The 100 (2014-2020)
The 100: Sezon 1 The 100 sezon 1, odcinek 1
odcinek The 100 (2014-2020)

Pilot

42m
7,9 2 642
oceny
7,9 10 1 2642
The 100
powrót do forum s1e1

Dziś była emisja pierwszego odcinka. Jeśli ktoś oglądał, to może napisze czy warto się za to
zabierać. ;)

ocenił(a) serial na 9
G00N3R

Obejrzałem pierwszy odcinek. Zapowiadał się ciekawy serial, ale założenia się nie sprawdziły, bez polotu, bez zaskoczeń, postępowanie bohaterów idiotyczne, no ale można to tłumaczyć, że to nastolatkowie. Z tym, że strasznie to razi....Akcja jest rozbita na dwa miejsca, na ziemi i na stacji kosmicznej gdzie jest lepiej pod względem treści, w obu miejscach mamy grupy które mają inne zdanie. BTW Gaeta z BSG się w ogóle nie postarzał :D :D :D Serial byłby znacznie lepszy gdyby zamiast nastolatków posłano dorosłych i pokazano nam inteligentny dojrzały serial, z drama i tajemnicą - dla mnie byłoby to znacznie ciekawsze. Przez nastolatków serial wkurza przez ich postępowanie, nie robią tego co trzeba, w ogóle nie myślą, zero odpowiedzialności itd.. nie widzę jak z takiego przekazu można czerpać przyjemność ? Na szczęście są dwie postacie, które zachowują się w miarę rozsądnie.W serialu raczej nie będzie też tajemnicy, na razie jej nie ma i nic nie wskazuje na to aby była. Poza tym serial jest... ładny. Dobre efekty, dobre widoczki... bez entuzjazmu jeżeli chodzi o dalsze odcinki. Na razie nie rezygnuje, to był dopiero pilot. Z pewnością jest lepiej niż Helix (zrezygnowałem po 4 odc.), nie mniej obawiam się, że nic nadzwyczajnego z tego serialu nie będzie...

xD_aV_i_Dx

Nie zapominajmy, że jest to serial CW, więc wysłanie dorosłych ludzi do nich nie pasuje.. Zgadzam się z tym, że postępowanie nastolatków jest strasznie wkurzające (szczególnie tej grupki :/), ale jak to nie ma w serialu tajemnicy? Czyżbyś zapomniał o ostatniej minucie odcinka? Fakt, dużo można się z tego domyślić, ale dla mnie do tajemnic się to zalicza.
Czy warto się zabierać? Nie wiem. Wg mnie każdy musi sam ocenić..

andziaaa133

To nazywasz tajemnicą ? Andziu zerknij sobie na serial Siberia, tam jest kwintesencja tego co nazywam tajemnicą.

Zetnakatel

Nigdy nie mówiłam, że to jest jakaś WIELKA tajemnica. Wręcz przeciwnie. Od razu zaznaczyłam, że jest to serial CW (a jak ktoś chociaż trochę zagranicznych seriali ogląda to zdaje sobie sprawę z czym mniej więcej ma do czynienia) i że dużo z tej, jak ja nazywam tajemnicy można wywnioskować.

andziaaa133

Po prostu poleciłem Ci serial;) co do CW to z tego kanału ogladalem tylko smallville ale zrezygnowałem na początku 9 sezonu.

użytkownik usunięty
andziaaa133

CW nie robi tylko serialów z nastolatkami. Dorośli są np. w Supernatural, Arrow, Hart of Dixie, Beauty and the Beast ;)

No tak, ale każdy z tych seriali prócz Strzały, jest kierowany głównie do nastolatków.

użytkownik usunięty
Bartonson12

Czytaj ze zrozumieniem.

To ty jeszcze raz powinieneś przeczytać moje zdanie ze zrozumieniem. Pomogę Ci, bo widze masz z tym problemy, i lubisz pouczać innych.

,,CW nie robi tylko serialów z nastolatkami. Dorośli są np. w Supernatural, Arrow, Hart of Dixie, Beauty and the Beast ;)'' - widzimy tutaj normalne zdanie napisane przez użytkownika filmwebu.


,,No tak, ale każdy z tych seriali prócz Strzały jest kierowany głównie do nastolatków.'' - widzimy tutaj normalne zdanie napisane przez użytkownika filmwebu.


Teraz podpowiedzi !


,,CW NIE ROBI tylko serialów z nastolatkami. Dorośli są np. w Supernatural, Arrow, Hart of Dixie, Beauty and the Beast ;)''


,,No tak( potwierdzenie twoich słów ), ALE KAŻDY Z TYCH SERIALI PRÓCZ STRZAŁY JEST KIEROWANY GŁÓWNIE DLA NASTOLATKÓW.''


Zdaje sobie sprawę że istnieją ludzie którym nawet całe życie można tłumaczyć a oni nie załapią, więc pozwoliłem sobie użyć caps locka na tych zdaniach na które powinieneś zwrócić specjalną uwagę. Dziękuje ;)

użytkownik usunięty
Bartonson12

Po pierwsze, nie jestem facetem. Tak ciężko dopisać "/aś", jeśli się nie jest pewnym płci rozmówcy?
Po drugie, nie mam pojęcia jaki masz problem. Andziaaa133 napisała: "Nie zapominajmy, że jest to serial CW, więc wysłanie dorosłych ludzi do nich nie pasuje.. "
Na co ja odpisałam: "CW nie robi tylko serialów Z nastolatkami. Dorośli są np. w Supernatural, Arrow, Hart of Dixie, Beauty and the Beast ;)"
Co miałam na myśli pisząc to zdanie? Że owszem, wysłanie dorosłych jak najbardziej pasuje, bo CW robi także seriale Z dorosłymi DLA nastolatków. Wyjechałeś mi z targetem nie wiadomo po co. Chyba każdy kto miał do czynienia z tą stacją wie, że grupą docelową jest młodzież.

Znam osoby które myślą że CW targetuje w inną kategorie wiekową. Skąd niby mogłem wiedzieć co miałaś na myśli? Nie wiedziałem, więc sprostowałem jedynie to co napisałaś. Tyle.

użytkownik usunięty
Bartonson12

Dziewczyna sugerowała, że w serialach CW głównymi bohaterami są wyłącznie nastolatkowie, a ja jej napisałam, że guzik prawda. Do sprostowania tu nic nie było, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Tyle. Nie trzeba od razu atakować:) Pozdrawiam.

Nie atakuje. Było coś do sprostowania, bo w swoim zdaniu nie uwzględniłaś targetu stacji. Ja to zrobiłem i tyle. Nie wiem o co Ci chodzi.

użytkownik usunięty
Bartonson12

http://25.media.tumblr.com/706aca6629d91c7271e15a4a60078ccf/tumblr_n1y6xqGamg1qg 1qx9o2_250.gif

Oh, cool. Czyli po poważnej rozmowie.

ocenił(a) serial na 6
andziaaa133

ale przecież to jest na podstawie książki, więc dlatego jest młodzież....

xD_aV_i_Dx

Bo to się nazywa tania produkcja, każdy dojrzalszy aktor woła większa gażę a tu mamy groszowe sprawy, pewnie jeszcze jacyś studenci aktorstwa i w ramach praktyki szkolnej grają za free. Możliwe że uzbierają przez to na starszych aktorów i w drugim sezonie ( o ile nie zginą) będą starsi d, dojrzalsi itd. i będzie się przyjemnie oglądało.

Ybor

Nie, to nie jest budżetowa produkcja, aktorzy to wcale nie krzaki, większość z nich ma już jakiś dorobek filmowy, ja znam tam ponad czterech oczywiście wliczając również stację kosmiczną, z tych na planecie kojarzę jednego i chyba jeszcze kogoś ale nie jestem pewny.

Ybor

Trochę przesadziłeś. Aktor z BSG lub ten Birke z Chirurgów to na pewno nie są tani aktorzy.

xD_aV_i_Dx

W tej wypowiedzi było jedno ":D" a nie trzy, plus nie było nawiasu po Helix ;)

xD_aV_i_Dx

Ja dałem szanse Helix-owi i nie żałuję, choć sceptycznie podchodziłem do tego.

ocenił(a) serial na 1
G00N3R

Ten serial kojarzy się z Beverly Hills 90210 ;)))) tylko w wersji SF.

Nie ma w nim nic co mogłoby zaskoczyć kogokolwiek, no może kąpiel jednej z głównych bohaterek (ale to dla męskiej części widzów:). Miałem nie dać nic za ten serial, ale chciałem by moja ocena wpłynęła na 9-tkę, którą zobaczyłem.

Pozdrawiam wszystkich, którzy wytrwali do końca (ja wytrwałem, mając nadzieję, że może coś "drgnie" - na próżno).

ocenił(a) serial na 3
G00N3R

Zbyt prymitywny, zbyt głupi, zbyt nastolatkowy.
Wydawało by się że pomysł jest naprawdę dobry, z pewnością zapowiedzi budziły nadzieję, ale okazało się że zrobili z tego "teen drama" (nastolatkowy dramat?) który udaje sci-fi. Ja nie oczekuje poziomu Stanleya Kubricka, ale to co zaprezentowali to katastrofa.
Czekam na nowe odcinki może będzie lepiej, biorąc jednak pod uwagę pilot nie robiłbym sobie nadziei.

ocenił(a) serial na 5
G00N3R

Moje odczucia są zbliżone do waszych, ale daję temu serialowi czas na rozruch, bo w gruncie rzeczy nie ma jakiś wielkich wad/niedociągnięć/problemów, do których można by się przyczepić.
Oglądając pilota co chwila pojawiały mi się skojarzenia z Lostem czy Terra Novą, co raczej pozytywnie odbieram - drobne podobieństwa, ale nie było to zrzynanie scenariusza. Chociaż może się jeszcze okazać, że to taki futurystyczny i odmłodzony Lost :)
Warto podkreślić, że serial wydaje się być dobry pod wieloma względami i wyróżniający się na tle innych propozycji w aktualnych ramówkach. Mamy akcję, przyjemne zdjęcia i przyzwoite efekty specjalne, a co najważniejsze, pilot nie nudzi, dobrze i lekko się go ogląda. Dla "smaczku" mamy porucznika Gaeta i Desmonda, a reszta aktorów/postaci jest na chwilę obecną znośna. Fakt... młodzi są i trochę rozwydrzeni, ale mam nadzieję, że nowe warunki, w których się znaleźli wpłyną na ich charakterki.
Obawiam się tylko jednego - w pilocie zostało zasygnalizowane, że prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z minimum jednym wątkiem romantycznym tj. Clarke/Finn/Octavia. Teoretycznie nie jest to problem, bo jeśli twórcy serialu zrobili to w sposób wyważony, to tylko wzmocni to fabułę. Jeśli jednak będzie to jeden z wątków głównych, to może okazać się to niezdatne do oglądania.

ocenił(a) serial na 5
margoluz

BTW. Miałam jeszcze jedno skojarzenie podczas oglądania :)

Pamiętacie może 200 odcinek Stargate SG-1?
SG-1 konsultowało z Martinem Lloydem scenariusz Wormhole X-Treme.
Jedną z propozycji było stworzenie serialu z "younger, edgier version of the team" :)
https://www.youtube.com/watch?v=UAgODVbPq78

ocenił(a) serial na 10
G00N3R

Mi sie podobał, czekam na następny odcinek:)

ocenił(a) serial na 8
das2sin

Jak na razie to może być :)
Chociaż szkoda jak już ktoś poruszył wcześniej, że nastolatkowie są na planecie. Ich durne zachowanie na prawdę przeraża o.O i trochę cięzko to oglądać wręcz. Ale to dopiero pierwszy odcinek także dajmy szanse temu serialowi :)

ocenił(a) serial na 8
G00N3R

Oglądnęłam, nie żałuje. Idiotyzm postaci w tym serialu jest świetny :)
Na pewno zobaczę jeszcze 2 odcinek, i wtedy będę się zastanawiać czy oglądać dalej.
Ale jak dla mnie, nie było tak źle.

ocenił(a) serial na 3
G00N3R

odcinek drugi nie lepszy niż pilot, "Ci którzy oglądacie porzućcie wszelką nadzieję".

G00N3R

Uwielbiam amerykańskich scenarzystów, którzy wkładają w usta bohaterów zdania opisujące to co się dzieje na ekranie. Niezrozumiały fenomen dla mnie. Tekstów o głupocie Amerykanów nie kupuję.
Kolegę właśnie przebiła pika, która wyleciała z lasu. -Nie jesteśmy sami! - odkryła blondynka i ze znawstwem ogłosiła to kolegom, dumna z przeprowadzonej właśnie dedukcji. Koniec odcinka. Kurtyna opada. Łzy cisną się do oczu. Publika czeka z utęsknieniem na kolejny odcinek.

ocenił(a) serial na 1
Wina_Woltera

Nie mogłem się powstrzymać ... obejrzałem drugi ... chyba pójdę do lekarza, bo ten serial może doprowadzić do trwałego uszczerbku na zdrowiu psychicznym.

Nie wracam do niego i zamykam ten etap w swojej egzystencji serialowej.

Pozdrawiam ;)))

Gitkolo

Też obejrzałem następny odcinek. Głównie dlatego, że w zapowiedzi drugiego odcinka działo się więcej niż we wszystkich sezonach Walking Dead razem wziętych, ale nie ze mną takie numery! Trzeciego odcinka już nie będzie. No i chciałem zobaczyć tubylców, ale się nie doczekałem.

ocenił(a) serial na 1
Wina_Woltera

Wracam do tego serialu, ponieważ dziś odkryłem, że można znaleźć "dzieło" o wiele gorsze... obejrzałem "300: Rise Of An Empire" ;))))

Czekajmy więc na tubylców ;)

Gitkolo

Przebrnąłeś przez pierwsze odcinki i dotrwałeś do końca 6 sezonu oczekując 7 czy faktycznie udało Cię po kilku odcinkach zerwać z tym prymitywnym serialem?

ocenił(a) serial na 6
Altarin

Ja dotarłem do końca 6 sezonu i muszę stwierdzić, że zabawna historia bohaterów nawet wciąga ale film pozbawiony jakiejkolwiek logiki z płytką powtarzającą się fabułą . Na dodatek masę błędów w stylu dostał w prawe oko lewe podbite , nóż wbity pod żebra w ich wzdłuż a rana w poprzek , lustrzane odbicia kadrów itp. Jak się ogląda powierzchownie z ciekawości czy przeżyją bohaterowie to przymyka się oko. Jeszcze nie wiem jaką notę dam ale na pewno nie 7 ani w z wyż.

G00N3R

Byłaś pierwsza w komentarzach pod serialem. Czy wytrwałaś do finału 6 serii?

Altarin

Nope, porzucony po pierwszym odcinku.

G00N3R

Zazdroszczę... To czego nienawidzę w serialach to oczekiwania na kolejny sezon

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones