonarda. Co to Twoim zdaniem było???

ocenił(a) serial na 8
Archangelus Raphael

Dla mnie ten serial był przykładem tego, jak ekipa nerdów jarająca się grami rpg i komiksami ewoluowała do grupy dojrzałych, ustatkowanych facetów.

ocenił(a) serial na 9
Einshaew

Jak widać nie ma co oczekiwać tego samego po alfonsach i ich najwierniejszych klakierach.

patrz trumpik i jego trąbkowanie.

ocenił(a) serial na 6
Einshaew

Kto ewoluował? Sheldon zdziecinniał, Raj zniewieściał, Leonard nie robi nic, tylko Howard dojrzał, ale co z tego. Sitcomy nie służą do pokazywania "normalnego" życia, bo to nie jest zabawne.

ocenił(a) serial na 8
ffi

W porównaniu z pierwszym sezonem - wszyscy.

Chłopaki z nerdów grających w Halo zostali mężami i ojcami, Raj też się w tym sezonie ma hajtnąć. Penny przestała żyć marzeniami i zarabia na poważnym stanowisku.

I od kiedy sitcomy mają nie pokazywać "normalnego życia, bo to nie jest zabawne"? Na czym więc polegał fenomen Przyjaciół, Jak poznałem waszą matkę, Chorych Doktorów?

ocenił(a) serial na 6
Einshaew

Sheldon się cofnął w rozwoju. Był oryginalnym i wyróżniającym się naukowcem a skończył jako dogryzający innym duży dzieciak, w dodatku bez ambicji zawodowych. To zresztą dotyczy całej czwórki. Raj zniewieściał bardziej niż gdy był "w związku" z Howardem i utracił cały swój komizm. Leonard był w gruncie rzeczy normalnym typem od samego początku, więc tu nawet nie było mowy o żadnym rozwoju. Howard jak i cała "teoria" stał się mdły niczym "sposób użycia" (rules of engagement).
To że mają dziewczyny i żony jest ok. Ale zapełnianie połowy każdego odcinka ich wzajemną paplaniną jest bez sensu. Powinnny być postaciami drugiego planu jak Bernadette w 3 serii. Serio, bawiło kogoś że Amy po krótkim wprowadzeniu stała się napaloną biseksualistką i nosiła tiarę?
Penny to chyba największa tragedia. Dogryzająca, zgorzkniała stara panna.
Gdyby Lorre postawił na postaci żeńskie typu Leslie Winkle czy Alex (ale też z umiarem :)) mielibyśmy coś innego. Ale Lorre stwierdził, że zrobi po najmniejszej linii oporu.

ocenił(a) serial na 8
ffi

Amy biseksualna? :D Co ty gadasz ;D

To, że bardzo przeżyła przyjaźń z Penny wynikało z jej traum wyniesionych z czasów szkolnych, gdy nikt się z nią nie chciał zadawać, a teraz zaczęła się przyjaźnić z królową balu.

Przyznaję, nie wszystkie odcinki TBBT mają taki styl i humor jak na początku serialu, ale mówimy o tytule, który jest na ekranach od 11 lat. Ciężko utrzymać taki poziom przez dwanaście sezonów chociaż wydaje mi się, że odcinki obecnej serii mają swój urok.

ocenił(a) serial na 6
Einshaew

Jak plotła o lędźwiach Penny czy on tym jak jest napalona to ciężko było to inaczej zrozumieć. Postać Amy była w porządku, ale tylko z początku. Potem wyszło, że to taki sam pustak jak Penny, zmieniająca chłopaka na swoją modłę.
Jedyne co mi się obecnie podoba to poprowadzenie Stuarta, którego Lorre w 3 serii cofnął w rozwoju.

ocenił(a) serial na 8
ffi

Każda kobieta zmienia faceta na swoją modłę :)

ocenił(a) serial na 9
Einshaew

12 sezon jest powyżej średniej.

lepiej jednak nie zapeszać bo sporo jeszcze odcinków zostało.

mam nadzieję, że finał będzie otwarty i może w podobnym klimacie ale mniej usztywnione jeszcze coś za niedługo stworzą.

mało jest seriali, które nie byłyby stricte o dupie maryny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones